Arama yapın

İzlemeniz Gereken En İyi Netflix Filmleri

İzlemeniz Gereken En İyi Netflix Filmleri
Sinan Daşpınar
Hafta sonu planları ya da akşam dinlenmek için “Netflix and Chill” planını gerçekleştirmek için Netflix film önerileri listesi hazırladık.
İçerik Başlıkları
  • The Ballad of Buster Scruggs
  • Milestone
  • Dancing Queens
  • Ailem Robotlara Karşı
  • The Dig
  • Annihilation
  • Bird Box
  • Polar
  • Miniyol Araç Kiralama Nasıl Yapılır?
  • Araç Kiralamada Neden Miniyol?

Hafta sonu planlarınızda güzel bir dizi izlemek olabilir ya da akşamınızı koltuğunuzda dizi seyrederek geçirmek isteyebilirsiniz.  Farklı türlerde bizi çok etkileyen, eski ve yeni olarak yayınlanan filmlerimize bir göz atın! Baştan belirtelim ki bu film listesi, ne popüler kültürün vazgeçilmezi olan Leon Sevginin Gücü ne de Yıldızlar Arası gibi filmleri içermiyor.

The Ballad of Buster Scruggs

2018 yılı Coen kardeşler yapımlı The Ballad of Buster Scruggs 6 farklı hikâyeden oluşan bir film. Ortak tema üstünden ilerlese de ilk iki öykü komedi üstüne ve diğer öykülerden farklı türler üstüne odaklanmıştır. The Ballad of Buster Scruggs, Near Algodones, Meal Ticket, All Gold Canyon, The Gal Who Got Rattled, The Mortal Remains başlıklarından oluşan bu şaheserin seveni de sevmeyeni de çok fazla.

Milestone

Hint menşeili olan Milestone yani Yol Yorgunu filmi, Yeni Delhi’de geçen farklı ve eğlenceli bir film olarak değil de daha vurucu ve dram içeren bir ruha sahip. Filmde nakliye firmasında alışan ve uzun yol şoförü olarak çalışan Ghalib’in hayatı anlatılmaktadır. Sağlık sorunları olan ve giderek kötüleşen Ghalib’in hayatındaki mihenk taşlarına ilerleyen sahnelerde tanık oluyoruz. İzlediğinizde sizi biraz üzecek ve aynı zamanda etkileyecek Yol Yorgunu filmini seveceğinize inanıyoruz.

Dancing Queens

3 Haziran 2021’de Netflix Türkiye için de yayınlanmaya başlayan Dancing Queen İsveç orijinal filmidir. Komediyi ve dramı içinde aynanda barından Dancing Queen konusu; sahneye çıkmayı çok isteyen bir dansçının geçimini sağlamak için drag kulübünde temizlikçi olarak işe girmesi ve kendisinin keşfedilmesi ile devam etmektedir.  
 
mutlaka-izlemeniz-gereken-en-iyi-netflix-filmleri

Ailem Robotlara Karşı

Komedi ve dram konulu animasyon filmi olan Ailem Robotlara Karşı tam bir aile filmi. Tuhaf bir ailenin tatile çıkmasıyla başlayan film hem yapay zekanın dünyayı ele geçirmesini hem de aile içi dinamikleri işlemektedir. Sony’nin yapımcılığını üstlendiği Ailem Robotlara Karşı sinema severlerce çok beğenilmiştir.
 

The Dig

Carey Mulligan’ın baş rolünde oynadığı The Dig filminin yönetmeni ise Simon Stone’dur. 1938 İngiltere’sinde geçen filmin hikayesi arkeolojiye dayanıyor. Karakterimiz Edith’in arazisindeki tepede bir arkeoloğun kazı yapmasına izin vermesiyle başlayan film 29 Ocak’tan beri Netflix’te.

Annihilation

Bilimkurgu türünde popüler olan Annihilation, Netflix’in başarılı yapıtları arasında yerini almıştır. Film, birtakım yaşanan olaylar sonucunda karantinaya alınan ve bu bölgeye gönderilen görevlilerin yaşadığı şeyleri işlemektedir.  Natalie Portman ve Oscar Isaac gibi ünlü oyuncuların rol aldığı filmin IMDb puanı 6.8’dir.
 

Bird Box

Yine Netflix’in en iyi filmleri arasında bulunan Bird Box gerilmek isteyenler için güzel bir film. Netflix’in en çok izlenen filmlerinden biri olan Bird Box bir tür kıyamet ve kıyamet sonrası senaryoya dayanmaktadır. Sandra Bullock’un başrol olarak oynadığı filmin türü korku/ bilim kurgu türüdür.

Polar

Netflix film önerileri vermek istersek başta gelecek olan Polar, Duncan Vizla adındaki eski bir kiralık katilin başına gelen olayları konu alıyor. John Wick serisine benzerliği ile dikkat çeken Polar filminin başrolü ise Mads Mikkelsen’dir.
 

Miniyol Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Miniyol uygulamasına veya web sitesine hızlı şekilde üye olarak araç kiralama rezervasyonu yapabilirsiniz. Kampanyalar hakkında bildirimler alarak özel puan sistemi ile ödeme fırsatına sahip olun! İşlemleriniz hakkında soru sormak ve bilgi almak için 0850 304 69 63 numaralı telefonumuzu arayın!
 

Araç Kiralamada Neden Miniyol?

Miniyol’da %100 ücret iade güvencesi, 7/24 çağrı merkezi, kullanıcı odaklı tasarım, güvenli ödeme, özel asistan, dijitalleşen geleneksel süreçler, gelişmiş filtreleme özellikleri vardır. Türkiye’nin yeni nesil araç kiralama motoru Miniyol ile farklı firmalar arasından taleplerinize en uygun olan araçları hızlı şekilde bulabilirsiniz.

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.