Arama yapın

İstanbul’daki Ücretsiz Etkinlikler

İstanbul’daki Ücretsiz Etkinlikler
Sinan Daşpınar
İstanbul şehri olağanüstü festivallerin, konserlerin, dans gösterilerinin yapıldığı sanat kentidir. Özellikle yurt dışından gelen dansçılar, şarkıcılar kısacası sanatla uğraşan herkes İstanbul'da kendini gösterir.
İçerik Başlıkları
  • İş Sanat Kültür Merkezi
  • İKSV Festivalleri
  • Bedava Müze Günleri
  • Müze Gazhane
  • İBB Etkinlikleri
  • İstanbul Etkinliklerine gitmek İçin Araç Kiralama Nasıl Yapılır?
İstanbul şehri olağanüstü festivallerin, konserlerin, dans gösterilerinin yapıldığı sanat kentidir. Özellikle yurt dışından gelen dansçılar, şarkıcılar kısacası sanatla uğraşan herkes İstanbul'da kendini gösterir.
 
Bu şehirde gösterilerini yapar, performansını sergiler. İstanbul yurt dışından birçok farklı ülkeden turist almaktadır. Gelen turistler hem kalabalık şehre yabancı kalmakta hem de gezecekleri yerlere ulaşımda zorlanmaktadırlar. İşte bu noktada turistler önceden araba kiralama rezervasyonu yaptırmalıdırlar. Kente geldikten sonra oto kiralama firmaları ile görüşerek bu gereksinimlerini karşılarlar. Gelen turistlerin sanatsal merkezleri kolaylıkla ziyaret edebilmeleri için; araba kiralama işlemini önden yapmaları faydalı olacaktır.
 
İstanbul’da kitap kahve mekanları için bloğumuzu okuyabilirsiniz!

İş Sanat Kültür Merkezi

İş Sanat Kültür Merkezi birçok farklı sanat dalının birleşim noktasıdır. Bu sanat dalları görsel, işitsel olabilmekte ve tiyatro, müzikal, sergi gibi etkinlikleri içermektedir.

İKSV Festivalleri

İstanbul Kültür Sanat Vakfı uluslararası alanda sanat festivalleri düzenlemek amacıyla kurulmuş olan bir vakıftır. Türkiye ve yurt dışında farklı birçok sanat dalı için çeşitli ve etki alanı geniş festivaller düzenlemektedir.

Bedava Müze Günleri

İstanbul'da bazı müzeler için bazı günlerde ücretsiz müze gezme imkânı sağlanmaktadır. Sait Faik Abasıyanık Müzesi, Atatürk Evi, Orhan Kemal Müzesi, İş Bankası Müzesi devamlı ya da süreli olarak ücretsiz olan müzelerden bazılarıdır. Yapacağınız işlem bedava müze günlerini takip etmektir.

Müze Gazhane

Müze Gazhane 32 bin metrekarelik bir yerleşim alanında bulunan;
- İklim Müzesi,
- Karikatür,
- Mizah Müzesi,
- Çocuk Bilim Merkezi
- Afife Batur Kütüphanesi,
gibi sanat dallarının ve sanat eserlerinin bulunduğu bir yerleşkedir. Ayrıca, Gazhane Galeri’de geçici sergi alanları ve sesli ve sessiz çalışma alanları mevcuttur. İBB Şehir Tiyatroları'na ait çok sayıda konser salonu ve tiyatro salonu bulunmaktadır. Bu müzeleri gezmeye karar veren ve kendi aracı olmayan bir turist önceden araç kiralama işlemi yaparsa, seyahati kolaylaşacak ve konforlu hale gelecektir. Araç kiralama yapılmadığı takdirde; gezilecek yerler birbirine uzak kalacak, ulaşım da daha masraflı olacaktır. 
 
İstanbul’daki Ücretsiz Etkinlikler

İBB Etkinlikleri

İBB hem kadınlara hem erkeklere hem de gençlere özel, farklı sanat dallarında farklı etkinlikler düzenlemektedir. Ayrıca resim atölyeleri, seminerler ve daha birçok farklı etkinlikten, halk ve gelen turistler büyük fayda sağlamaktadırlar. Türkiye’de sanatın merkezi olan İstanbul, belediye kapsamında ilgi çekici sanatsal etkinliklere düzenli olarak yer vermektedir.

İstanbul Etkinliklerine gitmek İçin Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

İstanbul gibi karışık yapıda bir şehre geldiğiniz zaman mutlaka oto kiralama şirketlerine ihtiyaç duyarsınız. Bu noktada Miniyol sitesine üye olarak bu ihtiyacınız kolayca karşılarsınız. Yapmanız gereken tek şey uygulamaya üye olmak ve ihtiyacınız olduğu anda tüm araba kiralama işlemlerini siteden kolayca sağlamak.

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.