Arama yapın

Hayatımızı Kolaylaştıracak 10 Telefon Uygulaması

Hayatımızı Kolaylaştıracak 10 Telefon Uygulaması
Sinan Daşpınar
Günümüzde artık cep telefonları her alanda kullanılmaya başlandı ve birer hayat kurtarıcı oldu. Miniyol olarak hayatınızı kolaylaştıracak 10 telefon uygulamasını listeledik.
İçerik Başlıkları
  • 1- Google Translate
  • 2- Yandex Haritalar
  • 3- Flightradar24
  • 4- Whos Call
  • 5- Water Time
  • 6-PictureThis
  • 7-Evernote
  •  8-VSCO
  • 9- E-Devlet
  • 10- MİNİYOL
Günümüzde artık cep telefonları her alanda kullanılmaya başlandı ve birer hayat kurtarıcı oldu. Artık yaptığımız her aktivite akıllı telefonlar üstünden gerçekleşmekte. Spor yaparken, dizi izlerken, yazı yazarken, fotoğraf veya video çekerken, araştırma yaparken. Bunlar bizim sayabildiklerimiz bir de sayamadıklarımız var yeni projeler oluşturma, video kurgular yapma, fotoğraf düzenlemelerde söylediklerimize ek olabilir. Miniyol’un telefon uygulaması ve internet sitesi üzerinden rent a car firmalarını ve araç modellerini karşılaştırabiliyor ve kendinize uygun aracı, istediği lokasyondan kiralayabiliyorsunuz. Biz de Türkiye’nin yeni nesil araç kiralama platformu olarak sizlerin işine yarayacak ve hayatınızı kolaylaştıracak 10 telefon uygulamasını listeledik.  

1- Google Translate

Google Translate, Google tarafından hizmete sokulmuş çeviri uygulamasıdır. İlk olarak 28 Nisan 2006’da hizmete girmiştir. Google Translate 100’den fazla dili desteklemekteyken Mayıs 2013’ten itibaren 200 milyondan fazla dili desteklemeye başlamıştır. Uygulamaya erişim ücretsiz bir şekilde sağlanmaktadır.  Türkçe çeviri özelliği 1 Şubat 2009 tarihinde hizmete girmiştir. Uygulamayı günde 500 milyondan fazla insan kullanmaktadır. Google Translate sayesinde fotoğraflarınızdaki yazıları da çevirebilirsiniz. 

2- Yandex Haritalar

Yandex’in geliştirdiği Yandex Haritalar bir internet haritalama sistemidir. Uygulama 2004 yılında hizmete girmiştir ve 20 milyondan fazla kişi tarafından kullanılmaktadır. Araç kiralama işlemlerinizi yaptıktan sonra gitmek istediğiniz yere Yandex Haritalar sistemini kullanarak gidebilirsiniz. 

3- Flightradar24

Uçak severlerin tutkuyla takip edeceği bir telefon uygulaması Flightradar24. Bu uygulama sayesinde uçakların uçuşlarını takip edebilir ve uçuş verilerine ulaşabilirsiniz. Uygulamaya İOS ve Android mağazalarından ulaşabilirsiniz. Flightradar24’ın kullandığı kaynaklar AD-S, MLAT ve FAA’dır. Araç kiralama yaptıktan sonra uçuşlarınızı takip etmek için Flightradar24 uygulamasını kullanabiliriz. 

4- Whos Call

Günümüzde en çok merak edilen konulardan birisi beni kim arıyor? İşte bu sorunun cevabını yanıtlayacak bir uygulama Whos Call. Bilinmeyen numaraların kime ait olduğunu gösteren bu uygulama ile sizi kimin aradığını anında öğreneceksiniz. Ücretsiz olan bu uygulamayı Apple Store, Microsoft Store ve Google Play uygulama mağazalarından indirebilirsiniz. 

5- Water Time

Su içmeyi unutanlardan mısınız? İşte size göre harika bir uygulama Water Time. Bu uygulama sayesinde asla su içmeyi unutmayacaksınız. Su içme vaktiniz geldiğinde sizi uyaran bu uygulama ile sağlıklı bir şekilde su tüketiminizi kontrol edebileceksiniz. 

6-PictureThis

Çiçek ve bitki severler sizi heyecanlandıracak bir uygulama PictureThis. Bu uygulama sayesinde merak ettiğiniz çiçeklerin ve bitkilerin fotoğrafını çekerek çiçek ve bitki hakkında anında bilgi edinebiliyorsunuz. 

7-Evernote

Sürekli not alanlardansınız bu uygulama tam sizlik. İnternet tarayıcınız veya Evernote telefon uygulaması ile her yerde not alabilir ve bu notları dilediğiniz kadar saklayıp arşivleyebiliyorsunuz. Bu uygulamayı ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

 8-VSCO

VSCO fotoğrafçılık mobil uygulamasıdır. İlk sürümü 2011 yılında yayınlanmıştır. VSCO ile çektiğiniz fotoğraflara efekt ve Retro eklemek istiyorsanız VSCO bunun için biçilmiş kaftan. VSCO üzerinden hesap açarak arkadaşlarınızı ekleyebilir ve fotoğraflarınızı paylaşabilirsiniz. VSCO telefon uygulamasını İOS ve Android işletim sistemlerine sahip telefonlarınıza yükleyebilirsiniz. 

9- E-Devlet

E-Devlet uygulaması 2006 yılında Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından tasarlanmış bir uygulamadır. Uygulama ile resmi işlerinizi anında yapabilirsiniz. Birçok işinizi devlet dairesine gitmeden anında yapabileceğiniz uygulama ile işleriniz oldukça kolay hale gelecek. E-Devlet’in telefon uygulamasını birçok telefon uygulaması mağazasından indirebilirsiniz. 

10- MİNİYOL

Miniyol.com araç kiralama sektörünü tamamen değiştirecek teknolojik altyapısı ile araba kiralama süreçlerini kolaylaştırmayı hedefliyor.  Miniyol’un tedarikçileri arasında birçok yerel ve global araç kiralama şirketi bulunuyor. Kullanıcılar Miniyol’un telefon uygulaması ve internet sitesi üzerinden rent a car firmalarını ve araç modellerini karşılaştırabiliyor ve kendine uygun aracı, istediği lokasyondan kiralayabiliyorlar. 

 

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.