Arama yapın

Kısa Kış Tatili Yapın

Kısa Kış Tatili Yapın
Sinan Daşpınar
Kış tatili dendiğinde akla hep karlı manzaralar gelmektedir. İstanbul’da yaşayanlar kış tatilleri bakımından çok şanslıdırlar. Doğanın bembeyaz örtüyle kaplandığı kış aylarında seyahat etmek heyecan verici olmaktadır.
İçerik Başlıkları
  • İstanbul’a Yakın Kış Tatili Yapabileceğiniz Yerler
  • Kıyıköy-Kırklareli
  • Abant-Bolu
  • Sapanca-Sakarya
  • Dedeağaç
  • Dedeağaç ülke sınırımızda bulunan hem yaz hem de kış aylarında tercih edilen bir kasabadır. Şehir mimari yapısı ve güzelliği ile büyüleyici bir etki yaratmaktadır. Dedeağaç kasabasına gidebilmek için ister otobüs ister uçak ile Atina’ya giderek oradan ulaşım sağlamayı tercih edebilirsiniz. Özel araçla da gidilebilmektedir. Unutmayın ki Dedeağaç’a gidebilmek için vize istenmektedir.
  • Maşukiye
Kış tatili dendiğinde akla hep karlı manzaralar gelmektedir. İstanbul’da yaşayanlar kış tatilleri bakımından çok şanslıdırlar. Doğanın bembeyaz örtüyle kaplandığı kış aylarında seyahat etmek heyecan verici olmaktadır. Gerek iş hayatından gerek ise stresli yaşam tarzından bir nebzede olsa uzaklaşmak herkes için iyi bir seçenektir.
Kartpostal gibi fotoğraflar çekmek ya da karlar altında doğa yürüyüşleri yapmak kış aylarının vazgeçilmezleri gibidir. Kış tatilleri için İstanbul’a yakın birçok seçenek bulunmaktadır. İster özel aracınızla ister araç kiralama gibi seçeneklerle yakın yerleri tercih edebilirsiniz.

İstanbul’a Yakın Kış Tatili Yapabileceğiniz Yerler

Kış aylarında İstanbul’a birçok yer hem yakınlığı hem de güzelliği ile bilinmektedir. Özellikle hafta sonu kaçamaklarınızda aracınız yoksa bile araç kiralama şirketleri ile muhteşem bir hafta sonu tatili geçirebilirsiniz. İşte İstanbul’da kış tatillerinde tercih edilen bazı güzel yerler;

Kıyıköy-Kırklareli

İstanbul’dan Kıyıköy’e ulaşım oldukça kolay. Bundan dolayı çoğu kişinin tercihi bu yöndedir. Hem muhteşem ormanları hem de sahili ile İstanbul halkının tercihi olabilmektedir. Gezilecek doğal yerleri ya da tarihi yerleri gibi birçok seçenek bulunmaktadır. Kıyıköy’e ulaşımda çok kolaydır. İster otobüs ile ulaşım tercih edebilirsiniz isterseniz araba kiralama seçeneği ile de gitmeyi tercih edebilirsiniz.

Abant-Bolu

Abant gölü bölgesi her mevsim ayrı bir güzelliği ile bilinmektedir. Yaz aylarında daha çok kamp gibi seçenekler ile tercih edilirken kış aylarında özellikle de kar yağdığı zamanlarda göl ve ormanlık çevresi bembeyaz bir görünüme bürünmektedir. Abant’ı tamamen gezebilmeniz ve eşsiz doğal güzelliğine doyabilmeniz için hafta sonu kaçamağı bile yeterli olacaktır.
İstanbul-Abant arası yaklaşık 3,5 saatlik bir yolculuktur. Dilerseniz özel aracınızla dilerseniz otobüsle tercih edebilirsiniz. Ya da ehliyetiniz var ise bir araba kiralama şirketi aracılığı ile de gitmeyi tercihleriniz arasında görebilirsiniz.
 
Kısa Kış Tatili

Sapanca-Sakarya

Sapanca İstanbul halkı ya da çevre birçok il halkı tarafından en gözde olan kış tatili şehridir. Gerek doğa içinde bulunan bungalov evleri gerek birbirinden sıcak şömineli villaları ile meşhur bir kış tatili şehri olarak bilinmektedir. Sapanca gölü ve çevresinde bulunan doğal güzellikler ve aynı zaman da şehrin içinde gezebileceğiniz birçok tarihi mekan ve seçenekler bulunmaktadır. Sapanca’ya ulaşımda oldukça kolaydır. İstanbul şehrinden kalkan otobüsler ile rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Daha hızlı bir ulaşım için transfer şirketlerini ya da oto kiralama şirketlerini tercih edebilirsiniz.

Dedeağaç

Dedeağaç ülke sınırımızda bulunan hem yaz hem de kış aylarında tercih edilen bir kasabadır. Şehir mimari yapısı ve güzelliği ile büyüleyici bir etki yaratmaktadır. Dedeağaç kasabasına gidebilmek için ister otobüs ister uçak ile Atina’ya giderek oradan ulaşım sağlamayı tercih edebilirsiniz. Özel araçla da gidilebilmektedir. Unutmayın ki Dedeağaç’a gidebilmek için vize istenmektedir.

Maşukiye

İşte bu şehir hem yaz hem kış aylarında çok ayrı güzelliklere sahiptir. Özellikle kış aylarında Kartepe Kayak Merkezi tatilciler için en gözde yerler arasındadır. Kış sporu tutkunları kış aylarında Maşukiye’yi en çok bu yüzden tercih etmektedir. Hem doğal güzelliği ile hem de İstanbul’a olan yakınlığı ile hafta sonu ya da ufak tatil kaçamaklarında tercihler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Aracınızla, otobüsle ya da oto kiralama gibi seçenekler ile ulaşım sağlanmaktadır.
İstanbul’un yanı sıra yakın yerlerinde de kış tatili yapabileceğiniz çok güzel seçenekler bulunmaktadır. Şehir tercihinizi yaptıktan sonra nasıl ulaşacağınıza da karar verirseniz geriye bir tek tatilin tadını çıkarmak kalacaktır.

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.