Arama yapın

Antalya Gazipaşa Kolay Araç Kiralama

Antalya Gazipaşa Kolay Araç Kiralama
Sinan Daşpınar
Türkiye'nin yeni nesil araç kiralama motoru Miniyol ile Antalya Gazipaşa’da araç kiralama nasıl yapılır?
İçerik Başlıkları
  • Araç Kiralamada Neden Miniyol?
  • Antalya Gazipaşa Araç Kiralama Seçenekleri
  • Antalya Gazipaşa Nüfus
  • Antalya Gazipaşa Ulaşım
  • Antalya Gazipaşa Mahalleler
  • Antalya Gazipaşa Gezi Listesi
  • Selinus Antik Kenti
  • Koru Plajı ve Doğal Havuzlar
  • Yalan Dünya Mağarası
  • Delikdeniz Kral Koyu ve Antik Kenti;
  • Antalya Gazipaşa Miniyol Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Antalya’nın en turistik ilçelerinden biri olan Gazipaşa gezilecek yerleri ile ön plana çıkmaktadır. Antalya seyahatlerinizde Gazipaşa’da görülmesi gereken yerler keşfetmek için Miniyol araç kiralama uygulamasını tercih edebilirsiniz. Araç kiralamanın yeni yolu olan Miniyol farkı ile uygun fiyatlı, güvenli, hızlı ve kolay şekilde araç kiralayabilirsiniz.

 

Araç Kiralamada Neden Miniyol?

Miniyol’da %100 ücret iade güvencesi, 7/24 çağrı merkezi, kullanıcı odaklı tasarım, güvenli ödeme, özel asistan, dijitalleşen geleneksel süreçler, gelişmiş filtreleme özellikleri vardır. Türkiye’nin yeni nesil araç kiralama motoru Miniyol ile farklı firmalar arasından taleplerinize en uygun olan araçları hızlı şekilde bulabilirsiniz.
 

Antalya Gazipaşa Araç Kiralama Seçenekleri

Antalya Gazipaşa’da araç kiralamak için Miniyol mobil uygulamasını veya web sitesini kullanabilirsiniz. Mini ödeme özelliği ile araç kiralama yaparken ücretin bir kısmını rezervasyon sırasında geriye kalanını teslimat anında ödeyin! Kredi kartınızın bloke olması gibi olumsuz durumlarda sorunsuz şekilde seyahatinize devam edebilirsiniz.
 

Antalya Gazipaşa Nüfus

Ticarete dayalı ekonomisi, muz yetiştiriciliği ve son yıllarda artan turizm geliri sayesinde Gazipaşa nüfusunu etkilemektedir. 2020 yılına göre nüfusu 51.555 kişidir. Turistlerin uğrak noktası olan Antalya’da araç kiralamak için Miniyol.com’u tercih edin ve yolculuğunuzun keyfini çıkarın!
 

Antalya Gazipaşa Ulaşım

Antalya Gazipaşa’ya kara yolları ile ulaşımın yanı sıra, yakınında bulunan havalimanı ile havayolu ulaşımı mümkündür. Gazipaşa’da da minibüs, otobüs ile veya taksi ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunlara ek olarak Antalya Konyaaltı’nda araç kiralama yaparak ulaşım sağlayabilirsiniz.
 

Antalya Gazipaşa Mahalleler

Gazipaşa Akoluk, Aydın, Aydıncık mahalleleri gibi öne çıkan 53 tane mahalleye sahiptir.

Antalya Gazipaşa Gezi Listesi

Selinus Antik Kenti

Roma İmparatoru Trajan’ınn Selinus’ta ölmesi sonucu kıymeti artan Selinus Antik Kenti Gazipaşa limanına yakın konumda yer almaktadır. 650 basamak yürüyerek çıkılan tepe sonunda Koru Plajı-Doğal Havuzlar, yat limanı ve Akdeniz görülebilmektedir. Roma, Bizans ve Selçuklu izleri taşımakta olan Selinus Antik Kenti su kemerlerinin günümüze ulaşmış kalıntıları görmek mümkündür.
 

Koru Plajı ve Doğal Havuzlar

Doğal havuzlar ve Koru Plajı 2 km uzunluğa sahiptir. Caretta carettaların yumurtlama alanlarından biri olan bu doğal havuzlar; doğal çimento maddesini akarsuların taşıyarak su içindeki taşlarla birleştirmesi sonucu ortaya çıkmıştır. Buradaki insanlar çıkan taşlara “Yalı Taşı” demişler ve bu taşı değirmentaşı, ev yapımlarında kullanmaya başlamışlardır. Bünyesinde üç büyük havuzun yanında daha küçükleri de bulunur. 
 

Yalan Dünya Mağarası

5 bin yaşında olan ve dünyanın en uzun mağaralarından biri olarak kabul edilen Yalan Dünya Mağarası 4 km uzunluğundadır.1950’deki göçük sebebiyle diğer kısımları ziyarete kapalıdır. 28 derece sıcaklığı olan mağaranın nem oranı yüzde beştir. 
 

Delikdeniz Kral Koyu ve Antik Kenti;

Gazipaşa’ya 25 km uzaklıkta olan antik kent; Delik deniz, Kral Koyu, Güney Kalesi gibi birden çok isimle anılmıştır. Kral Antiochos'un burada denize girdiği rivayetiyle Kral Koyu diye anılmıştır. Dağlık Kilikya’nın deniz kıyısındaki bu yerleşim yeri korsanlarıyla meşhurdur. Roma ve Bizans döneminden günümüze ulaşan yapıların yanı sıra ayakta kalan şehrin agorası, sütunlu caddesi, kilise, hamam gibi yapıları hala görülebiliyor. Kazılarda görülen mozaiklerse muhteşemdir. Kazılarda bulunan Latrina’da tuvaletlerde dahi mozaiklerin kullanıldığı şehrin su ihtiyacınınsa 10 km uzaklıktan su künkleri ve kanallarıyla dağıtıldığı görülmüştür. 
 

Antalya Gazipaşa Miniyol Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Miniyol uygulamasına veya web sitesine hızlı şekilde üye olarak araç kiralama rezervasyonu yapabilirsiniz. Kampanyalar hakkında bildirimler alarak özel puan sistemi ile ödeme fırsatına sahip olun! İşlemleriniz hakkında soru sormak ve bilgi almak için 0850 304 69 63 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.