Arama yapın

Aylardır Beklediğiniz Rota: Doğu Ekspresi

Aylardır Beklediğiniz Rota: Doğu Ekspresi
Sinan Daşpınar
Doğu ekspresi birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Vagonların hangi özelliklerde olduğu, bilet fiyatları ve hangi durakların olduğu araştırılmaktadır. Doğu ekspresine oto kiralama ile araç kiralayarak ulaşım sağlamak mümkündür.
İçerik Başlıkları
    • Doğu Ekspresi Vagon Çeşitleri
    • Doğu Ekspresi Bilet Fiyatları 2021
    • Doğu Ekspresi Güzergahı
Doğu ekspresi birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Vagonların hangi özelliklerde olduğu, bilet fiyatları ve hangi durakların olduğu araştırılmaktadır. Doğu ekspresine oto kiralama ile araç kiralayarak ulaşım sağlamak mümkündür. Ankara - Kars arasında ilerleyen Doğu Ekspresi tüm duraklarda durmaktadır ve bu sürelerde yolculara belirli zamanlar verilmektedir.
 

Doğu Ekspresi Vagon Çeşitleri

Doğu Ekspresi yapmak isteyen kişiler bilet satın alırken vagon seçebilmektedirler. Doğu Ekspresi vagon çeşitleri şu şekildedir:
 
Pulman Vagonlar: Pulman vagonlarda yatak yerine koltuklar bulunmaktadır. Koltuklar da yatak gibi oldukça konforludur. Pulman vagonların ortak lavaboları vardır ve bu alanlarda prizler de bulunmaktadır. Pulman vagonların fiyatları oldukça uygundur.
 
Örtülü Kuşetli Vagonlar: Örtülü kuşetli vagonlarda da koltuklar bulunmaktadır fakat bu koltuklar yatılacağı zaman yatak haline gelebilmektedir. Yataklar kişilerin kendileri tarafından hazırlanmaktadır. Herhangi bir durum karşısında görevlilerden yardım talep etmek mümkündür.
 
Yataklı Vagonlar: Yataklı vagonlarda her koltuk iki kişiliktir ve kolay bir şekilde yatağa dönüştürülmektedir. Bu vagonlarda özel olarak lavabolar bulunmaktadır ve aynı zamanda oda içerisinde mini buzdolabı vardır. Vagon içerisinde priz vardır ve oda ısısı istenildiği gibi ayarlanabilmektedir.
 
Yemekli Vagonlar: Yemekli vagonlarda yataklı vagondan ayrı olarak masalar bulunur. Restorandaki yemekler ve içecekler yolcular için hazırlanmaktadır. Restoranların saatleri yoktur. Yolcular istedikleri zaman yemek yeme ve içecek içme imkanına sahiptir.
 
Doğu Ekspresi

Doğu Ekspresi Bilet Fiyatları 2021

Doğu ekspresini kullanmak isteyen kişiler güzergahlara araba kiralama firmalarından araba kiralayarak ulaşım sağlayabilir. Peki, Doğu Ekspresinin güncel fiyatları nasıldır? Doğu ekspresinin Ankara-Kars için yataklı bilet fiyatları tam 480 TL ve öğrenci 384 TL olarak belirlenmiştir. Pulman vagon için bilet fiyatları ise tam 54.50 TL, genç ise 49.50 TL olarak belirlenmiştir. Doğu ekspresi için kuşetli bilet fiyatları tam 78 TL öğrenci ise 69 TL olarak açıklanmıştır. Engelli ve çocuk yolcular için bir takım indirimler bulunmaktadır. Tüm fiyatlara ve indirim oranlarına internetten detaylı bir şekilde ulaşmak mümkündür.
 

Doğu Ekspresi Güzergahı

Doğu ekspresinin güzergahı nedir? Doğu ekspresi Ankara-Kars istikametinde hareket etmektedir. Doğu ekspresinin durakları Ankara, Irmak, Kayseri, Sivas, Erzincan, Erzurum ve son olarak Kars olarak belirlenmiştir.

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.