Miniyol.com

BMW 5 Genel Tanıtım

En Uygun Fiyat1094 TL
BMW 5 Genel Tanıtım

BMW 5

Araç Özellikleri
  • Benzin/Dizel
  • Manuel/Otomatik
  • Klima
  • 5 Kişi
  • Sedan
Kiralama Koşulları
  • Yaş Ve Üstü
  • Ehliyet Yaşı ve Üzeri

En Ucuz Kiralık BMW 5

En Ucuz Fiyat 1094 TL En Uygun Fiyatlı Firma Ertur Kaç Lokasyonda Var 29

BMW 5 Hakkında

Bmw 5 Hakkında Genel Bilgiler

Alman araç firması BMW tarafından 1972 yılında üretilmeye başlanan orta üst sınıf bir otomobildir. Aracın ilk jenerasyonu olan E12 1981 yılına kadar üretilmiştir. Aracın üretimi Münih’te başlamıştır. 1972 ile 1981 yılları arasında 700 bin adet satılmıştır. BMW 5’in ilk jenerasyonu olan E12 klasik araçlar içinde gösterilmektedir. İkinci jenerasyon E28 1981 ve 1988 yılları arasında üretilmiştir. Bu jenerasyonda en önemli değişik iç tasarımında yapılmıştır. Sürücü odaklı bir araç tasarlanmıştır. İlk jenerasyona göre daha çok elektrik ve elektronik donanıma sahiptir. Toplamda 772 bin adet satılmıştır. Etkilendiği Eta ve dizel motorlardan dolayı BMW dünyanın en hızlı turbo dizel serisini sunmuştur. Aracın azami hızı saatte 180 km’ydi. Aracın üçüncü jenerasyonu E34 ise 1988 ve 1996 yılları arasında üretildi. Aracı öne çıkaran özellikleri arasında kalite, konfor ve teknoloji yer almaktadır. Araç rakiplerine göre çok daha iyi hızlanıyor ve çok daha az yakıt tüketiyordu. Araç geniş bir iç tasarımı sahipti. E34 dört çeker sistemi ve özel açılır kapanır tavanıyla dikkatleri üzerine çekiyordu. E34’ü diğerlerinden farklı kılan özelliği elektronik dağıtım kontrolü teknolojisiydi. Bu özellik sayesinde gücü ön ve arka aks arasında dağıtabiliyordu. Günümüzde geliştirilerek kullanılan bu teknolojiyi ilk kez MBW E34’te kullandı. Araç 1.3 milyon adet satıldı. Aracın dördün jenerasyonu olan E39 ise 1995-2003 yılları arasında üretildi. İlk olarak Aralık 1995 yılında kullanıcılar sunulan araç önceki modeline göre daha sportif ve şık tasarımıyla tüm ilgiyi üstüne çekmiştir. İç tasarımı daha geniş, fonksiyonlu direksiyon özelliği, otomobil telefonu ve yol bilgisayarı gibi desteklere sahip olan araç tamamen alüminyum yürüyen aksana sahipti. Alüminyum aksan sayesinde 30 kg daha hafif olan araç 2003 yılına kadar 1.4 milyon adet satıldı. BMW 5’in beşinci jenerasyonu E60 ve E61 ilk olarak 2003 yılında piyasaya sürüldü. Üretimi 2010 yılına kadar devam etti. Bu jenerasyon ile araç iç ve dış tasarımlarında köklü değişiklikler yapıldı. Serinin altıncı jenerasyonu F10, F11, F07, ise 2010 ve 2016 yılları arasında üretildi. Şıklık ve teknoloji katlanarak büyümeye devam etti. Motor gücü dış ve iç tasarımı sürekli olarak geliştirildi. Park asistan özelliğinin yanı sıra çarpışma uyarısı, şerit terk uyarısı, gece görüş sistemi gibi yeni özellikleri ile rakiplerinin önüne geçmeyi başardı. BMW 5’in yedinci jenerasyonu G30, G31, G38 ise 2017 yılında üretilmeye başladı ve günümüzde de devam etmektedir.

Bmw 5 Teknik Özellikleri

Yeni BMW serisi güçlü motor seçenekleri ile karşınıza çıkmaktadır. Dizel motor özelliğine sahip olan BMW 5 serisi G31 modeliyle 2.0 litre motor ile 190 beygir güç, 400 Nm tork üretmektedir. 6 ileri manuel, 8 ileri yarı otomatik şanzıman seçeneği sunulmaktadır. G31 modeli 100 km’ye 7.6 saniyede ulaşmaktadır. Serinin diğer modellerinde hibrit ve benzinli seçenekleri bulunmaktadır. Araçta 4 farklı sürüş seçeneği bulunmaktadır; Comfort, Sport ve Eco PRO olarak. Kişisel ayar modu ile istenilen sürüş moduna getirilebilmektedir. Aracın bagaj hacmi 530 litredir. Aracın yakıt tüketimi 100 km’de ortalama 7.1 litredir. Şehir içi 100 km’de 8.6, şehir dışı 100 km’de 6.2 litredir. Karbon emisyonu 162 gr/km’dir.

Bmw 5 Öne Çıkan Özellikleri

BMW’nin en çok sevilen en başarılı serisi BMW 5 serisi geçmişten günümüze teknolojik ve rahatlık konusunda sürekli üstüne ekleyerek gelmiştir. İlkleri barındıran teknolojik gelişmeleri ve günümüzde de üretilen jenerasyonu ile rakipsiz denilecek araçlar arasında yer almaktadır. Farklı sürüş modları, mükemmel iç ve dış tasarımı, benzersiz motoru ile BMW 5 lüks araç severler için biçilmiş bir kaftan.

Bmw 5 Kiralama Koşulları

BMW 5 model aracını kiralamak için miniyol.com üzerinden rezervasyon yapabilirsiniz. Rezervasyon sonucunda kiralama şirketi sizden findeks notunuzu isteyecektir. Findeks notu hakkında bilgi almak isterseniz tıklayınız. Bunun yanında araç kiralama şirketlerine göre yaş sınırlılıkları değişiklik gösterecektir. Araç kiralama firmalarının şartlarını kiralama sayfamızda görebilirsiniz. Miniyol.com size en uygun aracı seçer ve karşınıza çıkarır. Güvenli yolculuklar dileriz.

En Ucuza BMW 5 Kiralayabileceğiniz Firmalar

Kiralık BMW 5 Tercih Edilen Lokasyonlar

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.