Arama yapın

İstanbul’daki En İyi Dondurmacılar

İstanbul’daki En İyi Dondurmacılar
Sinan Daşpınar
Dondurma 7’den 70’ herkesin en sevdiği tatlılardan biridir. Öyle ki yaz akşamlarının çoğu zaman vazgeçilmezidir. Miniyol blogunda İstanbul’un en iyi dondurmacıları listesini sıraladı.
İçerik Başlıkları
    • Dondurmino Gelato – Karaköy
    • Cremeria Milano – Caddebostan
    • Dondurmacı Yunus – Büyükada
    • Ali Usta – Moda
    • Balkan Dondurmacısı – Kartal

4 mevsim yenilebilse de en çok yazın yemeyi tercih ettiğimiz dondurma, 7’den 70’e herkesin sevdiği bir tatlı. Parça çikolatalı, orman meyveli, kaymaklı derken onlarca türü olan dondurmalar için seçenek her zaman çok fazla. Yanık dondurmadan Maraş dondurmasına, el yapımından İtalyan olanlarına birçok dondurmacı da bulunmakta… Miniyol bu yazısında içinizi ferahlatırken lezzetten ödün vermemeniz için İstanbul’un en iyi dondurmacıları listesi yazdı. Miniyol’un araç kiralama seçeneklerinden yararlanarak İstanbul’daki herhangi bir dondurmacıya rahatlıkla gidebilirsiniz.

 

Dondurmino Gelato – Karaköy

Dondurmino Gelato Karaköy’ün en ünlü dondurmacılarından biridir. İtalyan usulü dondurma sunan Dondurmino Gelato, Fransız Geçidi’nde yer almaktadır. Nutellalıdan kurabiyeli dondurmaya kadar çeşitli lezzetlerin bulunduğu dondurmacıya mutlaka uğramalısınız.
 

Cremeria Milano – Caddebostan

Cremeria Milano, merkezinin İtalya’da olduğu ve Avrupa’daki bazı ülkelerde de bulunan lüks el yapımı dondurmalar sunan bir dondurmacıdır. Caddebostan’da bulunan bayisine uğradığınızda bir daha başka bir dondurma yiyemeyeceksiniz.
 

Dondurmacı Yunus – Büyükada

Büyükada’nın dondurmacısı Dondurmacı Yusuf, Roma dondurmacılarının adeta devamı niteliğinde. Az şekerli buzlu dondurmasında meyvelerin dondurma ile karışmadığını fark edeceksiniz. Bu ise dondurmaya çok farklı bir lezzet katmaktadır.
 

Ali Usta – Moda

1969’dan beri Moda’da bulunan Ali Usta, Moda denince ilk akla gelen isimdir. Hindistan cevizli, bademli, karamelli gibi klasik çeşitlerle beraber toplamda 50 çeşit dondurmaya sahiptir.
Büyükdere Dondurmacısı – Sarıyer
Bir şubesinin Büyükdere’de bulunduğu Büyükdere Dondurmacısı Sarıyer’in en iyi dondurmacısı olarak bilinmektedir. Çikolatasının bitter olduğu dondurmacıda dondurmanın tadını yeniden öğrenecekseniz.
 

Balkan Dondurmacısı – Kartal

Yazları adeta panayır gibi olan dükkan, kışları bazen kapalı bazense birkaç saatliğine hizmet vermektedir. Eski esnaf kültürünü ayakta tutmaya çabalayan Tarihi Balkan Dondurmacısı çok uzun yıllardır Kartal, Yakacık’ta bulunmaktadır.

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.