Arama yapın

Kışın Yurt Dışı Tatil Önerileri

Kışın Yurt Dışı Tatil Önerileri
Sinan Daşpınar
Yoğun hayatın karmaşasından kurtulmak isteyen kişiler kış mevsiminde de ara tatillerde veya yıllık izinlerinde tatil yapma planı kurarlar. Bu planlama bazı zamanlar yurt dışı tatili olarak tercih edilir.
İçerik Başlıkları
    • Salzburg - Avusturya
    • Pistoa - İtalya
    • Edinburgh - İskoçya
    • Dublin - İrlanda
    • Bergen - Norveç
Yoğun hayatın karmaşasından kurtulmak isteyen kişiler kış mevsiminde de ara tatillerde veya yıllık izinlerinde tatil yapma planı kurarlar. Bu planlama bazı zamanlar yurt dışı tatili olarak tercih edilir.

Yurt dışı tatili için yapmanız gereken ilk işlem nereye gitmek istediğinizi belirlemek, nerede kalacağınızı belirleyip rezervasyon yaptırmak ve sonra da yurt dışında kullanmak için araç kiralama şirketleri ile görüşerek kendinize uygun aracı kiralamak. Sorunsuz bir tatil geçirmek istiyorsanız en önemli işlev mutlaka gideceğiniz yere uygun araba kiralama işlemidir. Sonrası yurt dışında size uygun ülkeleri seçip gezi rotanızı belirmektir. Bu ülkeler hangileridir?
 
Yurt dışı tatilinizi kolaylaştıran seyahat aplikasyonları hakkında bilgi almak için blogumuza göz atın!

Salzburg - Avusturya

Alp dağlarının eteğinde yer alan kent, harika doğa güzelliklerine sahiptir. Tarihi bir kent olan Salzburg şehrinin tarihi merkezi de UNESCO tarafından 1996 yılında Dünya Mirası olarak seçilmiştir. Kent merkezinde gezilecek yerler oldukça fazla ve birbirine uzaktır bu nedenle oto kiralama şirketlerinden mutlaka bir araç kiralaması yapmalısınız.

Pistoa - İtalya 

Bir başka harika kent İtalya'nın en çok dikkat çeken ve turist alan şehridir. Mimari yapılar, kutsal ve dini yerler, kiliseler, tarihi yerler oldukça fazla olup birçok kişinin merakla gezmek istediği yerler arasındadır. Genel olarak kentin tarihi dönemi yansıtması gelen turistlerin dikkatini çekmektedir. Kente ayak basar basmaz araba kiralama işlevini yerine getirmelisiniz. Oldukça fazla gezilecek yer olması sebebi ile mutlaka araç kiralanmalıdır.
 
Kışın Yurt Dışı Tatil Önerileri

Edinburgh - İskoçya 

Edinburgh; İskoçya’nın görkemli bir başkentidir. Tatil için gittiğiniz kentte çok eğlenceli ve unutulmaz bir tatil geçirirsiniz. Tarihi şatoları ve muhteşem farklı yapıları ile adeta farklı bir tarih yolculuğuna çıkarsınız. Kent kayalar üzerine kurulu ve dar sokakları olan bir yerdir. Bu sebeple mutlaka araç kiralama işlemi yaparken mutlaka şehrin yapısına uygun modelde araç seçmeye dikkat etmelisiniz.

Dublin - İrlanda

İrlanda’nın yemyeşil doğal manzarası ile bu kente bol bol manzara fotoğrafı çekip, tarihi bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Kent ortaçağ mimarisinin en güzel kalıntılarını barındırmaktadır. Kentte; farklı yemek kültürleri ile tanışarak, eğlenceli geleneksel dansları ile harika vakitler geçirebilirsiniz. Kentte yaşam hareketlidir ve sürekli festivaller düzenlenmektedir. Gezip gören kişilerin en çok eğlendiği kent burasıdır.

Bergen - Norveç

Bergen kenti Norveç'in 2. büyük şehridir. Norveç'e gelen kişilerin en çok ziyaret ettiği turistik bölgedir. Tarihi bi yapısı olan kentte en çok dikkat çeken detay bölgeye gelen turistlerin son derece elit deniz ürünü restoranlarıyla karşılaşmalarıdır. Deniz ürünleri çeşitliliği ile harika tatlarla karşılaşırsınız. Bir turist olarak, özel ve tarihi kentleri sorunsuz bir şekilde ziyaret etmek istiyorsanız mutlaka oto kiralama işlemini önceden ayarlayıp, sorunsuz bir tatil geçirin.

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.