Arama yapın

Evde Vakit Geçirmek İsteyenler İçin Öneriler

Evde Vakit Geçirmek İsteyenler İçin Öneriler
Sinan Daşpınar
Bazı dönemler evde kalıp, evde aktivite geçirmek isteyebilirsiniz ya da evde kalmayı daha çok seviyor olabilirsiniz. Biz de bu yüzden evde vakit geçirmek isteyenler için öneriler listesi hazırladık.
İçerik Başlıkları
    • Spotify Listeleri
    • Dijital Sosyalleşme
    • Online Kurslar
    • Spor Kanalları

Dışarı çıkmak sosyalleşmek ve dışarıda vakit alan aktiviteleri yapmak istemeyenler, evde bir şeyler yapabilmek için aktivite arayabiliyor. Bu boş vakitlerimizi verimli bir şekilde geçirmeniz için size eğlenceli bir liste hazırladık. Evde vakit geçirmek isteyenler için öneriler hazırlarken sizin için faydalı olmasına ve sıkıcı olmamasına dikkat ettik. 

Spotify Listeleri


Müzik her yaştan ve her kesimden herkese hitap eden iyileştirici ve enerji verici bir etkinliktir. Evde, işte, okulda veya yürüyüş yaparken bile hayatımızın her anında olan müzik hayatı daha çekilebilir kılmaktadır. Bu yüzden evde vakit geçirmek için yapılacaklar listesi içinde “Spotify” uygulamasını ekleyebiliriz. Çünkü boş zamanlarımız Spotify listeleri hazırlamak ve olan Spotify listeleri düzenlemek için mükemmel bir zaman. Listeleri kişiselleştirmek, fotoğraf eklemek de listelerinizi geliştirmek isteyenler için alternatif sayılabilir. Arkadaşlarınızın ve ailenizin hazırladığı Spotify listelerini inceleyebilir takip edebilir veya ortak liste oluşturabilirsiniz. Yeni şarkılar keşfedip, listelerinize de ekleyebilirsiniz.

Dijital Sosyalleşme


İnsanlar sosyal canlılar oldukları için doğal olarak sosyalleşmeye ihtiyaç duyuyoruz. Bu eve kapandığımız günlerde sevdiklerimizden uzak kalmak hepimize kendimizi izole olmuş ve yalnız hissettirebilir. Arkadaşlarımız ile kahve içerken dertleşmeyi, eğlenceli aktivitelere katılmayı, sevdiklerimiz ile sarılmayı çok istiyoruz. Dijital bir dünyada yaşamamız ve dijitalleşmenin öneminin arttığı şu günlerde dijital sosyalleşme çağımızın en büyük avantajı haline gelmektedir. Skype, FaceTime, Facebook Video gibi birçok konuşma uygulamaları dışında Zoom, Google Meet gibi yeni popülerleşen dijital sosyalleşme uygulamaları da kullanabilirsiniz. Dijital ortamdan bile olsa sevdiklerimiz ile bağlantıda olmak bir alo demelerini duymak hepimizin ihtiyaç duyduğu bir şey.
 
evde-vakit-gecirmek

Online Kurslar


Dizi ve film izlemenin yanında biraz da bilgilenmek istiyorsanız online kurslar veya belgeseller kesinlikle size göre. Hayvan belgeselleri dışında da belgeselleri inceleyebilirsiniz. ResearchGate, academia.edu  veUdemy gibi platformlarda birçok farklı konuda ücretsiz veya çok küçük meblağlarda online kurs alabilirsiniz. Bu kursların en güzel yanı neredeyse her ilgi alanı için ve her seviye için farklı seçenekler sunmasıdır. Eğer oyunculuk, pazarlama ve moda konularına meraklıysanız MasterClass sitesi kendi eğitimlerini en bilindik oyunculardan sizlere sağlıyor. M2M.TV de yine aynı şekilde ünlü modacılar ve markalar hakkında birçok farklı bilgi alabileceğiniz eğlenceli bir belgesel platformu. BBC ve National Geographic gibi belgesel kanallarının yanında Netflix gibi platformlardan da ünlülerin hayatları ile ilgili bir şeyler izleyebilir öğrendiklerinizi kendi hayatınıza uygulayabilirsiniz. 

Spor Kanalları


İnsan bedeni oturmak için programlanmamış olduğundan hareketsiz bir yaşam hem mental hem de fiziksel olarak bedenimizi birçok yönden kötü etkiliyor. Bilimsel olarak da günde yaklaşık 30 dakika hareket etmenin akıl sağlığımıza etkisi kanıtlanmışken, bu ruhsal sağlığımızı kötü etkileyen günlerde spor herkese iyi gelecektir. Özellikle yoga yapmak bizi çok daha huzurlu, sakin ve güçlü hissettirecektir. Evde yoga yapmak isteyenlerin takip edebileceği bir sürü spor kanalı vardır. Yoga with Adriene veya Elvin Levinler’i gönül rahatlığı ile takip edebilirsiniz. DownDog, Yoga Poses, 5 Minutes Yoga veya Yoga-Poses&Classes gibi uygulamalar da işinizi fazlasıyla görecektir. Yoga yapmasanız bile internette birçok spor kanalı bulabilirsiniz, spor yapamasanız bile günlük 10 dakikanızı ayırarak basit esneme hareketlerini yapabilirsiniz.

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.