Arama yapın

Muğla Daçta Kolay Araç Kiralama

Muğla Daçta Kolay Araç Kiralama
Sinan Daşpınar
Türkiye'nin yeni nesil araç kiralama motoru Miniyol ile Muğla Datça’da araç kiralama nasıl yapılır?
İçerik Başlıkları
  • Araç Kiralamada Neden Miniyol?
  • Muğla Datça Araç Kiralama Seçenekleri
  • Muğla Datça Nüfus
  • Muğla Datça Ulaşım
  • Muğla Datça Mahalleler
  • Muğla Datça Gezi Listesi
  • Datça Limanı
  • Karia Yolu
  • Uluslararası Knidos Sanat Akademisi
  • Eski Datça
  • Muğla Datça Miniyol Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Muğla’nın en turistik ilçelerinden biri olan Ortaca gezilecek yerleri ile ön plana çıkmaktadır. Antalya seyahatlerinizde Datça’da görülmesi gereken yerler keşfetmek için Miniyol araç kiralama uygulamasını tercih edebilirsiniz. Araç kiralamanın yeni yolu olan Miniyol farkı ile uygun fiyatlı, güvenli, hızlı ve kolay şekilde araç kiralayabilirsiniz.

datca-arac-kiralama

Araç Kiralamada Neden Miniyol?

Miniyol’da %100 ücret iade güvencesi, 7/24 çağrı merkezi, kullanıcı odaklı tasarım, güvenli ödeme, özel asistan, dijitalleşen geleneksel süreçler, gelişmiş filtreleme özellikleri vardır. Türkiye’nin yeni nesil araç kiralama motoru Miniyol ile farklı firmalar arasından taleplerinize en uygun olan araçları hızlı şekilde bulabilirsiniz.

Muğla Datça Araç Kiralama Seçenekleri

Muğla Datça’da araç kiralamak için Miniyol mobil uygulamasını veya web sitesini kullanabilirsiniz. Mini ödeme özelliği ile araç kiralama yaparken ücretin bir kısmını rezervasyon sırasında geriye kalanını teslimat anında ödeyin! Kredi kartınızın bloke olması gibi olumsuz durumlarda sorunsuz şekilde seyahatinize devam edebilirsiniz.

Muğla Datça Nüfus

Datça'nın 11 mahallesi bulunmaktadır. Datça da turizm Yaz aylarında yazlıkçı ve yerli turistlerin gelmesiyle artması nedeniyle nüfusun mevsimsel olarak 50 bin civarına yükseldiği ön görülmektedir. Turistlerin uğrak noktası olan Muğla’da araç kiralamak için Miniyol.com’u tercih edin ve yolculuğunuzun keyfini çıkarın

Muğla Datça Ulaşım

Muğla’nın Bodrum ilçesinde bulunan Milas Bodrum Havalimanı’nı kullanarak, havalimanından araç kiralayarak Bodrum Marina’dan Datça’ya feribotla geçmek pratik yol seçeneğidir. Yaklaşık iki saat süren Bodrum-Datça yolculuğu feribotla araçlı ya da araçsız olacak şekilde yapılabiliyor. Bunlara ek olarak Muğla Datça’da araç kiralama yaparak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Muğla Datça Mahalleler

On iki mahallesi olan Muğla’nın Datça ilçesinde en çok konaklama tesisleri, resmi kurumlar, sivil kuruluşlar, alışveriş ve eğlence merkezleri İskele Mahallesinde yer almaktadır.

Muğla Datça Gezi Listesi

Datça Limanı

Datça merkezde bulunan Datça Limanı heykeller ile süslenmiş olup, bunlardan en dikkat çekeni aslan heykeli ile Demeter büstüdür. 

Karia Yolu

850 km uzunluğuyla Türkiye’nin en uzun antik yürüyüş yolu olan Karia Yolu; Bozburun Yarımadası, Datça Yarımadası, Gökova Körfezi ve İç Karia olmak üzere dört bölümü kapsamaktadır. Karia Yolu adını 300 yıllık tarihe ait Karia medeniyetinden almıştır.
 

Uluslararası Knidos Sanat Akademisi

Nevzat Metin tarafından kurulan ve Yakaköy’de bulunan güzel bir bahçe içerisindeki üç adet galeri ve bahçe içine yerleştirilmiş birbirinden farklı heykelleri ile görülmeye değer bir yerdir. Knidos, Knidos Antik Kenti’ne 13 kilometre uzaklıkta yer alan Uluslararası Knidos Sanat Akademisi Dünyaca ünlü fotoğraf sanatçısı Ara Güler’in Afrodisisas’ın Çığlığı isimli fotoğraf sergisini açtığı, bunun yanı sıra genç sanatçıların tablo ve seramik eserlerinin satışının yapıldığı bir galerinin olduğu galeridir.

Eski Datça

Dut ağaçlarının olduğu tarihi M.Ö. 11. yüzyıla kadar uzanan bölge önceden Antik Datça olarak bilinmektedir. Begonvillerin, dar sokakların olduğu Eski Datça’ya gitmeli ve fotoğraf çekmeyi unutmamalısınız… Rengarenk sokaklarda gezerken tarihin atmosferini hissedeceğiniz için bol bol fotoğraf çekmeyi unutmayın!
 

Muğla Datça Miniyol Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Miniyol uygulamasına veya web sitesine hızlı şekilde üye olarak araç kiralama rezervasyonu yapabilirsiniz. Kampanyalar hakkında bildirimler alarak özel puan sistemi ile ödeme fırsatına sahip olun! İşlemleriniz hakkında soru sormak ve bilgi almak için 0850 304 69 63 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.