Arama yapın

Yolculuklarda Yanınıza Almamanızı Önerdiğimiz Şeyler

Yolculuklarda Yanınıza Almamanızı Önerdiğimiz Şeyler
Sinan Daşpınar
Bavul hazırlamak gerçekten yorucu bir eylem olabiliyor. Bavul hazırlama önerilerimizle bavulunuzu hazırlayıp, araç kiralama yaparak tatilinizi güzelleştirebilirsiniz!
İçerik Başlıkları
  • Banyo Ürünleri
  • Kitaplar
  • Saç Şekillendiriciler
  • Havlu
  • Değerli Eşyalar
  • Şık Kıyafetler
  • Atıştırmalıklar
  • Kıyafetler!

Tatil bavulu hazırlama herkes için stresli bir o kadar da yorucu bir eylem olabilir. Hangi eşyaları almalıyım, hangi eşyalar evde durmalı, tatil bavulu listesi / valiz hazırlama listesi içinde neler olmalı ya da olmamalı karar vermek gerçekten zor bir eylem. Bavula ne koyarsak koyalım hep bir şey eksik gibi kalır. Hava kötüleşirse, ya şu restorana gidersek gibi düşüncelerle bavula her şeyi koyuyoruz. Sonrasında sırt çantasını, bavulu taşımak çok zor olmakta ve bavullar yük yapmaktadır. Çocuklu aileler için gerçekten bavul hazırlamak çok daha zor olmaktadır. Miniyol sizlere bavul hazırlarken nelere dikkat emelisiniz, neler yapmamalısınız anlattı!

 
Bavulunuzu hazırladıktan sonra tatilinizi kolaylaştıracak uygulamalar bakabilir ve tatilinizi planlayabilirsiniz! Uygulamaları buradan öğrenebilirsiniz.
 

Banyo Ürünleri

Bavulunuza sabun, şampuan ve duş jelini almanız çok yer kaplayacaktır. Gittiğiniz bölgede mutlaka bunları alabilecekseniz Özel bir ürüne ihtiyacınız yoksa ya da alerjik bir bünyeye sahip değilseniz bu banyo ürünlerini evde bırakın ve bavulunuzda devasa bir yer açın
 

Kitaplar

Tatilde kitap okumak genelde yapacağınız en son eylemlerden biridir. Boş zamanınız olursa ya da keyfi olarak okumak isterseniz diye yanınıza 1 ya da 2 kitap almanız yeterli olacaktır. Daha çok kitap almak isteseniz de biliyorsunuz alacağınız kitapları okumayacak, okuyamayacaksınız. Yanınıza alacağınız kitapların boyutu el çantanıza göre olursa valizinizde yine yer açılacaktır.
 

Saç Şekillendiriciler

Saç kurutma makinesi da yüksek ihtimalle gideceğiniz yerde bulunacaktır. Bu yüzden saç kurutma makinenizi yanınıza almayın. Saç maşanız ya da saç düzleştiricinizin ikisini birden almak da çok yer kaplayacak ve ağırlık yapacaktır. İkisinden birini yanınıza almanız yeterli olacaktır.
 

Havlu

Bir akrabanıza, yazlığınıza ya da otele gitseniz de mutlaka bir havlu bulacaksınız. Gerçekten büyük ve çok yer kaplayan bir şeyi bavulunuza koyarak yerden tasarruf edemezsiniz. Kumaşlara karşı hassasiyetiniz varsa ona göre küçük el yüz havlusu almanız yeterli olacaktır. Bornozumdan vazgeçmem, mor plaj havlum mutlaka olsun diyerek bavulunuzu ağırlaştırmayın.
 

Değerli Eşyalar

Kendinizi dinlendirmek, hoş vakit geçirmek için özel kol düğmelerine, altın bileziklere gerek yok. Tatildeyken ya da seyahatteyken bu tarz aksesuar ve eşyalar güvende olmaz ve endişe oluşturabilir. Güvenli ve rahat bir tatil için değerli eşyalarınızı yanınıza almamaya çalışın.
 

Şık Kıyafetler

Bir balayı tatili düşünmüyorsanız ya da özel gün kutlamaları için tatil yapmıyorsanız, özel bir kokteyl ya da davetiniz yoksa aşırı şık kıyafetler tamamen yük olacaktır. Belkili, ihtimali olan cümlelerle başlıyorsanız düşüncelere o kıyafetlere ihtiyacınız yok demektir. 
 
Balayı demişken, Türkiye’de nerede balayı yapabilirsiniz merak ediyorsanız sizi şurayaalalım.
 

Atıştırmalıklar

Ucuz bir tatil hayal ederek marketlerden aldığınız abur cuburların alternatifleri hatta aynıları benzer fiyatlara bulunabilecek şeyler. Çantanızda ya da bavulunuzda fazlaca yer kaplayabilecek bu ürünleri almanıza gerek yok. Seçici bir insansanız ve sağlık problemleriniz varsa işler değişir tabii!
 

Kıyafetler!

Kıyafetlerinizi hava durumlarına göre seçin. Yine de yağmur yağabilir ya da hava çok sıcak olabilir gibi düşünceleriniz varsa bir tane hırka ya da bir tane sıfır kol bluz, t-shirt almanız sizi kurtaracaktır ve yeterli olacaktır. Birbirleriyle kombinlenebilir ürünler alırsanız, yanınıza  onlarca kıyafet almanıza da gerek kalmaz.

Bavulunuzu hazırladıysanız Miniyol’dan istediğiniz bagaj genişliğine sahip araçları bulabilir ve oto kiralama yapabilirsiniz. En uygun araçlar Miniyol’da!
 

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.