Arama yapın

Adrenalin Sevenlere 5 Aktivite Önerisi

Adrenalin Sevenlere 5 Aktivite Önerisi
Sinan Daşpınar
Türkiye’de mutlaka yapılması gereken aktivite önerileri ile adrenalini yüksek deneyimler yaşayın! Kapadokya balon turuyla başlayıp Efes Antik Kent gökyüzü dalışıyla her anın keyfini çıkarın!
İçerik Başlıkları
    • 1. Kapadokya Balon Turu
    • 2. Ölüdeniz Yamaç Paraşütü
    • 3. Kekova Batık Deniz Kanosu
    • 4. Efes Antik Kent Gökyüzü Dalışı
    • 5. Karadeniz Fırtına Deresi Rafting
Adrenalin sevenler için özel olan aktivite önerisi seçenekleri ile harika deneyimler yaşayabilirsiniz. Kapadokya, Ölüdeniz, Kekova Batık Deniz, Efes Antik Kent ve Karadeniz Fırtına Deresi ile her anın tadını çıkarabilirsiniz. Balon turu, yamaç paraşütü, deniz kanosu, gökyüzü dalışı ve dere raftingi ile adrenalini yüksek olan aktiviteleri yapabilirsiniz.
 

1. Kapadokya Balon Turu

Güneşin doğması ile birlikte başlayan Kapadokya balon turu yağmurlu ve fırtınalı hava şartları dışında tüm yıl yapılıyor. Uçuş kararı hava durumuna göre Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından veriliyor. Hava balonunun içinde olanlar Kapadokya’nın güzelliğine farklı bir açıdan bakma fırsatı buluyor.
 
adrenalin

2. Ölüdeniz Yamaç Paraşütü

Türkiye sahip olduğu coğrafi konumu ve jeolojik yapısı ile çeşitli aktivite önerisi seçenekleri sunar. Ülkemizde yılın farklı dönemlerinde spor ve adrenalin sevenler tarafından Ölüdeniz yamaç paraşütü yapılıyor. 2000 metreden profesyonel paraşüt pilotları ile atlayarak muhteşem doğa manzarasını izleyebilirsiniz.
 

3. Kekova Batık Deniz Kanosu

Mavi denizin doğayla ve tarihle bir araya geldiği Kekova özellikle yaz aylarında turistler tarafından oldukça sık tercih ediliyor. Kekova’da en iyi aktivite önerisi alt kısmı camdan yapılmış tekneler ile gezintiye çıkmaktır. Kekova Batık Deniz kanosu ile kayıp şehrin tarihi güzelliklerini keşfedebilirsiniz.
 

4. Efes Antik Kent Gökyüzü Dalışı

Uçakla çıkılan 4000 metre yükseklikten atlama aktivite önerisi adrenalin sevenler için en ideal sporlar arasında ilk sıralarda bulunuyor. Efes Antik Kent gökyüzü dalışı ile çok heyecanlı bir deneyim yaşayabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey kendinizi profesyonel gökyüzü dalış pilotlarına bırakmaktır.
 

5. Karadeniz Fırtına Deresi Rafting

Karadeniz yeşil ile mavi renklerinin bir araya gelmesiyle ortaya çıkan harika bir doğa manzarasına sahiptir. Karadeniz Fırtına Deresi rafting adrenalin tutkunları tarafından en çok tercih edilen aktivite önerisi olmaktadır.
 

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.