Arama yapın

Seat Leon e-Hybrid Özellikleri

Seat Leon e-Hybrid Özellikleri
Sinan Daşpınar
Seat Leon e-Hybrid özellikleri, 2021 Seat Leon Dış Tasarımı, 2021 Seat Leon İç Tasarım, Seat Leon 2021 1.5 FR Teknik Özellikleri, 2021 Seat Leon Fiyatları
İçerik Başlıkları
  • Seat Leon e-Hybrid Özellikleri
  • Seat Leon e-Hybrid Özellikleri
  • 2021 Seat Leon Dış Tasarım
  • Seat Leon 2021 1.5 FR Teknik Özellikleri
  • 2021 Seat Leon İç Tasarım
  • 2021 Seat Leon Fiyatları

Seat Leon e-Hybrid Özellikleri

Çevreci otomobiller her geçen gün sayısını arttırmaya devam etmekte. Özellikle 2020 yılına geldiğinizde pandemiyle birlikte bu artış hız kazanmaya başladı.
Çevreci ve hibrit arabaları Miniyol üzerinden kiralayabilir ve kendinize uygun araçları bulabilirsiniz.
Seat’ın en çok satan modeli Leon’un şarj edilebilir hibrit versiyonu üretildi. Seat Leon’un dördüncü nesli Seat Leon e-Hybrid hem hatchback hem de sportstourer gövde tipiyle satışa sunuldu. Miniyol olarak sizin için Seat Leon’u inceledik.

Seat Leon e-Hybrid Özellikleri

Araç 204 beygit (150 Kw) güç ve 350Nm tork üretmekte. 1.4 litrelik TSI motora birleştirilen elektrik motor, gücünü lityum pillerden almaktadır. 13 kWh’lik lityum pil paketi ile desteklenen Seat Leon tamamen elektrikli modda 70 km’lik bir menzil sunuyor. Şarj edilebilir hibrit teknolojisi (Plug-in) sayesinde WLTP test döngüsünde 15 ile 30 g/km arasında düşük bir emisyon değerine ulaşıyor.
Yeni Seat Leon modellerinde Connect uygulaması, e-HYBRID modeli ile birlikte gelecek ve sürücüler batarya yönetim imkânlarını kontrol edebilecekler.
 

2021 Seat Leon Dış Tasarım

Sportif bir duruş, kızgın bakışlı farlar, sportif ızgara. Bir aracı modifiye ettirmek isteseydiniz ancak bu kadar olurdu. Seat Leon dış tasarımı ile gençlerin gönlünü zaten önceden fethetmişti ve yeni modelleri ile bunu ikiye katlamış durumda. Araç dört paket halde satılmakta; FR, Style, Style Plus, Xcellence.  Seat Leon’un farları LED özellikte ve görüş açısını oldukça kolaylaştırmakta. Arka tarafta boydan boya bulunan LED araca ayrı bir hava katmakta. Üçüncü stop lambası boydan boya yer alan LED’in ortasında yer almaktadır. El yazı Leon yazısı çok hoş gözüküyor. Aracın arka tarafında aynı zamanda yalancı egzozlar yapılmış. 
 

Seat Leon 2021 1.5 FR Teknik Özellikleri

Silindir Hacmi
1498 cc
Beygir Gücü
130 HP
Maksimum Tork
200 Nm
Vites Tipi
6 İleri Düz
Yakıt Türü
Benzin
Şehir İçi Ortalama Tüketim
6.6 Litre
Şehir Dışı Ortalama Tüketim
4.4 Litre
Karma Yakıt Tüketimi
5.2 Litre
Maksimum Hız
208 km/s
0-100 Km Hızlanma
8.5 sn
Uzunluk
4368 mm
Genişlik
1799 mm
Yükseklik
1456 mm
Boş Ağırlık
1243 kg
Bagaj Hacmi
380 litre
Yakıt Deposu
45 litre
 

2021 Seat Leon İç Tasarım

Seat Leon’un 380 litre bir bagaj hacmi bulunuyor ve bagajın mavi bir aydınlatması bulunuyor. Koltukları yatırdığınızda bagaj kapasitesi 1301 litreye ulaşıyor. Aracın koltuk tasarımları ise özenerek yapılmış. Arka koltukta diz ve baş mesafesi oldukça güzel yine arka tarafta kol dayaması mevcut. Arkada havalandırma ve 2 adet USB çıkışı yer alıyor. Arkada oturanlar kendi sıcaklık ayarlarını yapabiliyorlar. Tavanda dokunmatik aydınlatmalara yer verilmiş. Spor bir otomobil sürdüğünüzü sürüş koltuğuna oturduğunuzda anlıyorsunuz. Isıtmalı ve hafızalı koltuğu ile sürücüleri oldukça mutlu ediyor. Aracın içinde kablosuz şarj bulunuyor. Direksiyon mükemmel bir tasarıma ve duruşa sahip. Direksiyonda 3 kademeli ısıtma bulunuyor. Farklılaştırılmış dijital kadranı ile araca tamamen hâkim olabiliyorsunuz. Araç içi LED’ler ise araca ayrı bir hava katmaktadır. Multimedya ekranı tamamen dokunmatik.
 

2021 Seat Leon Fiyatları

Style, Style Plus, FR ve Xcellence donanım paketlerine sahip olan Seat Leon’un Style paketi 399,000 TL, Style Plus paketi 459,000 TL, FR paketi 459,000, Xcellence paketi ise 516,000 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.
Araç fiyatları konusunda kafanızda soru işaretleri varsa, kendinize göre bir araç arıyor ve araç kiralamak işitiyorsanız sizleri miniyol.com’a bekleriz.
 
 

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.