Arama yapın

Yeni Volkswagen Amarok Heyecanı!

Yeni Volkswagen Amarok Heyecanı!
Sinan Daşpınar
Araç kiralama firmalarını tek bir platformda birleştiren Miniyol, Volkswagen Amarok 2021 modelini sizler için inceledi!
İçerik Başlıkları
  • Yeni Volkswagen Amarok Tasarımı
  • Yeni Volkswagen Amarok Teknolojisi
  • Yeni Amarok Dizel ve Benzinli
  • Yeni Volkswagen Amarok 2021 İnceleme
  • Volkswagen Amarok Kiralama Fiyatları Ne Kadar?
  • 2021 Amarok Ne Zaman Gelecek?
  • Amarok’un Fiyatı Ne Kadar? 
  • 2021 Volkswagen Amarok Fiyat Listesi 
Yeni Volkswagen Amarok Heyecanı!
Otomotiv dünyasının iki demir başı Ford ve Volkswagen’in birlikteliğinde üretilen Amarok’u Miniyol sizler için inceledi. 

Yeni Volkswagen Amarok Tasarımı

Ön kısmının eski modellere göre biraz değiştiği görülse de, ön kısmında göze çarpan bir ızgaranın aynı kaldığını görüyoruz. Çamurluk, tampon gibi kısımların ise bir arazi aracına göre kompanse edildiğini görebiliyoruz. Gövdenin ise biraz daha agresif bir hale geldiği bariz bir şekilde açık.

Yeni Volkswagen Amarok Teknolojisi

Araç henüz Türkiye’de olmamakla birlikte donamını incelediğimizde ilk göze çarpan özellikler ABS ve BAS oluyor. Tekerlekler arası güç dengesini otomatik olarak ayarlayabilen araç, sürücünün hakimiyetini korumasını sağlıyor. Aracın diğer bir özelliği ise EDL yani Elektronik Diferansiyel Kilidi. Bu kilit arazi ve zorlu yol şartlarında tekerliğin çukurdan veya kaygan zeminden zarar görmesini engelliyor. Uyarı sistemleri sayesinde aracı yormadan ve lastikler zarar görmeden basınç düştüğünde sürücüyü uyarıyor. 

Yeni Amarok Dizel ve Benzinli

Üzerinde çokça durulan ve tasarımı için özen gösterilen aracın sadece dış görünüşüne değil motor ve elektrik sistemlerine kadar uğraşılmış. Dizel ve benzinli seçenekleri ile karşımıza çıkan alternatifler var. İlerleyen dönemde hibrit seçeceğinin de sunulabileceği kulaktan kucağa dolaşıyor.

Yeni Volkswagen Amarok 2021 İnceleme

USB girişi, sesli komut sistemi, AUX, SD kart girişi ve bir CD çalar, Bluetooth, App Connect gibi özellikleri ile klasmanına göre biraz geride kalsa da yeterli bir teknoloji sürüyor. Tam olarak 2022’de üretime geçecek olan Volkswagen Amarok, Ford ticari araç ortaklığı ile üretilecek. Ranger’larla aynı aileden olacak olan Amarok R versiyonunu merakla bekliyoruz.

Volkswagen Amarok Kiralama Fiyatları Ne Kadar?

Sadece büyük şehirlerde değil, Anadolu’nun küçük şehirlerinde dahi arazi araçları oldukça tercih ediliyor. Kamp tatilleri, kalabalıktan uzakta sakin yerlerde kalma isteği, arazi gezileri için Volkswagen Amarok biçilmiş kaftan. Bir Amarok kiralamak için miniyol.com'a girebilir ve size en uygun olan seçeneği seçerek, kiralamanızı yapabilirsiniz. 

2021 Amarok Ne Zaman Gelecek?

Ford iş birliği ile piyasaya sürülen VW Amarok Ford Ranger tasarımından izler taşıyor. Amarok, pick up dünyasının şimdiden öncüsü oldu bile. Şimdiden görmeye başladığımız Amarok’lar yakında görülmeye başlanacak gibi görünüyor.

Amarok’un Fiyatı Ne Kadar? 

Türkiye fiyatları 200 bin TL’den başlayan VW Amarok’un piyasa fiyatı normalde 38,490$’dan başlamaktadır.

2021 Volkswagen Amarok Fiyat Listesi 

Eski Volkswagen Amarok fiyatları 220.000 TL’den başlayıp 340.000 TL’ye kadar çıkmaktadır. 

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.