Arama yapın

Arkadaşlarla Tatil İçin Rotalar

Arkadaşlarla Tatil İçin Rotalar
Sinan Daşpınar
Arkadaşlarla tatil yapmak çok keyifli bir eylem. Uygun fiyatlı araç kiralama yapabileceğiniz Miniyol tatil planlamalarınıza yardımcı olacak öneriler verdi!
İçerik Başlıkları
  • Arkadaşlarla Tatilde Yapılacaklar: Araç Bulmamız Lazım
  • Arkadaşlarla Gidilecek Tatil Yerleri: Rotalar doluyor…
  • Arkadaşlarla Tatile Gitmek: Yeni Rota Önerileri
  • GAP Turu: Arkadaşlarla Tatile Gitmek ve Kültürü Anlamak!
  • Sarımsaklı: Kamp ve Deniz Keyfi Bir Arada
  • Batı Karadeniz Turu
  • Çıralı
  • Vizesiz Gidilebilen Ülkeler! 
  • Arkadaşlarla Tatile Gitmek: Dikkat Edilmesi Gerekenler Listesi:
  • Arkadaşlarınızı Yalnız Bırakmayın
  • Saygı
  • Empati
  • Kişisel Alan Özgürlüğü
  • Sınırlar

Stressiz, ruh haline göre tatil yapmanın sırrı arkadaşlardan geçiyor. Arkadaşlarla tatile gitmekten daha iyisi var mı? Hem bütçe dostu olacak hem de aşırı eğlenebileceğiniz arkadaş tatillerinde onları da daha yakından tanıyacaksınız. Yaz, kış, sonbahar fark etmeksizin Türkiye’nin her köşesinde her zaman tatil yapabileceğiniz yerler mevcut. Turistlerin genellikle tercih ettiği yerler olan Akdeniz veya Ege’de tatil yaparken yabancı arkadaşlar edinebilirsiniz. Bu gölgelerde hem deniz hem doğa hem de gece hayatını yaşayabilirsiniz. Bununla birlikte kültür turlarını da tercih edebilir ve Güneydoğu Anadolu’nun kadim kültürünü tanıyabilirsiniz ya da kamp tatilini tercih edebilirsiniz. Şimdi arkadaşlarla tatile çıkmak için bir rota belirleyelim: 

 

Arkadaşlarla Tatilde Yapılacaklar: Araç Bulmamız Lazım

Tamam, arkadaşlarınızla tatile çıkacağınıza karar verdiniz ama ulaşım yönteminiz hala net değil. Eğer bulunduğunuz bölgeye yakın bir tatil planlıyorsanız kara yolu ulaşımı mantıklı bir tercih ama uzak noktalar tercih edilecekse o zaman hava yolu daha makul bir seçenek olacaktır. Her iki yöntemde de bağımsız ve özgür bir tatil yapmak için bir taşıt gerekiyor! Burada araç kiralama yöntemini düşünebilirsiniz. Tatiliniz boyunca her istediğiniz yere gitmek, kolayca lokasyon değiştirmek sizin için daha kolay ve konforlu olur. İstediğiniz aracı hızlı ve güvenli bir şekilde bulabilmek ve en uyguna oto kiralama yapmak için Miniyol’a şimdi göz atın!
 

Arkadaşlarla Gidilecek Tatil Yerleri: Rotalar doluyor…

Kimlerle gideceğiniz belli oldu, tarihler seçildi… Peki, nereye gidilecek? Bunu öğrenmek için nasıl bir tatil istediğinizi düşünmeniz gerekiyor. Uyun fiyatlı mı yoksa rahat bir tatil mi istiyorsunuz ya da kamp mı yapacaksınız yoksa butik oteller mi tercih etmek istiyorsunuz… Bu düşüncelerden sonra bir de tatile neden gitmek istediğinizi keşfetmelisiniz. Kültürel bir etkinlik mi istiyorsunuz ya da sahilde güneşlenmek mi veya farklı bir ülkeye gitmek mi? Önce buna bir karar verelim. 
 
Tatil seyahatinizi kolaylaştıracak uygulamaları indirmeyi unutmayın!
Hangi uygulamayı indirmelisiniz, hangi uygulama ne işe yarar öğrenmek için tıklayın!
 

Arkadaşlarla Tatile Gitmek: Yeni Rota Önerileri

Arkadaşlarla tatile gitmek için siz çok düşünmeyin diye sizler için farklı rota önerileri oluşturduk. Arkadaşlarla tatile gidilecek yerler önerilerimiz burada!
 

GAP Turu: Arkadaşlarla Tatile Gitmek ve Kültürü Anlamak!

Tarih boyunca köklü medeniyetlere ev sahipliği yapan Güneydoğu Bölgesi, ülkemiz kültür turizminin başkenti. Göbeklitepe, Midyat, Zeugma… Sadece tarihi değil mutfağı da dünyaca ünlü olan Güneydoğu bölgemiz size çok farklı bakış açıları kazandıracak. 
 
Gaziantep Havalimanı araç kiralama yaparak ulaşımınızı kolaylaştırın!
 

Sarımsaklı: Kamp ve Deniz Keyfi Bir Arada

Deniz ve kamp ikilisini aynı anda sunabilen Sarımsaklı Balıkesir’in şirin bir ilçesi. Kendine hayran bıraktıran koyları ve hareketli yaşamı ile Sarımsaklı hem sakin hem de eğlenceli bir tatil imkanı sağlıyor. Yaz aylarında koylara kurulmuş büyük aile çadırları sizi şaşırtmasın, burada kampçılık çok yaygın! Bunların dışında merkezdeki beach barlarda akşamlarınızı geçirebilir, keyifli bir tatil yapabilirsiniz.
 

Batı Karadeniz Turu

Hem doğaya kavuşalım hem de road trip’in dibini vuralım istiyorsanız Batı Karadeniz doğru bir adres. Yemyeşil doğası ve mis gibi havasıyla Karadeniz size unutulmaz bir tatil yaşatacak!
 

Çıralı

Antalya’nın Kemer ilçesi zaten hali hazırda tatil seçenekleri ile bilindik bir ilçe. Kemer ilçesinde hem kamp yapabilir hem de butikten 5 yıldızlıya birçok konaklama seçeceğinden yararlanabilirsiniz. Eğer ki tercihiniz kamp yapmaksa ilçede bulunan Çıralı bölgesi sahil kampı için ideal bir yer. Tertemiz bir deniz, güneşli bir hava… Siz ve arkadaşlarınız… Daha huzurlu bir şey olamazdı!
 
Antalya Kemer kolay araç kiralama seçeneklerimizden yararlanın!
 

Vizesiz Gidilebilen Ülkeler! 

 
Sadece ülke sınırları içinde bir tatil düşünmek eksik olurdu. Vize ve pasaport işlemlerinin uzunluğu ve masrafını göz ardı etmeniz için size vizesiz gidilen ülkeler fikrinizi sunuyoruz. Farklı kültürler, yeni deneyimler ve arkadaşlarınız… Hayatınız boyunca unutamayacağınız bir tatil fırsatını iyi düşünün!
 

Arkadaşlarla Tatile Gitmek: Dikkat Edilmesi Gerekenler Listesi:

 
İnsan arkadaşlarını en iyi yolda tanır. Tatil firikleri onaylandı, rezervasyonlar yapıldı ve ulaşım problemi çözüldü ama öyle bir şeyler var ki bu hem arkadaşlığınızın devam etmesi hem de tatilinizin keyifli olması için çok önemli. Bu noktada sade siz değil arkadaşlarınızın da dikkat etmesi gereken birkaç bir şey var:
 

Arkadaşlarınızı Yalnız Bırakmayın

Birileriyle tatile gittiğinizde ortak bir yolculuk geçiriyor olursunuz. Kişisel alan sınırlarını ihlal etmeden arkadaşlarınızı etkinlik gibi yerlerde yalnız bırakmayın. 
 

Saygı

Kalabalık bir arkadaş grubuyla tatile gidildiği zaman saygı sınırları zaman zaman değişebiliyor ya da o sınırlar çok belirgin olamayabiliyor. Yine de o çerçeveyi çizmek de yarar var. Arkadaşlarınızı en iyi siz tanırsınız; hangi şakaları kaldırabilirler, hangi durumlarda sinirlenirler ya da üzülürler en iyi siz bilirsiniz. Bu yüzden tatil sırasında dikkatli olmak çok önemli. Gerekirse tatile çıkmadan önce dikkat edilmesi gerekenler hakkında bir konuşma yapın. 
 

Empati

Tatilde herkes biraz daha özgür ve rahat olmak ister. Kişiden kişiye değişebilen bu kavramların öznelliğini unutmayın. Eğer bu tatil arkadaşlarınızla yapacağınız ilk tatil olacaksa onların bilmediğiniz yönlerini göreceksiniz. Bazı şeylere şaşırsanız da empati yapmaya çalışın. 
 

Kişisel Alan Özgürlüğü

Birlikte tatil yapıyor olsanız da, bazen insanların yalnız kalmaya ihtiyaçları ola-biliyor. Bu gibi durumlarda ısrarcı olmayın, kişilerin sınırlarına sayı gösterin. 
 

Sınırlar

Herkesin alışkanlıkları zaman zaman farklılık gösterir. Kimi erken uyanmayı sevmez kimi yüksek sesli müzik dinleyemez. Yalnız bir tatil yapıyor olsaydınız bunlara dikkat etmeniz gerekmezdi ama arkadaşlarınızın sınırlarını göz önünde bulundurmalısınız. Bu yüzden tatil öncesi sınırlarını konuşursanız her şey daha kolay aşılabilir olacaktır.

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.