Arama yapın

Exxen Hakkında Merak Ettikleriniz

Exxen Hakkında Merak Ettikleriniz
Sinan Daşpınar
Güvenli ve hızlı araç kiralama yapabileceğiniz Miniyol yeni bir blog yazısı ile karşınızda! Exxen hakkında merak ettiklerinizi araştırdık.
İçerik Başlıkları
  • Exxen Üyelik 
  • Exxen Survivor
  • Exxen Konuşanlar
  • Sihirli Annem 
  • Leyla ile Mecnun 
  • Exxen Fiyat Bilgisi

Exxen Acun Ilıcalı’nın kurucusunun olduğu Acun Medya tarafından yayınlanan oldukça yeni bir dijital içerik platformudur. 1 Ocak 2021 tarihinde kurulan platform Netflix, BluTv gibi dijital dizi ve film platformlarına rakip olarak sahaya sürülmüştür. 24 Eylül 2020 tarihinde Acun Ilıcalı’nın instagram hesabından paylaştığı bir paylaşım ile oldukça ses getirmiş ve merakla beklenmiştir. Platformun 7’den 70’e birçok yaş kitlesine hitap etmesi gerektiğine karar verilmiş ve çocuklar için e dizi ve programları, belgesel, yarışma ve dizilerin yayınlanması için planlamalar yapılmıştır. Bunun yanında televizyondan yayını kaldırılan kısa dizilerden bazıları da platformda yayınlanmaktadır. Youtube içeriklerinden Katarsis ve Konuşanlar gibi kanalları da Acun Ilıcalı platforma taşımıştır. 
 

Exxen Üyelik 

Exxen’de iki tip üyelik biçimi bulunmaktadır. İki tipin ikisi de ücretlidir. Platformda ücretsiz olan bir üyelik çeşidi bulunmamaktadır. Reklamlı üyelik ücreti aylık 9.99 TL iken reklamsız ücreti aylık 19.99TL’dir. Exxen spor paketi ise aylık reklamlı 34.80 TL iken reklamsız 44.88TL’dir. Şu an üye olanlar Exxen’i 14 gün ücretsiz olarak kullanabilmektedir. Ücret kart veya operatör faturasına yansıtılarak ödenebilmektedir. 
 

Exxen Survivor

 
Survivor birkaç senedir Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu TV8 adlı televizyon kanalında yayınlanan bir yarışmadır. Survivor, kısaca anlatmak gerekirse iki adet grubun yarışması ve bu yarışma sonucunda kazanan takımın ödüller kazanmasını konu alır. Kaybeden takımlar oylama ile kendi gruplarından kişileri elerler ve bu şekilde eleme yöntemiyle program devam eder. Son kalan kişi yarışmayı kazanan kişi olur. Geçtiğimiz senelerde Dominik’te yapılan yarışmalardaki en iyi oyuncular bu platformda bir araya getirilmiştir. Acun Ilıcalı Survivor’u da platformuna aktarmayı hedeflemektedir.
 

Exxen Konuşanlar

 
Youtube’dan bu platforma aktarılan içeriklerden birisidir. Hasan Can Kaya’nın sunumu ile yayınlanan program komedi, talk show, stand up kategorilerine girmektedir. Programda Hasan Can Kaya konuklarını seçiyor ve farklı sorular sorarak ilginç ve komik anılarını seyircilere sunuyor. 
 

Sihirli Annem 

 
Geçmişte televizyonda aile dizisi olarak yayınlanan Sihirli Annem döneminde oldukça ses getirmiştir. Acun Ilıcalı çok değer verdiği kızı Melisa’nın isteği üzerine diziyi tekrar çekmiştir. Platformun en çok eleştirilen programlarından birisidir. Programın içeriğini kısaca anlatmak gerekirse Sadık normal bir insandır ve Betüş adında bir peri ile evlidir. Dizi özetle peri ve insan dünyasının etrafında gelişen maceraları konu almaktadır. 
 

Leyla ile Mecnun 

 
Oldukça ses getiren bir diğer dizi olan Leyla ile Mecnun izleyicilerini döneminde yaptığı ani finalle oldukça üzmüştü. 8 yıl aradan sonra Exxen platformunda dizinin devamı yayınlanmaya başlamıştır. Dizi komedi kategorisine alınmıştır. 
 

Exxen Fiyat Bilgisi

 
Platformun alt yapısında yaklaşık 1500 kişilik bir ekip bulunmaktadır. Platformun yıllık bütçesi ise 900 milyon TL olarak belirlenmiştir.

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.