Arama yapın

Uşak'ta Bir İlçe Eşme

Uşak'ta Bir İlçe Eşme
Sinan Daşpınar
Eşme ilçesi Uşak ilinde bulunan bir ilçe olmaktadır. Aynı zamanda Ege Bölgesi'nde yer almaktadır. Denizli ve Manisa illerine ise kıyıları olmaktadır. Bununla birlikte turizm anlamında da oldukça rağbet gören bir bölge olarak bilinmektedir.
İçerik Başlıkları
  • Eşme Nerede?
  • Eşme Seyahatiniz İçin Kısa Bir Yol Bilgisi
  • Eşme İstanbul Arası Kaç Km?
  • Eşme Ankara Arası Kaç Km?
  • Eşme İzmir Arası Kaç Km?
  • Eşme Kilimleri ve Tarihi
Eşme ilçesi Uşak ilinde bulunan bir ilçe olmaktadır. Aynı zamanda Ege Bölgesi'nde yer almaktadır. Denizli ve Manisa illerine ise kıyıları olmaktadır. Bununla birlikte turizm anlamında da oldukça rağbet gören bir bölge olarak bilinmektedir. Özellikle yaz aylarında farklı yerler keşfetmek ve güzel bir tatil geçirmek isteyenler için mükemmel seviyede bir yer denilebilir.
 
Uşak’ta gezilecek yerler, Uşak mutfağı, Uşak’ta araç kiralama ve daha fazlası için bloğumuzu okuyabilirsiniz.

Eşme Nerede?

Eşme ilçesi yeşillikler içinde olan ve manzara anlamında oldukça göz alıcı bir alanda bulunan bir bölgedir. Eşme Uşak iline bağlı bir ilçe konumundadır. Bu ilçeye ulaşım gayet kolaydır. Özellikle tatil yapmak isteyenler için araç kiralama sayesinde ulaşım daha da kolay hale gelerek farklı kültürleri görme şansı yakalanabilmektedir. 

Eşme Seyahatiniz İçin Kısa Bir Yol Bilgisi

Linke tıklayarak Uşak Havalimanı’ndan araç kiralama seçeneklerini inceleyebilirsiniz.
 
Eşme

Eşme İstanbul Arası Kaç Km?

Eşme ilçesine gidiş güzergahı nereden olursa oldukça kolay olmaktadır. Özellikle İstanbul yolcuları için 5 saat gibi kısa bir sürede eşme ilçesine varılabilmektedir. Eşme'ye araç kiralama sayesinde kolayca varılırken kendi aracınız ile de kolaylıkla gidilebilmektedir. Eşme tatil açısından hem uygun hem de doğa manzarası ile iç içe girmiş bir bölge olmaktadır. İstanbul'dan seyahat edecek bireyler yolda hiçbir sıkıntı çekmeden kolaylıkla araba kiralama ile uygun bölgeye gidebilmektedir. Bu bölgede park sıkıntısı olmadan güvenli bir şekilde aracınızı her yere bırakabilirsiniz.

Eşme Ankara Arası Kaç Km?

Eşme ilçesi yine İstanbul şehri gibi 5 saat sürmektedir. Kolaylıkla ulaşım sağlanan şehirler arasında yer almaktadır. Bunun yanında sadece araba kiralama değil, tren yolu ile de Eşme ilçesine varılabilmektedir. Bu kolaylık sayesinde hem keyifli tatil yapılabilmektedir. Eşme ilçesi maddi anlamda da uygun tatil bölgesi olarak yerini almaktadır. 

Eşme İzmir Arası Kaç Km? 

Eşme İzmir arası mesafe oldukça yakın olmaktadır. Yaklaşık 2 saat 20 dakika gibi bir sürede İzmir'den Eşme ilçesine gidiş sağlanabilmektedir. İzmir ilinden Eşme ilçesine giderken oto kiralama sayesinde veya tren otobüs yardımı ile de kolaylıkla gidilebilmektedir. Eşme ilçesi havası ve doğallığı ile ziyaretçilerini oldukça memnun etmektedir. 

Eşme Kilimleri ve Tarihi 

Eşme ilçesi yerli ve yabancı turistler tarafından oldukça sevilen bir yer olmaktadır. Bu özelliği sayesinde oto kiralama ile en çok rağbet gören yerlerden biri olmaktadır. Eşme ilçesinin en eski tarihi Eşme aşireti olarak bilinmektedir. Bunun yanında bu aşiret ile başlayan kilimler de o dönemden bu döneme ün kazanmış bir durumda olmaktadır. Eşme uçan halıları ile bilinen bir bölge olmaktadır. 

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.