Miniyol.com

Honda Civic Genel Tanıtım

En Uygun Fiyat592 TL
Honda Civic Genel Tanıtım

Honda Civic

Araç Özellikleri
  • Benzin/Dizel
  • Manuel/Otomatik
  • Klima
  • 5 Kişi
  • Sedan
Kiralama Koşulları
  • Yaş Ve Üstü
  • Ehliyet Yaşı ve Üzeri

En Ucuz Kiralık Honda Civic

En Ucuz Fiyat 592 TL En Uygun Fiyatlı Firma Nissa Kaç Lokasyonda Var 25

Honda Civic Hakkında

Honda Civic Hakkında Genel Bilgiler

Honda Civic, Japon otomobil firması Honda tarafından 1972 yılında üretilmeye başlanan otomobildir. C sınıfının en çok tercih edilen ve ülkemizde de çok sevilen aracı Honda Civic’in ilk serisinin üretimi 1979 yılına kadar sürdü. Honda Civic’in ikinci jenerasyonu 1979 yılında üretilmeye başlandı ve 1983 yılına kadar devam etti. Honda Civic’in en popülerler arasına girmesine yaklaştığı dönem üçüncü jenerasyon dönemi oldu. Üçüncü jenerasyon 1983 yılında piyasaya sürüldü ve 1987 yılına kadar devam etti. 1987 yılından itibaren dördüncü jenerasyon dönemi başladı. Araç üzerinden birçok yenilik yapıldı. Daha düşük yakıt ve yüksek performans. Dördüncü jenerasyonun üretimi 1991 yılına kadar devam etti. 1991-1995 yılları arasında beşinci jenerasyon piyasaya girdi araçta rakiplerinde olmayan donanımlar vardı. 1995 yılında ise altıncı jenerasyon üretilmeye başladı fabrikalardan birisi Gebze’de bulunan Şekerpınar fabrikasıydı. 2000 yılında ise yedinci jenerasyon tanıtıldı. Aynı yıl Japonya’da yılın arabası seçildi. 2005 yılına kadar üretimi devam etti. Sekizinci jenerasyon 2005-2011 yılları arasında üretildi. 2007 yılında İrlanda’da yılın otomobili seçildi. Dokuzuncu jenerasyon 2011-2016 yılları arasında üretildi. Eylül 2015’te Türkiye’ye öze LPG’li Eco model tanıtıldı. Onuncu jenerasyon Honda Civic yine Türkiye’ye özel LPG’li versiyonu ve geniş bagaj hacmiyle çok sevildi. Honda Civic’in on birinci jenerasyonu 2021 yılında tanıtıldı. 2022 yılına kadar aracın Türkiye’ye gelmesi bekleniyor.

Honda Civic Teknik Özellikleri

Honda Civic sedan gövde yapısına sahiptir ve C segmentinde yer almaktadır. 4 kapılı aracın benzinli ve LPG’li seçenekleri bulunmaktadır. Silindir hacmi 1597 cc, silindir adedi 4 adettir. Beslenme tipi turbodur. Beygir gücü 125 Hp, Azami torku 152 Nm, Azami devir 6500’dür. Araç 0’dan 100 km’ye 11,5 saniyede çıkmaktadır. Maksimum hızı 196 km/s’dir. Şehir içi yakıt tüketimi 100 km’de 8.7 litre, şehir dışı yakıt tüketimi 100 km’de 4.9 litre, ortalama yakıt tüketimi 6,8 litredir. Yakıt deposu 46 litredir. Karbon salınımı 144’dür. Aracın bagaj hacmi 519 litredir.

Honda Civic Öne Çıkan Özellikleri

Honda’nın en çok sevilen araçlarından birisi olan Honda Civic LED ön farları ve sis farları, alüminyum jantları, açılabilir cam tavanı, göz alıcı ön konsolu ile sınıfının en iyilerinden birisidir. Ferah içyapısı, geniş bagaj hacmi ve sportif duruşu ile Honda Civic hayallerinizin otomobili.

Honda Civic Kiralama Koşulları

Honda Civic araçlarının kiralama ücretleri sezona ve araç kiralama şirketine göre değişkenlik göstermektedir. Araç kiralama firmaları kiralamayı gerçekleştirirken sizden ehliyet ve kimlik talebinde bulunacaktır. Firmaların findeks notları ve araç kiralama yaş sınırları farklılık gösterebilmektedir. İncelediğiniz Honda Civic model aracı Miniyol üzerinden uygun bir şekilde kiralayabilirsiniz. Findeks notu hakkında merak ettikleriniz için tıklayınız.

En Ucuza Honda Civic Kiralayabileceğiniz Firmalar

Kiralık Honda Civic Tercih Edilen Lokasyonlar

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.