Arama yapın

2023 Yılında Araç Kiralama Rezervasyonu Nasıl Yapılır?

2023 Yılında Araç Kiralama Rezervasyonu Nasıl Yapılır?
Sinan Daşpınar
Türkiye’de araç kiralamanın yeni yolu olan Miniyol uygulaması ile günlük, haftalık, aylık, dönemlik veya yıllık araç kiralama rezervasyonu nasıl yapılıyor?
İçerik Başlıkları
    • 2023 Yılında Araç Kiralama Hakkında Önemli Bilgiler
    • 2023 Yılında Araç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar
    • Miniyol Araç Kiralama Nasıl Yapılır ?
    • Araç Kiralamada Neden Miniyol ?

Araç kiralama rezervasyonu aracı olmayan kişiler kadar araç olanlar tarafından da çok sık şekilde tercih ediliyor. Araç kiralamak için ehliyetinizin olması gerekmek ile birlikte firmalar ve fiyatlar hakkında detaylı bir araştırma yapmalısınız. Size en uygun firmalar ile online olarak iletişim kurarak fiyat teklifleri alabilirsiniz. Karşılıklı anlaşma sonucunda internet üzerinden hızlıca araç kiralama rezervasyonu yapabilirsiniz. Araç kiralama rezervasyonu işleminden sonra ilgili firma bilgilendirilerek tercih ettiğiniz araç önceden belirlediğiniz lokasyonda hazır olur.

2023 Yılında Araç Kiralama Hakkında Önemli Bilgiler

Araç kiralama yaptığınızda kasko sigortasının geçerli olması için dikkat etmeniz gereken çok önemli kurallar vardır. Alkol ve uyuşturucu kullanılması durumunda araç kasko sigortası tamamen geçersiz olacaktır. Araç kullanırken trafik kurallarına uymadığınız durumlarda oluşabilecek hasarlardan siz sorumlu olursunuz. Kiraladığınız aracın çalınması halinde araç kiralama firması tarafınızdan araç ruhsatını ve anahtarını isteyecektir. Kiralık aracınızdan indiğinizde ruhsatı ve anahtarı yanınıza almalısınız.

Kiralık aracınızı iade için önceden seçilen adrese gününde teslim etmeniz gerekiyor. Aracınızı gününden daha erken teslim ettiğiniz durumlarda araç kiralama firması size ücret iadesi yapmayacaktır. Fakat kiralık aracınızı gününden daha geç teslim ettiğiniz durumlarda araç kiralama firması size ek ücret talebinde bulunacaktır. Kiralık aracınızı firmadan aldığınızda yakıt deposunu kontrol ederek aynı seviyede yakıtla tekrar teslim etmeniz gerekir.
 
arac-kiralama-nasil-yapilir

2023 Yılında Araç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

Bankaların ve finansal kurumların kredi kararı verirken inceledikleri referans notuna findeks denir. Daha önce kullandığınız tüm kredilerinizin ve kredi kartı hesaplarınızın verileri ile findeks kredi notunuz oluşur. Araç kiralama firması talepleriniz için findeks notunuza göre değerlendirme yapabilir. Sonuçlara göre araç kiralama rezervasyonu hakkında olumlu veya olumsuz bir karar verir.
 

Miniyol Araç Kiralama Nasıl Yapılır ?

Miniyol uygulamasına veya web sitesine hızlı şekilde üye olarak araç kiralama rezervasyonu yapabilirsiniz. Kampanyalar hakkında bildirimler alarak özel puan sistemi ile ödeme fırsatına sahip olun! İşlemleriniz hakkında soru sormak ve bilgi almak için 0850 304 69 63 numaralı telefonumuzu arayın!
 

Araç Kiralamada Neden Miniyol ?

Miniyol’da %100 ücret iade güvencesi, 7/24 çağrı merkezi, kullanıcı odaklı tasarım, güvenli ödeme, özel asistan, dijitalleşen geleneksel süreçler, gelişmiş filtreleme özellikleri vardır. Türkiye’nin yeni nesil araç kiralama motoru Miniyol ile farklı firmalar arasından taleplerinize en uygun olan araçları hızlı şekilde bulabilirsiniz.

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.