Arama yapın

Elektrikli Araçlar: Renault Zoe 2021 İnceleme

Elektrikli Araçlar: Renault Zoe 2021 İnceleme
Sinan Daşpınar
Renault Zoe 2021 hakkında merak edilenleri sizler için cevapladık. Renault Zoe'nin özellikleri neler? Renault Zoe'nin teknik özellikleri neler? Renault Zoe iç ve dış tasarımı. Renault Zoe'nin 2021 fiyat listesi.
İçerik Başlıkları
    • 2021 Renault Zoe Özellikleri
    • Renault Zoe 2021 Teknik Özellikleri
    • Renault Zoe Dış Tasarımı
    • Renault Zoe İç Tasarımı
    • Renault Zoe 2021 Fiyat Listesi
Dünya artık değişiyor bu değişim otomobilleri de etkiliyor. Bahsettiğimiz değişim otomobil kurallarını yeniden şekillendiren bir değişim. Çevreyi koruyan tamamen elektrikle çalışan otomobiller hayatımızda yerini almaya başladı. Bunun en büyük örneği Renault Zoe.

Miniyol üzerinden tamamen elektrikli ve hibrit araç kiralayabilir ve geleceğin otomobilleri ile şehri keşfedebilirsiniz. Gelin biz de sizinle birlikte tamamen elektrikli ve geri dönüştürülmüş malzemeler ile üretilen çevreci araba Renault Zoe 2021’i keşfedelim.
Renault Zoe ilk olarak 2012 yılında piyasaya çıkmış bir otomobil. 2021 yılında aracın üçüncü nesli piyasaya sürüldü. Görünüm olarak yapılan değişikliklerin yanında pil yapısı ile ilgili değişimlere de gidilmiştir.
 

2021 Renault Zoe Özellikleri

 
Fransız otomobil üreticisi Renault’un 2021’de karşımıza çıkardığı Renault Zoe Z.E. 50 olarak isimlendirilmektedir. 52 kWh’lik bataryası olduğundan dolayı ismine 50 ibaresi eklenmiş. Z.E ise zero emission yani sıfır emisyon anlamına gelmektedir. Renault Zoe R110 elektrik motoru ve 108 beygirlik güç seviyesine ulaşmaktadır. Tek bir vites türüne sahip olan otomobil elektrik motoru sayesinde devir olmadan 108 beygirlik maksimum gücü kullanarak 135 km/s sürate ulaşabiliyor. Aracın bagaj hacmi 388 litre. Fabrika verileri aracın bize 0’dan 100 km hıza 11,5 saniyede çıktığını söylüyor. Renault Zoe ile 52 kWh kapasiteli bataryasıyla 395 km yol yapabilirsiniz. 22 Kw gücünde 1 saatte şarj ederseniz 120 km, 50 Kw’DA 150 km menzile sahip olursunuz. Mod B özelliği sayesinde fren esnasında araç kendi kendini şarj edebilmektedir.
 

Renault Zoe 2021 Teknik Özellikleri

Motor
Zen 80 kW Z.E. 50
Yakıt Türü
Elektrikli
Maksimum Hız
135 km
Maksimum Güç      
108 / 10.886
Maksimum Tork     
225 / 3.395
Şanzıman    
Otomatik
0-100 km/s Hızlanma      
11,5
Ağırlık
1577 kg
Enerji Tüketimi      
172 Wh
Batarya Kapasitesi 
52 kWh
Batarya Teknolojisi
LITHIUM-ION
CO2 Emisyonu       
0
 

Renault Zoe Dış Tasarımı

Aracın tasarımına baktığımızda tampondaki farklılıklar göze çarpıyor. Farların ve ızgara yapısının değişimi ile araç agresif ve sportif bir görünüm kazanmış. Aracın şarj ünitesine ön tarafta bulunan Renault logosundan ulaşılmakta. Aracın üstüne de yer alan mavi detaylar ile otomobilin elektrikli olduğu vurgulanıyor. Arka kapıda bulunan kapı kolu gizli bir şekilde tasarlanmış. Aracın arka tasarımında çok bir değişikliğe gidilmemiş, tampon yine yuvarlak bir şekilde tasarlanmış, stop lambası üzerinde yer alan grafikler LED teknolojisine sahip bir şekilde tamamen değiştirilmiş.
 

Renault Zoe İç Tasarımı

Renault Zoe 2021 ufak bir araba olmasından dolayı iç mekân kapasitesi sizi şaşırtmasın. Arka koltuklar yüksekte durduğundan koltuğa oturduğunuzda tavan ile neredeyse hiç baş mesafeniz yok. Araç pil ile çalıştığı için piller tamamen aracın altına yerleştirilmiş, bu yüzden arka koltuklar yüksekte duruyor. Eğer boyunuz uzun ise biraz zorlanabilirsiniz. Arka koltukta koltuk dayama yeri ve havalandırma menfezi yer almıyor. Arkada 2 adet USB çıkışına yer verilmiş. Aracın tavanında otomobilin elektrikli olduğunu vurgulayan şekillere yer verilmiş.
Renault Zoe’nin sürücü kokpiti tamamen değiştirilmiş ve modern hale getirilmiş. 7 inç dijital ekran, 10 inç dijital gösterge tablosu yer alıyor. Elektrikli otomobil vurgusu dış tasarımda olduğu gibi yine iç tasarımda da detay şekilde yer verilmiş. Direksiyon üzerinde yer alan logonun etrafında mavi renge yer verilmiş. Aracın içerisinde kullanılan birçok malzeme geri dönüştürülmüş ürünlerden kullanılmış. Çevreci olmasının yanında teknolojik bir donanıma sahip olan araçta telefonunuzu kablosuz bir şekilde şarj edebiliyorsunuz. Araba oldukça sessiz olduğu için yayaların sizi fark etmeleri için, araçta yaya ikaz sesleri bulunmakta, dilerseniz bu sesi kapayabiliyorsunuz.
 

Renault Zoe 2021 Fiyat Listesi

Şehir içinde araba kullanmayı seviyorsanız, yakıt masraflarınızı azaltmak istiyorsanız elektrikli otomobil sahibi olabilirsiniz. Bunun için size Renault Zoe 2021’i tavsiye ediyoruz.
Çevreci, ekonomik ve minimal bir yapıya sahip olan Renault Zoe 2021 482.900 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.  Elektrikli araçlar içinde en iyi fiyata sahip otomobil olan Renault Zoe şehir içinde çevreci ve yakıt masrafı olmayan bir araç arayanlar için iyi bir seçenek.
Elektrikli araçları yakında şehrin her sokağında göreceğiz gibi gözüküyor. Çevreci ve geri dönüştürülebilir bir araç olması biz Miniyol ekibinin de çok hoşuna gidiyor çünkü bizler çevreye duyarlı, sürdürülebilir bir çevre için mücadele ediyoruz. 4 ay boyunca her araç kiralamanın sonunda diktiğimiz ağaçlarla 10 bin 750 kg karbon emisyonunu engelledik. Miniyol’dan kiraladığınız araçlarla hem çevreye hem hayatınıza hem de bütçenize destek veriyorsunuz.

 

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.