Arama yapın

Ford Puma Özellikleri

Ford Puma Özellikleri
Sinan Daşpınar
Miniyol ile Ford Puma araçlarını keşfedin ve Miniyol’un platformundan Ford araç kiralama yapın!
İçerik Başlıkları
  • Ford Puma Sürüş Testi
  • Eski Ford Puma Tanıyalım
  • Ford Puma Tasarım Özellikleri
  • Ford Puma İç Mekan Tasarımı
  • Ford Puma Kokpit Özellikleri
  • Ford Puma Bagaj Özellikleri
  • Ford Puma 2020 Arka Koltuk Alanı Nasıl? Geniş mi?
  • Ford Puma Sürüşü
  • Ford Puma Fiyat Listesi
  • Ford Puma’nın fiyatları, yeni Puma’nın fiyatı nasıl?
  • Ford Puma Satar mı?
  • Kiralık Ford Puma Fiyatları
  • Miniyol Araç Kiralama Nasıl Yapılır?
  • Araç Kiralamada Neden Miniyol?

Günümüzde teknolojinin ilerlemesi, otomobil dünyasında her yıl daha ileri ve işlevsel yenilikler sağlamaktadır. İşte tam da bu yüzden her araba markası kendi üretimindeki otomobillerinin yeni ve geliştirilmiş versiyonlarını piyasaya sunmaktadırlar. Bunlardan birisi de Ford Puma’dır. Peki, Puma’nın geliştirilen yeni sürümü nasıl? Hangi özelliklere sahip? Hangi sınıfta yer alıyor? gibi sorulan soruların cevapları burada!

Ford araçları hakkında bilgi almak isterseniz tıklayın!
 

Ford Puma Sürüş Testi

Ford Puma resmi sitesinde yer alan açıklamalar incelendiğinde, iç mekan özellikleri, görünümü, teknik özellikleri, fiyatı ve yenilenen yüzü hakkında bilgiler aşağıdaki gibi karşımıza çıkmaktadır.
 

Eski Ford Puma Tanıyalım

1997 ile 2002 yılları arasında üretimi yapılan Puma o kadar ilgi çekmiştir ki uzun süre alıcısı yüksek olmuştur. Puma spor stilinde üretilen otomobillerden olup Ford Capri’nin yerine gelmiş ve montajı Almanya’da yapılmıştı. İki kapılı coupe, önden çekişli ve önden motorlu olarak yapılmış daha sonra zamanın gerekliliğine ve öne çıkan trendine göre tekrardan yenilenmesine karar verilmiştir. İlk olarak Almanya’da üretilen Puma’nın yeni versiyonları sonrasında Romanya’da üretilmeye devam edilmiştir.
 
Ford Puma tasarım özellikleri, Puma’nın iç mekan özellikleri, Puma alınır mı alınmaz mı sorusunun yanıtını ve Puma fiyat listesi hakkında bilgileri yazımızı okumaya devam ederek öğrenebilirsiniz. 
 

Ford Puma Tasarım Özellikleri

İki kapılı coupe formlu Ford otomobili, şimdi SUV olmuş gibi görünüyor. Bu yüzden artık onu dört kapılı B sınıfı olarak değerlendirebiliriz. 2020 Puma diğer modellerine göre farklı tasarım detaylarıyla donanmış vaziyettedir. Coupe Sportif görünümünü hala korusa da ön farlarının büyüklüğü ve yukarı uzanan görüntüsü, büyük havalandırma ızgarası ile yenilerek yapısını daha heybetli hale getirmiş. Biz Puma’nın bu halini Kia Sportage modeline de benzettik. 
 

Ford Puma İç Mekan Tasarımı

Ford Puma iç mekan yönünden ne gibi değişiklikler yapıldı, sportif görüntüsü yanı sıra bir aile otomobili olabilir mi gibi merak uyandıran sorulara cevap bulmaya çalışalım.
 

Ford Puma Kokpit Özellikleri

SUV olmasına rağmen sürüş  pozisyonunun yüksek olmaması onun ilk dikkat çeken özelliğidir. Dijital klima kumandaları, dijital gösterge paneli, multimedya paneli gibi yönleriyle Ford Fiesta’ya çok benzemektedir. Sportif görünümündeki en belirgin özellikler kırmızı dikişli koltukların olmasıdır. Ön kısımda yer alan eşya gözleri çok derin olmamasına rağmen kol dayama kısımları biraz daha derin duruyor. Torpido gözü standart yapıda olan aracın ön cam rezistansı, koltuk ve direksiyon ısıtma özelliği ve 12.3 ekranlı bir dijital gösterge bulunmaktadır.
 

Ford Puma Bagaj Özellikleri

Ford Puma’nın sürücü alanındaki ergonomik kullanımın aksine bagajı dik-dörtgen şekliyle geniş olup 456 litredir. Bagaj halısı altında derin bir niş görünmekte ve iyice incelendiğinde bagaj içindeki sıvının atılımı için bir tahliye gideri bulunmaktadır. Plaka üstündeki bagaj açma düğmesi bulunmaktadır. Aynı zamanda anahtar üstündeki düğmeye iki kez basılınca açıldığı görülmektedir. Ayakla bagaj açılabileceği gibi üst paketlerden de bagaj açılabilir.
 

Ford Puma 2020 Arka Koltuk Alanı Nasıl? Geniş mi?

Uzun boylu olanlar için tavanın alçak olması dezavantaj gibi dursa da aslında panoramik tasarım ferah bir hava sunmaktadır. Arka koltukta file halinde eşya gözlerinin yanı sıra arkadaki USB çıkışı havalandırma menfezi bulunmamaktadır. Kalabalık ailelerin aradığı geniş yaşam alanı maalesef ihtiyacı karşılamamaktadır.
 
İstanbul oto kiralama için tıklayın!
 

Ford Puma Sürüşü

Romanya'da üretilen Ford Puma yol tutuşu yönüyle ve EcoBoost motoru ile çok başarılı, sürüş deneyimi ise akıcı ve rahat. 1.0L EcoBoost 95PS, 1.0L EcoBoost 125PS , 1.0L EcoBoost 155PS olmak üzere 3 farklı motor seçeceği bulunmaktadır. İki farklı donanım paketinin yanında 7 ileri otomatik ve 6 ileri manuel şanzıman seçenekleri de sürücülere sunuluyor.
 

Ford Puma Fiyat Listesi

Ford Puma’nın fiyatları, yeni Puma’nın fiyatı nasıl?

• PUMA 1.0L EcoBoost95PS - Style / SUV - 6 İleri Manuel - Benzin modeli 295 bin TL’den başlıyor.
• PUMA 1.0L EcoBoost125PS - Style - SUV - 7 İleri Otomatik - Benzin 300 bin TL’den başlıyor.
• PUMA 1.0L EcoBoost125PS - ST-Line - SUV - 7 İleri Otomatik - Benzin 385 bin TL’den başlıyor.
• PUMA 1.0L EcoBoost155PS - ST-Line - SUV - 6 İleri Manuel - Benzin - Mhev 390 bin TL’den başlıyor.
 

Ford Puma Satar mı?

SUV segmentinde Ford Puma’dan daha geniş yaşam alanı sunan, yerden daha fazla yüksek modellerin olması nedeniyle  tercih edilmesi biraz kişisel zevklere dayanmaktadır. Klasik SUV almak isteyenler için Ford Puma buna maalesef uygun değil.
 
Arazide kullanımı yerden yüksekliğinin yeterli olmaması nedeniyle pek başarılı olmamasının tek nedeni bu değil. İki çeker olması da bu durumu beslemekte. Küçük olması sebebiyle kalabalık aile ile uzun yolculuklar için maalesef çok iyi bir seçenek olmayan Puma’nın şehir içinde kullanmak için ideal olmasının yanı sıra güvenilir ve güçlü bir seçenek olduğu söylenebilir.
 
Ankara kiralık araba için tıklayın!
 
İzmir oto kiralama için tıklayın!
 

Kiralık Ford Puma Fiyatları

Kiralık Ford Puma fiyatları için Miniyol’u tercih edin!  Hızlı ve kolay bir biçimde miniyol.com üzerinden kiralık Puma araba fiyatlarına bakabilir, karşılaştırma yaparak aracınızı kiralayabilirsiniz. 
 

Miniyol Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Miniyol uygulamasına veya web sitesine hızlı şekilde üye olarak araba kiralama rezervasyonu yapabilirsiniz. Kampanyalar hakkında bildirimler alarak özel puan sistemi ile ödeme fırsatına sahip olun! İşlemleriniz hakkında soru sormak ve bilgi almak için 0850 304 69 63 numaralı telefonumuzu arayın!
 

Araç Kiralamada Neden Miniyol?

Miniyol’da %100 ücret iade güvencesi, 7/24 çağrı merkezi, kullanıcı odaklı tasarım, güvenli ödeme, özel asistan, dijitalleşen geleneksel süreçler, gelişmiş filtreleme özellikleri vardır. Türkiye’nin yeni nesil araç kiralama motoru Miniyol ile farklı firmalar arasından taleplerinize en uygun olan araçları hızlı şekilde bulabilirsiniz.

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.