Arama yapın

Dünyaca Ünlü 5 Türk Lezzeti

Dünyaca Ünlü 5 Türk Lezzeti
Sinan Daşpınar
Miniyol ile araç kiralama yaparak dünyaca ünlü 5 Türk yemeğini yerinde yemek için ulaşımınızı kolaylaştırabilirsiniz.
İçerik Başlıkları
  • Menemen
  • Mantı
  • Baklava
  • Lahmacun
  • Döner
  • Miniyol Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Zengin çeşitliliği ile dünyaca tanınan Türk yemekleri Asya’dan Avrupa’ya her yerde ulaşılabilir durumdadır. Neredeyse dünyanın her köşesinde bulunan Türk restoranları ise bu konuda yardımcı rolde! Çoğunlukla dolu ve seveni çok olan bu restoranları dolduran lezzetleri Miniyol sizler için yazdı!
 

Menemen

Sivribiber ve domatesle bazen içine peynir koyularak yapılan menemen kahvaltılar için basit bir alternatif. Dünya genelinde Turkish ego olarak bilinen menemen gerçekten çok sevilmektedir.
 

Mantı

Türk mutfağı içinde farklı bir yerde olan Mantı, ince açılmış hamurun dörtgen şekilde doğranarak etle kapatılması ile yapılır. Kesilen dörtgenlerin içine kıyma harcı konulduktan sonra hamurun bir tarafı kapatılır ve ütüne hafifçe bastırılır. Yoğurt, tereyağı ve sos ile servisi yapılan mantının raketi oldukça yüksek! Kayseri, Sivas mantısı gibi farklı yörelerin mantıları bulunsa da mantının şanı tüm dünyada bilinmektedir.
 

Baklava

Baklava = Türk mutfağı demektir dersek abartılı konuşmamış oluruz sanırım. Dünyaca ünlü oyuncular, şarkıcılar ve yapımcıların adını bildiği ve en az bir kere tattığı baklavayı neredeyse sevmeyen yok. Çok ince bir şekilde açılan ve üst üste konulmuş yufkaların içine fındık, fıstık ya da ceviz ekleyebilirsiniz. Sonrasında pişen baklavalar dörtgen olarak doğranarak şerbet dökülür.
 

Lahmacun

Özellikle Almanlar tarafından bolca tüketilen ve “Turkish Pizza” olarak bilinen lahmacun Güneydoğu Bölgesi’nin ana öğünüdür. Kaşarlı, kıymalı, karışık ve sucuklu seçenekleriyle lahmacun her yerde bilinir olacak. 
 

Döner

Türkiye’nin her şehrinde hatta her sokağında bir döner restoranı görebilirsiniz. Sokak lezzeti demişken bir annemi arayayım. Daha fazla sokak lezzeti öğrenmek istiyorsan seni şuraya bir alalım. 
 

Miniyol Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Miniyol uygulamasına veya web sitesine hızlı şekilde üye olarak araba kiralama rezervasyonu yapabilirsiniz. Kampanyalar hakkında bildirimler alarak özel puan sistemi ile ödeme fırsatına sahip olun! İşlemleriniz hakkında soru sormak ve bilgi almak için 0850 304 69 63 numaralı telefonumuzu arayın!
 
 
Araç Kiralamada Neden Miniyol?
 
Miniyol’da %100 ücret iade güvencesi, 7/24 çağrı merkezi, kullanıcı odaklı tasarım, güvenli ödeme, özel asistan, dijitalleşen geleneksel süreçler, gelişmiş filtreleme özellikleri vardır. Türkiye’nin yeni nesil araç kiralama motoru Miniyol ile farklı firmalar arasından taleplerinize en uygun olan araçları hızlı şekilde bulabilirsiniz.

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.