Arama yapın

Dünyada Görülmesi Gereken Yerler

Dünyada Görülmesi Gereken Yerler
Sinan Daşpınar
Dünyanın en güzel yerleri listesi hazırladık ve bloğumuzda yayınladık.
İçerik Başlıkları
  • Büyük Kanyon – ABD
  • Petra-Ürdün
  • Iguazu Şelaleleri – Arjantin
  • Taç Mahal – Hindistan
  • Cinque Terre – İtalya
  • Miniyol Araç Kiralama Nasıl Yapılır?
  • Araç Kiralamada Neden Miniyol?

Gezilecek yerler arayan, yeni yerler keşfetmeyi seven ve farklı deneyimler yaşamak için heyecanlananlar dünyada görülmesi gereken yerler yazımızı okumalı! ABD’den Ürdün’e dünyanın en güzel yerleri rotalarını araştırdık ve listeledik.

Büyük Kanyon – ABD

Amerika Birleşik Devletleri’nin Arizona eyaletinde bulunan Büyük Kanyon dünyanın en derin vadisi unvanına sahiptir. Colorado Irmağının vadiyi aşındırmasıyla oluşan Büyük Kanyon 460 km uzunluğunda, 1600 metre derinliğindedir. Büyük Kanyonu görmek için en iyi zamanlar ilkbahar – sonbahar aylarıdır.
 

Petra-Ürdün

Dünyanın 7 harikasından biri olan Petra Antik Kenti, mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. Arabah Vadisi’nde yer alan Petra Antik Kenti MÖ. 400 yıl öncesinde kurulmuştur. Kayalıklara oyulmuş olan antik kenti kızıl mimarisi yüzünden gül şehri olarak da bilinmektedir. Oldukça büyük bir alanda bulunan antik kent; kral mezarlar, tapınaklar, amfi tiyatrodan oluşmaktadır.
 

Iguazu Şelaleleri – Arjantin

Dünyanın en büyük şelalesi olan Iguazu Şelalesi dünyanın en güzel yerleri arasındadır. Brezilya, Arjantin ve Paraguay sınırlarının kesiştiği alanda bulunan Iguazu Şelalesi 275 tane şelaleden oluşmaktadır. Yüksekliği 60 – 80 metre arasında değişen bu küçük şelalelere Brezilya veya Arjantin sınırından ulaşabilirsiniz. Vizesiz olarak gidebileceğiniz ülkelere uygun kıyafet almayı unutmayın!
 
tac-mahal

Taç Mahal – Hindistan

Hindistan’ın belki de en ünlü mimarisi olan Taç Mahal, dünyada gezilecek yerler arasında bulunuyor. Babür İmparatoru Şah Cihan’ın eşi için yaptırdığı anıt mezar 1983 yılından bu yana UNESCO dünya Mirası Listesi’nde yer almaktadır. Her yıl milyonlarca turistin akın ettiği Taç Mahal, Agra kentine yer alan en önemli mimarilerden biridir.
 

Cinque Terre – İtalya

Cinque Terre, İtalya’da bulunan beş renkli köyün bulunduğu bölgeye verilen addır. Zaten Cinque Terre’nin anlamı da 5 toprak demektir. Ulaşımı ise La Spezia’dan kalkan trenlerle yolculuk ederek sağlayabilirisniz. İtalya’nın en turistik yerlerinden biri olan bu beş köye sadece trenle ulaşım sağlanmakta ve birbirleri arasında birkaç dakikalık uzaklık bulunmaktadır. Cinque Terre; Monterosso al Mare, Vernazza, Corniglia, Manarola ve Riomaggiore köylerinden oluşmaktadır.
 

Miniyol Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Miniyol uygulamasına veya web sitesine hızlı şekilde üye olarak araç kiralama rezervasyonu yapabilirsiniz. Kampanyalar hakkında bildirimler alarak özel puan sistemi ile ödeme fırsatına sahip olun! İşlemleriniz hakkında soru sormak ve bilgi almak için 0850 304 69 63 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.
 

Araç Kiralamada Neden Miniyol?

Miniyol’da %100 ücret iade güvencesi, 7/24 çağrı merkezi, kullanıcı odaklı tasarım, güvenli ödeme, özel asistan, dijitalleşen geleneksel süreçler, gelişmiş filtreleme özellikleri vardır. Türkiye’nin yeni nesil araç kiralama motoru Miniyol ile farklı firmalar arasından taleplerinize en uygun olan araçları hızlı şekilde bulabilirsiniz.

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.