Arama yapın

Çocuklar İçin Film Önerileri

Çocuklar İçin Film Önerileri
Sinan Daşpınar
Çocukların evde kalmak istediği günlerde eğitici ve eğlenceli olacak şeylerden biri de film izlemektir. Miniyol bu yüzden blogunda Çocuklar için film önerileri verdi!
İçerik Başlıkları
    • Ölü Ozanlar Derneği
    • Kung-Fu Panda
    • Charlie’nin Çikolata Fabrikası
    • Kayıp Balık Nemo
    • Karlar Ülkesi

Çocuklara uygun aile filmleri, eğitici sinema filmleri, animasyon filmleri neler; En iyi çocuk filmleri, en güzel çocuk filmleri hangileri ve çocuklar için film önerisi gibi sorularınız için doğru yerdesiniz. Çocukların evde kalmak istediği günlerde ya da kötü hava şartlarında onlar için hem eğitici hem de eğlenceli olacak şeylerden biri film izlemektir. Tabi ki bu filmler onların ilgi alanlarına ve yaşlarına uygun filmler olmalıdır. Bu yüzden hem gülüp hem eğleneceğiniz bazen şaşıracağınız film önerilerimize gelin birlikte bakalım!

 
Tabi ki siz ebeveynleri unutmadık. Netflix film önerileri için tıklayın
 

Ölü Ozanlar Derneği

Kült filmler arasında kendini yer edinmiş ve en iyi çocuk filmlerinden biri sayılan Ölü Ozanlar Derneği / Dead Poets Society dünyaya farklı gözlerle bakmayı öğreten güzel bir film. Filmin başrollerinde Robin Williams, R. Sean Leanord, Ethan Hawke ve Josh Charles bulunuyor. En İyi Özgün Senaryo ödüllü film 1959 yıllarında geçmektedir. Hikaye John Keating adlı bir öğretmenin katı kuralları olan erkek okulu Welton Academy’ye gelmesi ile başlıyor. Baskı altında yetişen bu çocukları edebiyatla tanıştıran öğretmenimiz çocuklara özgürlüğü ve hayatı anlamlandırmayı öğretiyor. Okulun işleyişi ile ters giden bu durum çok geçmeden müdür tarafından fark edilir ve öğretmenimiz intihar eden birkaç çocuklardan birinden sorumlu tutulur. 
 

Kung-Fu Panda

ABD menşeili olan Kung-Fu Panda 2008 yılında yapılmıştır. Mark Osborne ve John Stevenson’ın yönetmenliğini yaptığı Kung-Fu Panda animasyon türünün en iyi çocuk filmleri arasında gösterilir. Karakterleri ise Angelina Jolie, Jackie Chan, Lucy Liu, Jack Black gibi isimler seslendirmiştir. Oscar adayı olan filmin baş kahramanı Kung-Fu hayranı olan bir pandadır. Ailesine ait makarna lokantasında çalışan Panda Po, bir anda eski kehanetin gerçekleştirecek kişi olarak görevlendirilir. Her zaman hayalini kurduğu Korkusuz Beşli ekibine katılır ve hantal yapısına rağmen Kung-Fu öğrenmeye başlar. Şu ana kadar 3 serisi yayınlanan filmin 4.sü ise yolda!
 

Charlie’nin Çikolata Fabrikası

2005 yılı ABD yapımı olan Charlie’nin Çikolata Fabrikası, en iyi çocuk filmleri arasında yerini alıyor. Filmin yönetmeni Tim Burton, oyuncu kadrosunda ise Johnny Depp, Freddia Highmore, David Kelly ve Noah Taylor gibi oyuncular yer almaktadır. Bir çikolata fabrikasına sahip olan Willy Wonka, fabrikayı kendisinden sonra bırakacağı kişiyi bulmak ister. Bu yüzden bir yarışma düzenler ve 5 çocuk seçilir. Hikaye burada Charlie ile başlamaktadır.
 
Sevilen Kemal Sunal filmleri için tıklayın!
 

Kayıp Balık Nemo

Kayıp Balık Nemo Pixar’ın en çok sevilen filmlerinden biridir. Walt Disney Picture tarafından yayınlanan film 2003 yılında yapılmıştır. Karakterleri Albert Brooks, Ellen DeGeneres, Alexander Gould, Willem Dafoe gibi isimler seslendirmiştir. 2004’te En İyi Animasyon Filmi Oscar ödülünü alan film annesi olma-dan büyüyen Nemo’nun hikayesini anlatıyor. Bir yüzgeci daha küçük olan Nemo’nun okyanusta yüzerek maceraya atılma isteği onu tehlikeye atmış, insanların eline geçmiştir. Babası ise onu evine geri getirmek için her şeyi yapar. 
 

Karlar Ülkesi

Jennifer Lee ve Chris Buck’ın yönetmenliğini yaptığı Karlar Ülkesi / Frozen 2013 yılı ABD yapımı bir çocuk filmidir. Müzikal türünde yayınlanan 3D bilgisayar animasyon filminin karakterleri Kristen Bell, İdina Menzel, Josh Gad gibi isimler tarafından seslendirilmiştir. Filmin çıkış şarkısı “Let It Go”yu ise Demi Lovato söylüyor. Karlar Kraliçesi Elsa’nın laneti yüzünden ebedi kışa mahkum kalan krallığı kurtarmak için Anna, Elsa’yı bulmaya çalışır. Çeşitli zorluklarla karşılaşan Anne, Elsa’yla karşılaşır ve film bu şekilde devam eder.

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.