Arama yapın

İstanbul’daki En İyi Lahmacuncular

İstanbul’daki En İyi Lahmacuncular
Sinan Daşpınar
İstanbul ezelden beri Türkiye’nin dört bir yanından ustaların yöresel güzelliklerini ustalıkla taşıdığı bir şehir. Aynı zamanda ustaların hünerlerini en iyi şekilde sergilediği ve geniş kitlelere ulaşabildiği bir yer.
İçerik Başlıkları
  • Çıtır Pide Lahmacun
  • Beşiktaş Gülüm Kebap ve Lahmacun Salonu
  • Maslak Kilisli Ömer Usta
  • Ataşehir Yeşilköy Taşfırın Yöresel Pide ve Lahmacun
  • Satırdan Lahmacun
  • Ümraniye Gaziantepli Mehmet Usta
  • Cerrahpaşa Çanak Kebap & Katmer
  • Acıbadem Seraf Restaurant
  • Bağcılar Borsam Taşfırın
  • Kadıköy Şark Sofrası
İstanbul ezelden beri Türkiye’nin dört bir yanından ustaların yöresel güzelliklerini ustalıkla taşıdığı bir şehir. Aynı zamanda ustaların hünerlerini en iyi şekilde sergilediği ve geniş kitlelere ulaşabildiği bir yer. İstanbul’da bulunan birbirinden güzel lahmacuncular ise adeta lezzette birbiriyle yarışıyor. Arabanızla gezerken bir yemek molası verdirtecek merkezi konumdaki lahmacuncular ilk adresiniz olabilir. İstanbul’u günlük arabayla gezmek için aracınız yoksa rent a car servisleriyle şehri gece gündüz gezebilir ve gizli güzelliklerin farkına varabilirsiniz. 
 

Çıtır Pide Lahmacun

Çıtır Pide Lahmacun Antep lezzetlerini İstanbul’a getiren firmalardan birisidir. Malatya usulü hazırlanan çıtır çıtır lahmacunlar kişi başı kutu kutu ayran bitirtecek kadar lezzetli bir aperatif. Ayrıca Çıtır Pide Lahmacun Beşiktaş, Şişli pek çok noktada hizmet veriyor. 
 

Beşiktaş Gülüm Kebap ve Lahmacun Salonu

Burası Maslak’ta bir aynı zamanda bir esnaf lokantası olarak hizmet veriyor. Yenilebilecek çok sayıda yemek mevcut. En güzeli ise ustasından döner, pide ve lahmacunu. Buraya gelenlerin tekrar gelmesi garantili.
 

Maslak Kilisli Ömer Usta

Türkiye’nin en sevilen lezzetlerinin bulunduğu Antakya ve çevresinden gelen ustalardan birisi Ömer Usta. Onlarca yıllık tarifler ustaların elinde değer kazanıyor. Maslak’ta Kilis lezzeti tatmak imkânsız görünebilir ancak bu restoran işini hakkıyla yapıyor.
 
Lahmacunü

Ataşehir Yeşilköy Taşfırın Yöresel Pide ve Lahmacun

Ataşehir’de taş fırında pide ve lahmacun yemenin farkı burada anlaşılır. Ustasına sipariş ettiğiniz çıtır lahmacunlar bağımlılık yapacak kadar sıcak ve gevrek şekilde önünüze getirilir. Müşterisi bol bu lahmacuncu için İstanbul’un her yerinden gelen var. Lahmacun menüsü fındık lahmacun, kaşarlı, Antep ve standart lahmacun olarak çeşitlendirilmiş. 
 

Satırdan Lahmacun

 
Bu lezzetli satırdan lahmacunlar cevizle sunuluyor. Tam bir enerji kaynağı, bol besleyici kıymalı lahmacunlar yiyenleri kendine hayran bırakıyor.
 

Ümraniye Gaziantepli Mehmet Usta

Gaziantep’in yöresel sarımsaklı lahmacunu için ilk tercih Mehmet Usta olabilir. Bu küçük dükkanda Antep’in bütün lezzetlerini ustasından bulmak mümkün. Sıkma çiğ köfteden, lahmacuna, kebap tatlı pek çok çeşit mevcut. 
 

Cerrahpaşa Çanak Kebap & Katmer

Mekân salt bir lahmacuncudan ziyade lüks bir restorandır. Buranın farkı lahmacun çeşitlerinde. Oldukça hijyenik, ferah ve lüks bir mekân. Kapalı lahmacundan, kaşarlısına, çıtır lahmacuna kadar her çeşitten var. Yöresel lezzetler, tatlılar, kebaplar menüde yer alıyor. 
 

Acıbadem Seraf Restaurant

Seraf Restoran internet üzerinden alışveriş yapılabilen bir e-market aslında. Dilenirse İstanbul’un her yerine cevizli lahmacun paketi yapılabiliyor. Yine de bize göre yerinde taptaze yemenin farkı oldukça fazla.
 

Bağcılar Borsam Taşfırın

Borsam Taşfırın İstanbul’un değişik ilçelerinde hizmet veren bir lahmacuncu. Bağcılar Borsam ise Avrupa yakasında hizmet veriyor. Taşfırın farklıyla hazırlanan lahmacunlar rengini, tazeliğini ve dokusunu kaybetmeden masanıza getiriliyor. Sadece rengiyle ve taşfırına has puf puf kabarmış hamuruyla en güzel lahmacun deneyimi sunabilir. 
 

Kadıköy Şark Sofrası

Kadıköy Ziya Şark Sofrası nerededir? Koşuyolu’nda bulunan Ziya Şark Sofrası kalabalık misafirleri ağırlamak için büyük bir mekandır. Grup rezervasyonlarında 40-60 kişiye hizmet verebiliyor. Ahşap mimarisi ve zevkli iç tasarımı ile yemek organizasyonları düzenleyebilirsiniz. 
 
Sayılan lahmacuncular İstanbul’da bilinen özel lahmacun lokasyonları olsa da bunlara çok daha fazlası eklenebilir. En iyisi arabayla yola çık ve en güzel lahmacuncuları yerinde ziyaret edip kendin kararını ver. Hangi lahmacuncu daha çok sana hitap ediyor cevizli mi? Sarımsaklı Antep lahmacun mu? Malatya Lahmacunu mu?  Eğer arabanız yoksa güvenilir rent a car araç kiralama hizmetiyle özel araba konforuyla İstanbul’da bütün mekanları gezebilirsiniz.

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.