Arama yapın

Vizesiz Gidebileceğiniz Ülkeler

Vizesiz Gidebileceğiniz Ülkeler
Sinan Daşpınar
Dünyada görülmesi gereken birçok yer olsada vize bazılarımız için büyük bir engeldir. O yüzden Miniyol vizesiz gidebileceğiniz ülkeler hakkında bir blog yazdı.
İçerik Başlıkları
  • Arjantin 
  • Barbados
  • Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti 
  • Brezilya 
  • Tayland
  • Bosna Hersek 
  • Bahamalar 

Miniyol blog olarak siz değerli okuyucularımız için vizesiz gidebileceğiniz ülkeler listesi derledii. Bu listemizde vize almadan seyahat edebileceğiniz ülkeler derlemiş olsak da küresel pandemi nedeniyle ülkeler turist kabul ederken bazı önlemler almaktadır. Bu önlemler tam doz aşılanmak veya pcr testi yaptırmak şeklindedir.

Arjantin 

Güney Amerika kıtasında bulunan Arjantin, Türkye’den gelen turistlere 90 gün vizesiz konaklama hakkı sunmaktadır. Arjantin’e girebilmek için pasaportunuzun olması gerekmektedir. Başkenti Buenos Aires olan Arjantin resmi dili İspanyolcadır. Topraklarında bulunan İguazu Şelalesi UNESCO dünya mirası listesinde yer almıştır. Şelale Brezilya ve Arjantin sınırları içerisinde yer almaktadır. Arjantin’de ayrıca Los Glaciares buzullarını görebilir ve La Bocada evlerinde hatıra çekinebilirsiniz.
 

Barbados

Yine Güney Amerika’da bulunan Barbados ülkesinde 90 güne kadar vizesiz konaklanabilmektedir. Barbados güzel sahil ve plajları ile insanları hayran ederken aynı zamanda bitki ve hayvan çeşitliliği ile de ziyaretçileri etkilemektedir. Güzel Botanik bahçelerini gezebilir ve tropikal çiçekleri görebilirsiniz. 
 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti 

Pasaportsuz da seyahat edebileceğiniz Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti içerisinde 30 gün vizesiz konaklama yapabilirsiniz.. Resmi dili Türkçe olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti dil konusunda sıkıntı yaşamadan gezebileceğiniz yerlerdendir. Girne Kalesi, Batık Müze Gemisi, Bellapis Manastırı ve sevimli köyleri ile Kıbrıs memnun ayrılacağınız ülkelerden birisidir. 

Brezilya 

Amerika kıtasında bulunan Brezilya vizesiz gidebileceğiniz ülkeler arasındadır. Breziys’da 90 gün vizesiz konaklayabilirsiniz. Brezilya hem ucuz ekonomisi ile hem de kültürü ile turist çekmektedir. Şelaleleri, tarihi yürüyüş alanları ve nefes kesici doğası ile Brezilya gidip görülmesi gereken yerlerdendir. 

Tayland

Tayland, pasaportu olan Türk ziyaretçilerini 30 gün vizesiz ağırlamaktadır. Farklı kültürü ve tapınakları ile ilgi çeken Tayland doğa ve vahşi yaşam bölgeleri ile de dikkat çekmektedir. Özellikle fil kurtarma parkı birçok turistin keyifle ziyaret ettiği bir yerdir.

Bosna Hersek 

Balkanlarda bulunan Bosna Hersek, Türk ziyaretçileri 90 gün boyunca pasaportlu bir şekilde ağırlamaktadır. Tarihi yerleri ve müzeleri ile dikkat çeken Bosna Hersek vadi, nehir ve şelaleleri ile de ziyaretçi toplamaktadır. Savaş Çocukları Müzesi’ni gezmeden dönmemelisiniz

Bahamalar 

Amerika kıtasında bulunan Bahamalar, Türk vatandaşları için vizesiz 90 gün konaklama sağlamaktadır. Bu güzel tatil ve balayı bölgesinde sahillerde yüzebilir, dalış yapabilir ve doğa ve vahşi yaşam bölgelerini ziyaret edebilirsiniz. 

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.