Arama yapın

Araç Kiralama Rehberi

Araç Kiralama Rehberi
Ömer Keskinsoy
Araç Kiralama Rehberi? Nasıl Rezervasyon Yapılır? Kiraladığınız Arabayı Nasıl Teslim Alabilirsiniz? Kiraladığınız Aracı Nasıl İade Edersiniz?
İçerik Başlıkları
  • Nasıl Araç Kiralama Rezervasyonu Yapılır?
  • Kiraladığınız Arabayı Nasıl Teslim Alabilirsiniz?
  • Kiraladığınız Aracı Nasıl İade Edersiniz?
  • Araç Kiralarken Kullandığım Kredi Kartı Benim mi Olmalı?
  • Seçtiğim Araç Yerine Farklı Bir Model Alabilir miyim?
  • Kiraladığım Aracı Başkası Kullanabilir mi?
  • Kiraladığım Aracı Teslim Ettim, Depozito İadem Ne Zaman Yapılacak?
  • Kiraladığım Aracın HGS’si Olacak mı? Ödemesini Nasıl Yapacağım?
  • Kiralama Süresi En Az Kaç Gündür?
  • Miniyol Araç Kiralama Nasıl Yapılır?
  • Araç Kiralamada Neden Miniyol?

Sadece araba sahibi olmayan kişiler değil aynı zamanda araç sahibi olan kişiler tarafından da tercih edilen araç kiralama işleminin nasıl yapılacağını bu yazımızda öğrenebilirsiniz.

Nasıl araç kiralama rezervasyonu yapılır?

Nasıl Araç Kiralama Rezervasyonu Yapılır?

Her şeyden önce araba kiralama yapabilmek için kiralama firması ve fiyatlarla ilgili bir araştırma yapmalısınız. Bunun içinde miniyol.com’u kullanabilir, onlarca araba firmalarını sıralayabilir ve kriterlerinize en uygun aracı bulabilirsiniz. Bu yöntemle rezervasyonlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Kiraladığınız Arabayı Nasıl Teslim Alabilirsiniz?

Arabanızı sizlere sunulan firmalar, marka ve modeller arasından seçtikten sonra rezervasyonu yapabilirsiniz. Rezervasyonunuzu gerçekleştirdikten sonra miniyol.com rezervasyon yaptığınız rent a car firmasıyla rezervasyon bilgilerinizi paylaşır. Bu bilgi paylaşımından sonra ilgili rent a car bahsedildiği gibi bilgilendirilir ve seçtiğiniz araç rezervasyon sırasında seçtiğiniz lokasyondaki ofiste sizin için ayrılır.

Yine bu araç ayırma işlemini de miniyol.com sizler için yapar. Kısacası aracı kiralayan kişi bir kredi kartını ve kendi ehliyetini yanına alarak aracı teslim alacağı ofise gitmelidir. Vale hizmeti veren bir firmadan araç kiralama işlemi gerçekleştirdiyseniz, vale hizmetini kullanabilir ve adrese teslim araç talebinde bulunabilirsiniz.

Kiraladığınız Aracı Nasıl İade Edersiniz?

Eğer aracınızı rent a car ofisinden direkt olarak kiraladıysanız yine teslim aldığınız gibi, kiralama yaptığınız ofise giderek iadenizi gerçekleştirebilirsiniz. Vale hizmeti ile bir araç kiralama gerçekleştirdiyseniz yine vale ile iadede bulunabilir ya da rezervasyon sırasında farklı bir teslim etme lokasyonu seçtiyseniz o lokasyondaki ofise giderek aracınızı iade edebilirsiniz.

Kiraladığınız Arabayı Nasıl Teslim Alabilirsiniz?

Araç Kiralarken Kullandığım Kredi Kartı Benim mi Olmalı?

Araç kiralama yapmak için online rezervasyon yaparken başkasının kredi kartını kullanarak ödeme yapabilirsiniz fakat rezervasyon yaptığınız aracı teslim alırken aracı kim kullanacaksa o kişinin kredi kartı bilgileri gereklidir.

Seçtiğim Araç Yerine Farklı Bir Model Alabilir miyim?

Eğer araç kiralama yaparken seçtiğiniz araç ofiste bulunmuyorsa seçtiğiniz aracın muadili size verilecektir. Bunun dışında rezervasyon sırasında seçtiğiniz aracın yerine üst model bir araç seçerseniz fiyat farkını ödemeniz gerekecektir. Yine de unutmayın ki bazı firmalar bunun için farklı fiyatlandırmalarda bulunabilir.

Kiraladığım Aracı Başkası Kullanabilir mi?

Normal şartlarda standart bir araç kiralama durumunda kiralayan kişi aracı kullanan kişi olmalıdır. Bununla birlikte kiralama sözleşmesine ek bir sürücü ekleyebilirsiniz. Belirtmemiz gerekir ki ek sürücü özelliği için belli bir ücret ödemelisiniz.

Kiraladığım Aracı Teslim Ettim, Depozito İadem Ne Zaman Yapılacak?

Araç kiralama işlemi yaptıktan ve araç teslim alındıktan sonra genelde iki hafta ila bir ay içerisinde depozito iadesi yapılır. Eğer HGS, OGS ya da trafik cezaları varsa bunlar ödediğiniz depozitodan düşürülür.

Araç Kiralama Süresi En Az Kaç Gündür?

Kiraladığım Aracın HGS’si Olacak mı? Ödemesini Nasıl Yapacağım?

Kiralık araçların çoğunda HGS bulunur ve araç kiralama işlemi yapıldıktan sonra kiralama süreniz boyunca yaptığınız geçişler kayıt altına alınır. Bu kayıtlandırmalar sonunda geçiş ücretleriniz alınan depozito ücretinden düşürülür.

Kiralama Süresi En Az Kaç Gündür?

Araç kiralama süreniz en az 24 saat olmalıdır. Bununla birlikte aracı 24 saatten erken olarak teslim etseniz bile 1 günlük kiralama ücreti alınır.

Miniyol Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Miniyol uygulamasına veya web sitesine hızlı şekilde üye olarak araç kiralama rezervasyonu yapabilirsiniz. Kampanyalar hakkında bildirimler alarak özel puan sistemi ile ödeme fırsatına sahip olun! İşlemleriniz hakkında soru sormak ve bilgi almak için 0850 304 69 63 numaralı telefonumuzu arayın!

Araç Kiralamada Neden Miniyol?

Miniyol’da %100 ücret iade güvencesi, 7/24 çağrı merkezi, kullanıcı odaklı tasarım, güvenli ödeme, özel asistan, dijitalleşen geleneksel süreçler, gelişmiş filtreleme özellikleri vardır. Türkiye’nin yeni nesil araç kiralama motoru Miniyol ile farklı firmalar arasından taleplerinize en uygun olan araçları hızlı şekilde bulabilirsiniz.

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.