Arama yapın

Çocuklu Anneler İçin Yolculuklarda İhtiyaç Olabilecek 7 Şey

Çocuklu Anneler İçin Yolculuklarda İhtiyaç Olabilecek 7 Şey
Sinan Daşpınar
Tatil bavulu hazırlama özellikle çocuklu aileler için önemlidir. Miniyol araç kiralama seçenekleri ile seyahatinizi kolaylaştırırken, blogunda çocuklu aileler için seyahat önerileri verdi.
İçerik Başlıkları
  • Seyahat Diş Seti 
  • Şifreli Bavul Kilidi
  • Seyahat İlkyardım Seti
  • Çocuk Boyun ve Kemer Koruyucu
  • İlaç Kutusu
  • Dikiş Seti

Çocuklarla birlikte tatil yapmak aslında çok güzel ve keyiflidir. Tatil planınızı yapmak, rotalarınızı belirlemek ve aracınızı bularak yolculuğa başlamadan önce çocuklar için tatil bavulu nasıl hazırlanır birkaç ipucu verdik.

 
Tatil bavulu hazırlama işlemlerinizden önce henüz nereye gideceğinizi bilmiyorsanız, buradan fikir alabilirsiniz. Bütün her şey hazır ama aracınız yoksa Miniyol sizler için en uygun oto kiralama seçenekleri sunuyor. Seyahatinize göre araç seçenekleri ile Miniyol'dan aracınızı kiralayın! Şimdi gelin yolculuklarınızda ihtiyacınız olabilecek şeylere bakalım!
 

Seyahat Diş Seti 

Günlük hayatta kullandığımız bakım ürünleri genelde orijinal yani büyük boyutlardadır. Şampuanlar, duş jelleri, diş fırçaları ve macunları… Bu büyük boyutlu ürünler size fazla geleceği gibi, valizinizde yer de kaplarlar. Bu yüzden için diyebileceğimiz ilk şey seyahat boyutu diş fırçası ve macunudur. Diş bakımını aksatmamak ve diş sağlığını korumaya devam edebilmek için mini boylarda diş macunu ve katlanabilir diş fırçası, mini boy gargara için diş seti bulundurmanız iyi olacaktır.

Şifreli Bavul Kilidi

Şifreli bavul eşyalarınızın kaybolmaması ve dağılmaması için oldukça pratik ve güvenli bir yöntemdir. Anahtarlı veya şifreli bavul kullanırsanız çocuğunuza valizini verdiğinizde endişelenmenize de gerek kalmaz. 
Eklememiz gerekirse anahtarlı bavullarda anahtarların kaybolma ihtimalinden dolayı şifreli bavul kullanmanız daha yararlı olacaktır. 
 

Seyahat İlkyardım Seti

Çocuklar genelde düşmeye, yaralanmaya çok müsaitlerdir. Özellikle yolculuklarda sıkıldıkları için daha fazla aktif ve hızlı davranabilmektedirler. Bu yüzden sizin veya çocuğunuzun olası yaralanmalarında müdahale edebilmek için yanınızda mutlaka ilk yardım kiti bulundurmalısınız.
 
İlk yardım kiti içinde bulundurmanız gerekenleri bu blogdan öğrenebilir ve hazırlıklı olabilirsiniz.
 

Çocuk Boyun ve Kemer Koruyucu

Yolculuklarda genelde size verilen ya da çevrede satılan ürünler yetişkinlere yöneliktir. Çocuğunuzun ya da bebeğinizin boyun sağlığı ve huzurlu uyuyabilmesi için onlara uygun olarak hazırlanmış boyun koruma yastığı ve emniyet kemerinden oluşan ürünler kullanabilirsiniz.
 

İlaç Kutusu

Sizin ya da çocuğunuzun düzenli kullandığı vitamin, mineral, kalp, mide ilaçları varsa kutu kutu ilaç taşımak yerine küçük çaplı ilaç kutuları taşımak daha yararlı ve yer açısından tasarruflu olacaktır.
 

Dikiş Seti

Yolculuk sırasında pantolonunuz bir yere takılıp sökülebilir, çocuğunuz düşüp pantolonunu yırtabilir ya da eşinizin gömlek düğmesi düşebilir. Seyahatinizin tam ortasında terzi aramak zaman kaybı olacağı gibi böyle bir şekilde dolaşmak ya da valizden yeni kıyafet almak gerçekten zor olacaktır. Bunun yerine küçük boyutlarda seyahat tipi dikiş seti bulundurmanız olayı çözmenizi hızlandırır. Cüzdan şeklinde tasarlanmış olan bu setlerin içinde dikiş ipleri, düğme ve dikiş iğneleri bulunmaktadır.
 
Ek Öneri: Sıcak Su Torbası
 
Valiz hazırlama listesi içindeki ek önerimiz soğuk yolculuklar için! Yolculuğunuzu kışın yapacaksanız ya da İzmir yaz akşamlarında dahi serin olabilecek yerlere yolculuğunuz denk gelecekse özellikle küçük çocuklarınız üşüyebilir ya da üşütebilir. Bu yüzden yanınızda sıcak su torbası bulundurmanız, ya da içinden patlayabilen hızlı ısıtmalı el tipi sıcak su torbası kullanmanız yararlı olabilir. 

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.