Arama yapın

Türkiye’nin En Güzel Şelaleleri

Türkiye’nin En Güzel Şelaleleri
Sinan Daşpınar
Türkiye’nin farklı doğal güzellikleri arasında şelaleler de bulunmaktadır. Miniyol bu şelaleleri araştırdı ve Türkiye’nin en güzel şelaleleri listesini sizler için hazırladı.
İçerik Başlıkları
  • Bulut Şelalesi - Rize
  • Düden Şelalesi - Antalya
  • Muradiye Şelalesi – Van
  • Uludağ Aras Şelalesi – Bursa
  • Kapuzbaşı Şelaleleri – Kayseri
  • Miniyol Araç Kiralama Nasıl Yapılır?
  • Araç Kiralamada Neden Miniyol?

Türkiye eşsiz tabiatı ile her seferinde bizleri şaşırtan muhteşem bir ülke. Ormanları, mağaraları, endemik bitki türlerine sahip vadileri ile çeşitli doğal güzelliklere sahip olan ülkemizin şelaleleri de çok fazladır. Miniyol sizler için Türkiye’deki şelaleler üstüne bir araştırma yaptı ve Türkiye’nin en güzel şelaleleri listesini oluşturdu. Gelin Türkiye’deki en güzel şelaleler listesini öğrenelim.

 

Bulut Şelalesi - Rize

Karadeniz’in onlarca doğal güzelliğinden bir tanesi olan Bulut Şelalesi, Rize’nin Çamlıheşin ilçesinde bulunmaktadır. 250 metre yükseklikten dökülen şelalenin tepesi görülmediği için, sanki bulutlardan su akıyormuş gibi his verdiği için şelaleye Bulut Şelalesi denmiştir. Ayder Yaylası’na da yakın olan şelale Rize gezi planınızın olmazsa olmazıdır.
 

Düden Şelalesi - Antalya

Deniz, kum, güneş… Antalya denince akla direkt yazı çağrıştıran bu muhteşem üçlü gelse de antik kalıntılardan tutun farklı doğal güzelliklere kadar her şeye sahip bir il Antalya. Bu doğal güzelliklerden biri olan Düden Şelalesi de Kepez ilçesinde bulunmaktadır. Büyük İskender’in atlarını sulattığı şelale olarak da bilinen Düden Şelalesi mesire alanına da sahip.
 

Muradiye Şelalesi – Van

Van’a yaklaşık 80 km uzaklıkta bulunan Muradiye Şelalesi ismini IV. Murat’tan almıştır. 50 metre yükseklikten dökülen bu küçük şelale Bend-i Mahi Çayı üstünde bulunmaktadır. Kış aylarında donabilen Muradiye Şelalesi piknik yapmaya da müsait bir çevreye sahiptir.
 
Türkiye'nin en güzel şelaleleri

Uludağ Aras Şelalesi – Bursa

Uludağ Milli Parkı’na çok yakın bir mesafede bulunan Aras Şelalesi aslında Soğukpınar Köyü’nde yer almaktadır. Uludağ’ın trekking yolu üstünde bulunan ve kar sularını taşıyan Aras Şelalesi kendi nehri ile birlikte 1700 metreden uzunluğundadır. 
 

Kapuzbaşı Şelaleleri – Kayseri

Kayseri’nin Yahyalı ilçesinde şehirden uzaklaşıp, biraz dinlenebileceğiniz bir şelale biliyoruz: Kapuzbaşı ŞelaleleriAladağ Milli Parkı içinde bulunan şelale, Türkiye’nin en yüksek şelalesi olma özelliği taşıyor. Milli parkın gözde yürüyüş parkuru rotasında bulunan Kapuzbaşı Şelaleleri kamp yapmaya elverişli bir ortamda bulunmaktadır.
 

Miniyol Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Miniyol uygulamasına veya web sitesine hızlı şekilde üye olarak araç kiralama rezervasyonu yapabilirsiniz. Kampanyalar hakkında bildirimler alarak özel puan sistemi ile ödeme fırsatına sahip olun! İşlemleriniz hakkında soru sormak ve bilgi almak için 0850 304 69 63 numaralı telefonumuzu arayın!
 

Araç Kiralamada Neden Miniyol?

Miniyol’da %100 ücret iade güvencesi, 7/24 çağrı merkezi, kullanıcı odaklı tasarım, güvenli ödeme, özel asistan, dijitalleşen geleneksel süreçler, gelişmiş filtreleme özellikleri vardır. Türkiye’nin yeni nesil araç kiralama motoru Miniyol ile farklı firmalar arasından taleplerinize en uygun olan araçları hızlı şekilde bulabilirsiniz.

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.