Arama yapın

Netflix’te Önerdiğimiz 10 Dizi

Netflix’te Önerdiğimiz 10 Dizi
Sinan Daşpınar
Diziler hayatlarımızın vazgeçilmezleri arasındalar. Online dizi platformları arasında ise Netflix hala ön planda. Biz de bunu göz önünde bulundurarak Netflix dizi önerileri sunduk.
İçerik Başlıkları
  • 2. Unorthodox
  • 3.Anne With An E
  • 4.The Dark Crystal: Age of Resistance
  • 5.Bir Başkadır
  • 6.The Last Dance
  • 7.Mindhunter
  • 8.The Crown
  • 9.BoJack Horseman
  • 10.Orange is the New Black

1.Monarca 

Netflix’in en iyi dizileri arasında yer alan Monarca, Meksika kökenli Ana Maria’nın ülkesine dönerek tekila imparatorluğunda yer almaya çalışmasını konu edinmektedir. Dizide Meksika elitlerinin yolsuzluk, skandal ve şiddet dolu hayatı çarpıcı bir şekilde ele alınıyor.
 

2. Unorthodox

Deborah Feldman’ın Unorthdodox adlı kitabıyla aynı ismi taşıyan dizi Hasidik Yahudi olan bir kadının kendini bulma arayışını konu ediniyor. 4bölümden oluşan dizide radikal bir dini cemaat olan Hasidik Yahudilere dair birçok detay öğrenebilirsiniz.
 

3.Anne With An E

Anne with Green Gables adlı kitaptan uyarlanan Anne With An E oldukça Netflix’te en çok izlenenler listesinde aylarca kaldı. Baş karakterin annesinin ve babasının ölümü ile hayata tutunmaya çalıştığı dizi gündelik hayata dair birçok detay barındırıyor.
 
Netflix'te önerdiğimiz 10 dizi

4.The Dark Crystal: Age of Resistance

Jim Henson’un 1982 tarihinde çektiği filmden uyarlanan The Dark Crystal, 10 bölümden oluşan bir animasyon dizisidir. Filmde yaşanan olaylardan 10 yıl öncesini ele alan bu mini dizi Geifling kahramanlarının dünyayı kurtarma çabasını anlatıyor.
 

5.Bir Başkadır

Yayınlandığında uzunca bir dönem Netflix’te 1 numara olan Bir Başkadır Türk yapımı bir dizi. Farklı karakterlere aynanda değinmeyi başarabilen dizi Türk toplumunun realistik karakterlerinden kesitler taşıyor. Zaman zaman Ferdi Özbeğen müzikleriyle karşılayan dizi nostaljik-günlük hayatı barındırıyor.
 

6.The Last Dance

Chicago Bulls basketbol takımının 1997 – 1998 sezonundan görüntüler bulunan The Last Dance Michael Jordan’ın hayatını ve diğer oyuncuları da anlatan belgesel mini dizidir.
 

7.Mindhunter

Dizi önerileri denince ilk akla gelenlerden olan Mindhunter suç – drama dizisidir. Yine bir roman uyarlaması olan dizi dönemi ve adalet sistemini çok iyi anlatan, kült bir polisiye dizisidir.
 

8.The Crown

The Crown, Birleşik Krallığın en uzun süre tahtta kalan kraliçesi Kraliçe II. Elizabeth’in yaşamını ve kraliyetin arka planda yaşadığı şeylere odaklanmaktadır.
 

9.BoJack Horseman

Netflix dizi önerisi olarak verebileceğimiz belki de en ilginç dizi; Bojack Horseman… Yarı insan yarı hayvan, insan ya da hayvanların aynanda yaşadığı alternatif bir evrende geçen Bojack Horseman, 90’larda ünlü bir sitcom oyuncusu olan ve günümüzde depresyon – varoluş krizi yaşayan bir atın hikayesini anlatmaktadır. 25’er dakikalık 6 sezondan oluşan animasyon dizisinin gerçekçiliği zaman zaman can sıkıcı olabiliyor.
 

10.Orange is the New Black

Dizi, New York City’de yaşayan biseksüel bir kadının hikayesini anlatmaktadır. Sevgilisi yüzünden hapis cezası alan baş karakterimizin, yine aynı sevgilisiyle karşılaşması ve problemleri beraber çözmeye çalışmalarını anlatmaktadır.

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.