Arama yapın

Tatilinizi Kolaylaştıran Seyahat Aplikasyonları

Tatilinizi Kolaylaştıran Seyahat Aplikasyonları
Sinan Daşpınar
Tatiller hayatımızdaki stresten uzaklaşmak için bize verilen en güzel haklardan biri. Bizde tatilleriniz için en çok tercih edilen tatil uygulamalarını listeleyerek, tatil planlamalarınızı kolaylaştırmak istedik.
İçerik Başlıkları
  • En İyi Rota Aplikasyonları
  • Sygic
  • Co Pilot 
  • Maps Me
  • Google Maps
  • Yandex Navigasyon
  • En İyi Konaklama Aplikasyonları
  • Airbnb
  • Trivago
  • Booking
  • Tripadvisor
  • Foursquare
  • En İyi Hava Durumu Aplikasyonları
  • Today Weather
  • Weatherbug Accuweather
Yolculuğunuz öncesinde hava durumunu kontrol ederek hazırlanmak isteyebilir, tatiliniz sırasında ucuz ama konforlu bir konaklama arayabilir ya da gezmeyi planladığınız yerlere en kısa ulaşımın nasıl olacağını merak ediyor olabilirsiniz. İşte bu yüzden sizler için en çok tercih edilen tatil uygulamalarını listeledik.
 

En İyi Rota Aplikasyonları


Navigasyon uygulamaları hem tatillerinizde hem şehir içi yolculuklarınızda hem de şehir dışındaki yolculuklarınızda yön bulabilmek, gideceğiniz yere kısa yoldan gidebilmek için olanaklar sağlar. Bu tür uygulamalar yön bulmanızı sağlarken internet bağlantısı ile ya da internet bağlantısı olmadan GPS ile çalışabiliyor. Tabi ki internet bağlantınız olmadan uygulamaları kullanabilmek için önceden ihtiyacınız olan haritaları indirmeniz gerekiyor. Sizler için en çok tercih edilen navigasyon uygulamaları listesi oluşturduk.

Sygic


Slovak şirketi olan Sygic cep telefonları ve tabletler için küresel navigasyon sistemi sunmakta. Ücretsiz olarak indirebileceğiniz Sygic navigasyon uygulaması, internete gerek kalmadan haritalara erişebilir ve haritaları güncelleyebilir. Uygulamada ses ile aktive etmek, hız limitleri, şerit yardımı, hızlı trafik özellikleri gibi özellikler ek paket özellikleri içerisinde bulunuyor. Android ve iOS için uygulamayı indirebilirsiniz.

Co Pilot 


ALK Techonolgies şirketi tarafından geliştirilen Co Pilot navigasyon uygulaması birçok ülkede kullanıma açık. Andorid, iOs ve Windows phone için kullanıma açık olan Co Pilot uygulaması uygulama içi satın alımlar için 14 günlük deneme sürümü sunuyor. Bu deneme sürümünde sesli navigasyon, rot planlaması, trafik bilgisi içerir.

Maps Me


Dünya çapında kullanıma açık olan Maps.me navigasyon sistemi, ücretsiz ve ayrıntılı çevrimdışı haritalar sunmakta. Android ve iOS için uygulamayı kullanabilirsiniz.

Google Maps


Google Mapsi yani Google Haritaları, GPS veya internet bağlantısı ile kullanabiliyorsunuz. Daha önceki kullanımlarınıza göre ön belleğe alan Google Maps yakınınızdaki önemli yerleri, restoranları gösterebiliyor. Güncel olması açısından kullanacağınız haritayı önceden indirmelisiniz.
 

Yandex Navigasyon


Android telefon ve tabletler için biçilmiş kaftan olan Yandex Navigasyon, Türkiye haritasında yol trafik bilgisi verme imkanı sayesinde çok tercih edilmektedir. Tabi ki uygulamayı iOS’larda da indirebilirsiniz.

 

En İyi Konaklama Aplikasyonları


Seyahatlerinizdeki konaklamaları daha ucuza getirmek aynı zamanda konforunuzdan da taviz vermemek için size yardımcı olacak birçok uygulama bulunmakta. İşte sizler için en çok tercih edilen konaklama uygulamalarının listesi oluşturduk.

Airbnb


Konaklama uygulamaları denince akla ilk gelen ve çokça tercih edilen Airbnb, 34 binden fazla şehirde 800 binden fazla konut seçeneğini kullanıcılarına sunmakta. İstek ve ihtiyaçlarınıza yönelik olarak seçeceğiniz bütün bir daireyi ya da odayı kiralayabilir, konaklamanız bittikten sonra ev sahibiniz hakkında yorum yapabilirsiniz. 

Trivago


Otel ve konaklama ihtiyaçları için büyük bir seçenek listesi sunan Trivago, birçok sitenin bünyesinde bulunan otelleri ve evleri birleştirerek size isteklerinize yönelik bir konaklama uygulaması. Konaklama sürelerinize göre değerlendirmeye, fiyata ve uzaklığa göre bir sıralama sunan Trivago bugün hala en çok kullanılan uygulamalar arasında.

Booking


Türkiye’de kullanımı yasaklanmış olsa da Booking.com, Türk kullanıcıların yurtdışındaki otelleri aratıp, uygun fiyatlı konaklamalar sunmakta. VPN ile Türkiye’deki oteller için rezervasyonunuzu yapabilirsiniz.

Tripadvisor


Konaklamanızı planlamasının yanında gittiğiniz yerde ne görmelisiniz, ne yiyebilirsiniz gibi soruları cevaplayan Tripadvisor dünyanın her köşesindeki otel, restoran, mekan ve aktiviteleri birleştirmekte.

Foursquare


ABD’de kurulan konum tabanlı bir sosyal ağ olarak kurulan Foursquare sizin sevdiğiniz şeylere veya tercihlerinize göre mekanlar keşfetmenize yardımcı olur. 
 

En İyi Hava Durumu Aplikasyonları


Günlük hatta saatlik olarak hava durumunu bildiren birçok hava durumu uygulaması var. Sizler için en çok tercih edilen hava durumu uygulamaları listesi oluşturduk. 

Today Weather


Yerel hava durumu tahminlerini kolay ara yüzü ile anlık olarak veren Today Weather, en çok kullanılan hava durumu uygulamaları arasında.

Weatherbug Accuweather


Anlık olarak hava durumu bildiren Weatherbug Accuweather, görsel olarak efektler de sunarak kendisini zenginleştiren bir hava durumu uygulaması. 
 

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.