Arama yapın

Antalya Kleopatra Plajı | Antalya’daki Plajlar

Antalya Kleopatra Plajı | Antalya’daki Plajlar
Sinan Daşpınar
Ülkemizin cennet noktalarından birisi Kleopatra Plajı. Antalya’nın Alanya ilçesinde yer alan Kleopatra Plajı her yıl yerli ve yabancı birçok turisti ağırlamaktadır.
İçerik Başlıkları
    • Kleopatra Plajı’nın Özellikleri
    • Kleopatra Plajı İsmini Nereden Almaktadır?
    • Kleopatra Plajı Nerede? Kleopatra Plajı Nasıl Gidilir?
    • Kleopatra Plajı Ücretli Mi?
    • Antalya Araç Kiralama
Ülkemizin cennet noktalarından birisi Kleopatra Plajı. Antalya’nın Alanya ilçesinde yer alan Kleopatra Plajı her yıl yerli ve yabancı birçok turisti ağırlamaktadır. 8-10 metreye kadar sığ bir yapıya sahip olan denizi ile Kleopatra Plajı Alanya’nın tarihi yarımadasından başlayarak Damlataş Plajı’nın bitimine kadar uzanır ve 2 km uzunluğa sahiptir. Kleopatra Plajı’nın denizi o kadar berraktır ki deniz gözlüğü ile baktığınızda balıkları çok net olarak görebilirsiniz. Kleopatra Plajı’nda tekne gezisi, paraşüt, jet ski, deniz bisikleti gibi farklı aktivitelerde bulunabilirsiniz.
Kleopatra Plajı’nda güneşin batışını izlerken aynı zamanda berrak suyunun tadını çıkarabilirsiniz.

Kleopatra Plajı’nın Özellikleri

Kleopatra Plajı

Kleopatra Plajı’nın kum yapısı ince kumlu ve altın renklidir. Kleopatra Plajı çok berrak bir denize sahip olmanın yanında mavi bayraklı dünyaca ünlü plajlarımızdan birisidir.  

Kleopatra Plajı İsmini Nereden Almaktadır?

Alanya Kleopatra Plajı ismini Mısır kraliçesi Kleopatra’dan almaktadır. Kleopatra M.Ö.69 ve M.Ö. 30 yılları arasında yaşamış ve Antik Mısır’ın son Helenistik kraliçesidir. Plajın isminin Kleopatra olmasının sebebi dönemin Roma generali Antony’in Alanya ve çevresini Mısır Kraliçesi Kleopatra’ya hediye etmesidir. Rivayete göre Kleopatra banyo yapmak için bu plaja inermiş. Yine bir rivayete göre Kraliçe Kleopatra plaja rahat gelsin diye kaleden plaja bir tünel olduğu söylenmektedir. Tabi bu ne kadar doğru bilinmez. Kleopatra Akdeniz’e geldiğinde burada denize girmeden dönmezmiş.

Kleopatra Plajı Nerede? Kleopatra Plajı Nasıl Gidilir?

Kleopatra Plajı Antalya’nın Alanya İlçesi’nde yer almaktadır. Antalya Havalimanı araç kiralama yaparak kolaylıkla Kleopatra Plajı’na gelebilirsiniz. Araç kiralama yapmak için en kolay yol Miniyol telefon uygulaması veya miniyol.com’a gelerek dilediğiniz lokasyonda, dilediğiniz aracı seçerek oto kiralama yapabilirsiniz. Araç kiralama yaparak konforlu bir şekilde Kleopatra Plajı’na ulaşabilirsiniz.
Kleopatra Plajı’nın Antalya Havalimanı’na uzaklığı 120 kilometredir. Alanya merkeze geldiğinizde kolaylıkla Kleopatra Plajı’na gelebilirsiniz.
Kleopatra Plajı

Kleopatra Plajı Ücretli Mi?

Kleopatra Plajı’na ücretsiz olarak girebilirsiniz. Şezlong ve şemsiye ücretlidir. Şezlong ve şemsiyeler öze işletmeler tarafından işletilmektedir. Fiyatları ortalama 30-70 TL arasındadır. Plajın 50 metre ilerisinde sahil büfeler yer almaktadır.

Antalya Araç Kiralama

Antalya araç kiralama işlemlerinizde size en yakın rent a car firmasından kiralık aracınızı teslim almak isteyebilirsiniz. Ancak size en yakın rent a car firmalarını tek tek dolaşmak istemiyorsanız tek tuşla miniyol.com'dan en yakın tüm tedarikçi Antalya araç kiralama firmalarını görüntüleyebilirsiniz. Antalya Havalimanı uçuşlarınızın ardından kolaylıkla 3 adımda araç kiralama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Antalya Havalimanı araç kiralama işleminizi tamamladıktan sonra Antalya Havalimanı rent a car ofislerimizden kiralık arabanızı teslim alarak keyifli seyahatlerin tadını çıkarabilirsiniz.
Antalya Havalimanı araç kiralama yapmak için tıklayınız

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.