Arama yapın

İzmir Menemen Kolay Araç Kiralama

İzmir Menemen Kolay Araç Kiralama
Sinan Daşpınar
İzmir’in en eski yerleşim yerlerinden biri olan Menemen’de gezi planı yaparken araç kiralama seçeneğini kullanabilirsiniz!
İçerik Başlıkları
  • Araç Kiralamada neden Miniyol?
  • İzmir Menemen Araç Kiralama Seçenekleri
  • İzmir Menemen Nüfus
  • İzmir Menemen Ulaşım
  • İzmir Menemen Mahalleler
  • İzmir Menemen Gezi Listesi
  • Karagöl
  • Taşhan
  • Panaztepe Antik Kenti
  • İzmir Menemen Miniyol Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Türkiye’nin en gözde şehirlerinden olan İzmir’in Menemen ilçesi farklı yerleri ve doğal alanları ile ön plana çıkmaktadır. İzmir seyahatlerinizde Menemen’in güzel ve farklı mekanlarını keşfetmek için Miniyol araç kiralama uygulamasını tercih edebilirsiniz. Araç kiralamanın yeni yolu olan Miniyol farkı ile uygun fiyatlı, güvenli, hızlı ve kolay şekilde araç kiralayabilirsiniz.

Araç Kiralamada neden Miniyol?

Miniyol’da %100 ücret iade güvencesi, 7/24 çağrı merkezi, kullanıcı odaklı tasarım, güvenli ödeme, özel asistan, dijitalleşen geleneksel süreçler, gelişmiş filtreleme özellikleri vardır. Türkiye’nin yeni nesil araç kiralama motoru Miniyol ile farklı firmalar arasından taleplerinize en uygun olan araçları hızlı şekilde bulabilirsiniz. 

İzmir Menemen Araç Kiralama Seçenekleri

İzmir Menemen’de araç kiralamak için Miniyol mobil uygulamasını veya web sitesini kullanabilirsiniz. Mini ödeme özelliği ile araç kiralama yaparken ücretin bir kısmını rezervasyon sırasında geriye kalanını teslimat anında ödeyin! Kredi kartınızın bloke olması gibi olumsuz durumlarda sorunsuz şekilde seyahatinize devam edin!

İzmir Menemen Nüfus

Türkiye İstatistik Kurumu açıklamasına göre 2020 yılında nüfus sayısı 186,182 olarak kayıtlara geçmiştir. İzmir ili ilçesi olan Menemen en çok gezip görülmek istenen yerlerden biridir. İlçenin kuzeyinde Aliağa ve Foça, güneyinde ise Karşıyaka, çiğli, Bornova, doğusunda Manisa bulunmaktadır. İzmir körfezi ise Menemen ilçesinin batısında bulunmaktadır. 

İzmir Menemen Ulaşım 

Herhangi bir yerden İzmir’e geldiğinizde İzban - Tren kullanabilir ya da ulaşımınızı otobüsle, taksiyle sağlayabilirsiniz. Ayrıca İzmir Menemen’de araç kiralama yaparak ulaşım sağlayabilirsiniz.
 

İzmir Menemen Mahalleler

İzmir’in şirin bir ilçesi olan Menemen’de  Atatürk Mahallesi, 75. Yıl Cumhuriyet Mahallesi, 85. Yıl Cumhuriyet Mahallesi, 29 Ekim Mahallesi gibi birçok mahalle vardır. Bununla birlikte İzmir Menemen gezi listesi yaparken ilk sıraya Temnos’u yazmalısınız. Türk - İslam mimari özellikleri taşıyan Taşhan’ı mutlaka görmelisiniz. Karagül ve Larissa' da göremeden dönülmeyecek yerler olarak bilinmektedir. 

İzmir Menemen Gezi Listesi

Karagöl

Ege bölgesinin en turistik şehirlerinden biri olan İzmir’in güzel ilçesi Menemen, gezilmesi gereken farklı alanlara sahiptir. Onlarca turistin tercih ettiği yerlerden biri olan Menemen ilçesinde bulunan Karagöl, Yamanlar dağının zirvesinde konumlanıyor. Menemen gezi listesi için ilk sırada olan Karagöl eşsiz manzarasının yanında harika bir doğal ortama da sahip. Piknik izni bulunan bölgede şehirden uzaklaşmanın verdiği huzuru hissedebilirsiniz.

Taşhan

Birçok tarihi kalıntıya ev sahipliği yapan Menemen’de bulunan Taşhan bu kalıntıların en ünlüsüdür. Osmanlı döneminde Şıh Kamil tarafından inşa edilen Taşhan miras, moloz, taş ve tuğladan inşa edilmiştir.

Panaztepe Antik Kenti

Panaztepe Antik Kenti, İzmir gezi listesi içinde 2. sıradadır. İlçenin merkezine 13 km uzaklıkta bulunan Panaztepe Antik Kenti Tunç Çağı’nda kurulmuş ve Osmanlı’ya kadar yerleşim yeri olarak kalmayı başarmıştır. İzmir gezilecek yerler arasında bu antik kent mutlaka görülmelidir.

İzmir Menemen Miniyol Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Miniyol uygulamasına veya web sitesine hızlı şekilde üye olarak araç kiralama rezervasyonu yapabilirsiniz. Kampanyalar hakkında bildirimler alarak özel puan sistemi ile ödeme fırsatına sahip olun! İşlemleriniz hakkında soru sormak ve bilgi almak için 0850 304 69 63 numaralı telefonumuzu arayın!

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.