Arama yapın

Yeni Škoda Octavia İncelemesi

Yeni Škoda Octavia İncelemesi
Sinan Daşpınar
Yeni Škoda Octavia İncelemesi. Yeni Skoda Octavia Dış Tasarımı. Yeni Skoda Octavia İç Tasarımı. Yeni Skoda Octavia Fiyat Listesi
İçerik Başlıkları
  • Yeni Skoda Octavia Dış Tasarımı
  • Yeni Skoda Octavia İç Tasarımı
  • Yeni Skoda Octavia Fiyat Listesi
Çek markası Skoda’nın amiral gemisi olan Octivia yenilenen yüzü ile karşımıza çıkıyor. Miniyol olarak yenilenen Skoda Octavia’yı sizler için inceledik. Skoda Octavia Skoda’nın en çok sattığı modellerden birisidir. Skoda Octavia ülkemize iki türlü motorla geliyor bu iki motor da benzinli. Araç ülkemizde 1 ve 1.5 litrelik benzinli olarak satılmaktadır. Aracın 1.0 motorlu paketi 100 km başına şehir içinde 5,1 litre, şehir dışında 3,8 litre tüketirken 1.5 motorlu paketi 100 kmde şehir içinde 5,9 litre, şehir dışında 4,0 litre yakıt tüketiyor.
Yeni Skoda Octivia’nın ülkemizde satılan diğer versiyonları;
 
 • Skoda Octivia Combi
 • Skoda Octivia RS
 • Skoda Ocitivia RS Combi
 • Skoda Octivia Combi Scout 

Yeni Skoda Octavia Dış Tasarımı

Yeni model Skoda Octovia’nın far tasarımı tamamen yenilenmiş bir şekilde karşımıza çıkıyor. Aracın tasarımı keskin ve güçlü durmakta. Octivia’da LED farlar standart olarak sunulmaktadır. Opsiyonel olarak LED Matrix farlarda alabilirsiniz. Gündüz LED’leri de araca ayrı bir hava katmaktadır. Araçta 16-17 inç jantlar bulunuyor. Araç liftback bir tasarıma sahip yani aracın bagaj kapağı arka cam ile birlikte açılıyor. Arka tarafta Skoda logosu görmüyorsunuz, sadece Skoda yazısı yer alıyor. Stop lambaları da LED aydınlatmalara sahip. Kapıyı açtığınızda kapının içerisinde bir Skoda klasiği şemsiye bulunuyor. 
Yeni Skoda Octivia 600 litrelik bir bagaj hacmi sunmaktadır. Aracın liftback olmasından dolayı bagaja çok rahat yükleme yapabiliyorsunuz. Hacim ve sunduğu yükleme kolaylığı ile rakiplerinden sıyrılmayı başarıyor. 
Aracın her yerinde bir detay sizi bekliyor. Depo kapağını açtığınızda kapağa yerleştirilmiş bir buz kazıyıcı bulunuyor. Bagajda aynı şekilde kullanıcının hayatını kolaylaştıracak detaylar yer alıyor. 

Yeni Skoda Octavia İç Tasarımı

Skoda Octavia’nın arka koltuklarında sunulan rahatlık oldukça güzel. Yüksekliği ve genişliği diğer modellerini göre arttırıldı. Arka koltuklarda oturanlar rahatlıkla yolculuk yapabiliyorlar. Arka koltukta kol dayama, bardaklık, arka koltuktan bagaja erişim bulunuyor. Bunların yanında havalandırma menfezi, USB donanımı ve klima ayarlama tuşları da bulunuyor. Ön koltukların arkasına yerleştirilen cepler oldukça kullanışlı. İki kişi arka tarafta oldukça rahat bir yolculuk yapabiliyor. 
Skoda Octavia Kokpiti ise gelişmiş bir teknoloji ile donatılmış. Head Up Display, yol bilgisayarı ve gösterge tablosu sistemleri gibi. 

Yeni Skoda Octavia Fiyat Listesi

 • 1,0 TSI e-Tec 110 PS DSG Elite 574.900 TL
 • 1,5 TSI ACT e-Tec 150 PS DSG Elite 615.900 TL
 • 1,0 TSI e-Tec 110 PS DSG Premium 629.900 TL
 • 1,5 TSI ACT e-Tec 150 PS DSG Premium 670.900 TL
 • 2.0 TDI SCR 200 PS DSG 4x4 RS 1.349.900 TL
 • Combi 1.5 TSI ACT e-TEC 150 PS DSG Scout 783.400 TL
 • Combi 2.0 TDI SCR 200 PS DSG 4x4 RS 1.399.900 TL          
               (Fiyatlar 29.12.2021 itibariyle alınmıştır.) 
 
Skoda model araç kiralamak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Miniyol.com üzerinden dilediğiniz Skoda model aracı dilediğiniz lokasyondan kiralayabilirsiniz. 
 

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.