Arama yapın

Kanarya Adaları Gezi Rehberi

Kanarya Adaları Gezi Rehberi
Sinan Daşpınar
Cennet güzellikte olan Kanarya Adaları hakkında Miniyol bir gezi rehberi hazırladı. Kanarya Adaları Gezi Rehberi sizlerle!
İçerik Başlıkları
  • Playa Jardin
  • Teide Yanardağı
  • Gran Canaria
  • Lanzorite
  • Playa da las Americas
  • Tenerife

Son yıllarda tatil cenneti denilince ilk akla gelen ve tercih edilen yerler arasında olan Kanarya Adaları Atlas Okyanusu’nda yer almaktadır. Yedi takım adadan oluşan Kanarya adaları İspanya’ya bağlıdır. Balayı çiftlerinin daha çok tercih ettiği bu güzel adaların uzun beyaz kumları, mavinin en güzel renklerini sunan deniziyle görülmeye değer yerler arasındadır. Miniyol bloğun sizler için yazdı Kanarya Adaları gezi rehberi yazımıza birlikte bakalım!

Playa Jardin

Playa Jardin, Siyah renkli kumu ile ünlü olan kumsalı Avrupa’nın nadir görülen kumsalları arasında sayılmaktadır. Kumsalın siyah renkte olma sebebi ise volkanik yapısı varsayılmaktadır. Puerto de la Cruz’da bulunan bu plaja gitmek ayrı bir deneyim sağlayacaktır.
 

Teide Yanardağı

Teide Yanardağı İspanya’nın en yüksek üçüncü ada volkanıdır. Aktif yanardağı olan Teide yanardağı 3718 metre yükseklikte olup, en son 1909 yılında aktif hale gelmiştir. UNESCO Dünya Mirası Listesindeki yanardağ, ziyaretçilerine eşsiz bir deneyim ve görsellik sunuyor.

Gran Canaria

Kanarya Adalarının ikinci büyüğü olan Gran Canaria kumsallarıyla tanınmaktadır. Kristof Kolomp’un bir dönem yaşadığı ev, Santa Ana Katedrali, Maspalomas, Meloneras gezilecek birkaç yeri ve turistlerin en çok rağbet ettiği yerler  diyebiliriz.

Lanzorite

Adalar topluluğunun bir parçası olan Lanzarote doğal güzellikleri görülmeye değer yerler arasında yer alıyor. Timanfaya Ulusal Parkı volkanik topraklardan oluşması onun eşsiz kılıyor. 1824 yılında son olarak şiddetli bir şekilde patlama meydana gelmiştir. Lanzorite uzun kumsalları yanı sıra sörf yapma imkanı tanıyor. Puerto del Carmen, Arrecife Lanzarote’ye gelmişken gezilecek yerler arasında sayılabilir. 

Playa da las Americas

Avrupa’nın en popüler eğlence noktalarından biri olarak sayılmaktadır. Playa de las Americas gece ve gündüz açık olan eğlence mekanı canlı müzik çalmakta, barları restoranları da tersine bir çok seçim yapma imkanı tanımaktadır. Bu sebeple Tenerife’nin parti başkenti olarak sayılabilmektedir.

Tenerife

Kanarya adalarının en kalabalık adası aynı zamanda en büyüğüdür. Santa Cruz turistlerin en çok gittiği yerler arasındadır. Şubat ayında Santa Cruz de Tenerife Karnavalı adaya gitmek için ayrı bir neden sayılabilir.

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.