Arama yapın

İstanbul’a Yakın Kışın Gidebileceğiniz Yerler

İstanbul’a Yakın Kışın Gidebileceğiniz Yerler
Sinan Daşpınar
Kış aylarında şehrin kalabalık ve gürültüsünden uzaklaşmak için küçük tatil kaçamakları sıkça tercih edilmektedir. Özellikle doğası ve tarihi dokusuyla görenleri büyüleyen yerlere kısa ziyaretler gerçekleştirmek günün güzelleştirilmesi için ideal bir seçimdir. İstanbul bu konuda oldukça cazip bölgeler arasında yer almaktadır.
İçerik Başlıkları
  • Kıyıköy 
  • Maşukiye
  • Sapanca
  • Dedeağaç
  • Abant
  • Kış Geziniz İçin Gerekli Olan Kiralık Aracınız Miniyol’dan!

Kış aylarında şehrin kalabalık ve gürültüsünden uzaklaşmak için küçük tatil kaçamakları sıkça tercih edilmektedir. Özellikle doğası ve tarihi dokusuyla görenleri büyüleyen yerlere kısa ziyaretler gerçekleştirmek günün güzelleştirilmesi için ideal bir seçimdir. İstanbul bu konuda oldukça cazip bölgeler arasında yer almaktadır. İstanbul’a yakın ve görülmeye değer birçok kasaba, köy ve ilçe bulunmaktadır. Uzun seyahatlerden hoşlanmayanlar ve konforuna düşkün olan kişiler için bu bölgeler ilgi çekicidir. Sizler de günlük hayatın koşturmacasından uzaklaşmak için oto kiralama alternatiflerimizi değerlendirerek keyifli bir yolculuk deneyimi yaşayabilirsiniz. 

Kıyıköy 

Kıyıköy

İstanbul’a sadece 3 saat uzaklıkta bulunan Kıyıköy Kırklareli’nin vize ilçesinde yer almaktadır. Balıkçılığın oldukça yoğun olarak yapıldığı bu şirin kasaba özellikle doğa severlerin ilgisini çekmektedir. Turkuaz denizi ve insanı hayran bırakan doğası ile dikkat çekmektedir. Özellikle kış aylarını değerlendirmek isteyenlerin sıkça ziyaret ettiği bu bölgede kale, manastır, dere ve mağara bulunmaktadır. Doğa eşliğinde muazzam bir vakit geçirmek isteyenler için tüm imkanlar düşünülmüştür. Mutlaka gezip görülmesi gereken Kıyıköy’e araç kiralama seçenekleri ile kolayca ziyaret gerçekleştirebilirsiniz. 

Maşukiye

Maşukiye

Gerek yaz gerekse kış aylarında etkileyici güzelliği ile dikkat çeken Maşukiye Kocaeli’nin Kartepe ilçesine bağlıdır. İki mahallenin bulunduğu bu belde birçok aktivite seçeneğini de barındırmaktadır. Kiralık villalar, oteller ve özellikle bungalov evler oldukça talep görmektedir. İstanbul’a en yakın tatil beldelerinden biri olan Maşukiye’nin kelime anlamı ise aşıklar diyarıdır. Kelime anlamına uygun büyüleyici bir güzelliğe sahip olan beldeyi otomobil kiralama yaparak ziyaret edebilirsiniz. 

Sapanca

Sapanca

Sakarya’ya bağlı oldukça şirin bir ilçe olan sapanca özellikle kış aylarında ki sakinliği ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Yalnızca yurt içinden değil yurt dışından da her yıl binlerce turistin bölgeyi ziyaret etmesine neden olan bir güzelliğe sahiptir. Huzur ve dinginlik arayışında olanların vazgeçilmezi olan sapanca oldukça derin bir tarihe sahiptir. Kış ayları her ne kadar yoğun yağışlı geçse de günübirlik ve kısa kış tatilleri için tercih edilmektedir. İstanbul’dan araba kiralama avantajlarını kullanarak kiralayacağınız araç ile bu şirin ilçenin tadını çıkartabilirsiniz. 

Dedeağaç

Dedeağaç

Edirne İpsala kapısının hemen ardında bulunan Alexandroupolis Edirne’ye oldukça yakındır. Masmavi denizi ve kumsalları ile ilgi odağı olan Dedeağaç günün her saatinde cıvıl cıvıldır. Ülkemizden girişlerde Schengen vizesi talep edilmesine rağmen oldukça sık tercih edilmektedir. Kış tatilleri ve günübirlik gezilerin vazgeçilmezi olan Dedeağaç uzun bir kıyı şeridine sahiptir. Her ne kadar kış dönemlerinde durgunlaşsa da eşsiz doğanın tadını çıkarmak isteyenler için cazip bir bölgedir. 

Abant

Abant

Bolu ilinin en turistik bölgelerinden biri Abant’tır. Yaz kış fark etmeksizin her mevsim gidilebilecek yerler arasındadır. Eşsiz Abant gölü çevresinde fotoğraf çekilmek ve doğa yürüyüşleri yapmak için bile bölgeyi çok sık ziyaret edenler mevcuttur. Hafta sonunu değerlendirmek ve kafa dinlemek isteyenler için birçok aktivite seçeneği bulunmaktadır. Bu büyüleyici dokusuyla hayran bırakan bölgeyi kiralık araç seçeneklerini değerlendirerek konforlu olarak ziyaret edebilirsiniz.  Ulaşım ile ilgili sorun yaşamamak ve keyifli vakit geçirmek için düşünülmüş olan her ayrıntıdan yararlanabilirsiniz.

Kış Geziniz İçin Gerekli Olan Kiralık Aracınız Miniyol’dan!

Kış aylarının gelmesiyle İstanbul yakınlarında kaçamak yapılabilecek yerler oldukça merak edilmektedir. Bununla birlikte bu yerlere ulaşımın nasıl yapılacağı da gezginlerin sıkça sordukları sorular arasındadır. Araç kiralama işlemi yapmak bu sorulara verilebilecek net bir cevaptır. Oto kiralama yapmanın en doğru adresi ise Miniyol. Binlerce lokasyondaki yüzlerce araç kiralama firmasının on binlerce arabasını görüntüleyerek karşılaştırma imkanı bulabildiğiniz Miniyol’da, sadece üç adımda kolayca araba kiralama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Kiralık araç ihtiyacınızı giderdiğinize göre sırada “İstanbul’a Yakın Kışın Gidebileceğiniz Yerler” arasından rotanızı seçmek var!
Araç kiralama işlemi yapmak için tıklayınız.

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.