Arama yapın

Çanakkale Gelibolu Kolay Araç Kiralama

Çanakkale Gelibolu Kolay Araç Kiralama
Sinan Daşpınar
Türkiye'nin yeni nesil araç kiralama motoru Miniyol ile Çanakkale Gelibolu’da araç nasıl kiralanır?
İçerik Başlıkları
  • Araç Kiralamada Neden Miniyol?
  • Çanakkale Gelibolu Araç Kiralama Seçenekleri
  • Çanakkale Gelibolu Nüfus
  • Çanakkale Gelibolu Ulaşım
  • Çanakkale Gelibolu Mahalleler
  • Çanakkale Gelibolu Gezi Listesi
  • Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı
  • Aynalı Çarşı
  • Saros Körfezi
  • Çimpe Kalesi
  • Kömür Limanı
  • Gelibolu Mevlevihanesi
  • Kilitbahir Kalesi
  • Bayraklı Baba Türbesi
  • Çanakkale Gelibolu Miniyol Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Çanakkale’nin en turistik ilçelerinden biri olan Gelibolu gezilecek yerleri ile ön plana çıkmaktadır. Çanakkale seyahatlerinizde Gelibolu’da görülmesi gereken yerler keşfetmek için Miniyol araç kiralama uygulamasını tercih edebilirsiniz. Araç kiralamanın yeni yolu olan Miniyol farkı ile uygun fiyatlı, güvenli, hızlı ve kolay şekilde araç kiralayabilirsiniz.

 

Araç Kiralamada Neden Miniyol?

 
Miniyol’da %100 ücret iade güvencesi, 7/24 çağrı merkezi, kullanıcı odaklı tasarım, güvenli ödeme, özel asistan, dijitalleşen geleneksel süreçler, gelişmiş filtreleme özellikleri vardır. Türkiye’nin yeni nesil araç kiralama motoru Miniyol ile farklı firmalar arasından taleplerinize en uygun olan araçları hızlı şekilde bulabilirsiniz.
 

Çanakkale Gelibolu Araç Kiralama Seçenekleri

 
Çanakkale Gelibolu’da araç kiralamak için Miniyol mobil uygulamasını veya web sitesini kullanabilirsiniz. Mini ödeme özelliği ile araç kiralama yaparken ücretin bir kısmını rezervasyon sırasında geriye kalanını teslimat anında ödeyin! Kredi kartınızın bloke olması gibi olumsuz durumlarda sorunsuz şekilde seyahatinize devam edebilirsiniz.
 

Çanakkale Gelibolu Nüfus 

 
Çanakkale Boğazı'nın Avrupa tarafında kurulu olan Gelibolu, nüfusu 2020 yılına göre 43.581 kişidir. Bu nüfus, 22.658 erkek ve 20.923 kadından oluşmaktadır. Yüzde olarak ise %51,99 erkek, %48,01 kadındır. Turistlerin uğrak noktası olan Çanakkale’de araç kiralamak için Miniyol.com’u tercih edin ve yolculuğunuzun keyfini çıkarın!
 

Çanakkale Gelibolu Ulaşım

 
Gelibolu'ya Bursa ve Bandırma üzerinden gitmek isterseniz Biga'yı geçtikten sonra Lapseki'den arabalı vapura binip Gelibolu'ya ulaşabilirsiniz. Çanakkale - Gelibolu arası 50 kilometredir. Bunlara ek olarak Çanakkale Gelibolu’da araç kiralama yaparak ulaşım sağlayabilirsiniz.
 

Çanakkale Gelibolu Mahalleler

 
Alaeddin Mahallesi, Camiikebir Mahallesi, Çeşme Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Gazi Süleyman Paşa Mahallesi olmak üzere 10 tane mahallesi vardır.
 

Çanakkale Gelibolu Gezi Listesi

 

Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı

 
1915 yılında Çanakkale Savaşı’nda hayatını kaybeden Mehmetçikler adına yapılan ve Gelibolu Yarımadası Milli Parkı içinde bulunan anıt,1960 yılında ziyarete açılmış o günden günümüze en çok ziyaretçi alan yerin başında gelmiştir.
 

Aynalı Çarşı 

1890 yılında yapılan Aynalı Çarşı, Çanakkale Türküsünün kaynağıdır. Ayna adı verilen at gözlüğü nedeniyle adı Aynalı Çarşı olarak kalmıştır. 1889 yılında bir tüccarın İstanbul‘daki Mısır Çarşısı’nın minyatürü olarak çarşıyı yaptırıldığı biliniyor. Aynalı Çarşı 1300 yıllık bir geçmişe sahiptir.
 

Saros Körfezi

 
Bölge Antik Çağ’da Melas Kolpos adıyla anılan Saros Körfezi Ege Bölgesi’nin en tuzlu bölümüdür. Dünya üzerinde kendi kendini temizleyebilen 5 körfez arasında olan Saros Körfezi, Gelibolu manzarasını görmek isteyenlerin de uğrak noktasıdır.
 

Çimpe Kalesi

 
1356 yılında Bizanslılara yapılan yardımın sonunda hediye olarak verilen Çimpe Kalesi ile Osmanlı Devleti Rumeli’de toprağa sahip olmuş ve Balkanlara açılabilmiştir. 
 

Kömür Limanı

 
Su altı yaşamını görmek için gelen dalgıçların tercih ettiği noktalardan olan Kömür Limanı ismini geçmiş dönemlerde kömür taşımacılığı yapılmasından dolayı almıştır.
 

Gelibolu Mevlevihanesi

 
1621 yılında Azade Mehmet Dede ve onun dervişleri tarafından kurulan Gelibolu Mevlevihanesi yaklaşık 400 yıldır ayaktadır. 2005 yılında ziyarete açılan Mevlevihane Gelibolu ilçesine bağlı Hamzakoy mevkiinde yer almaktadır.
 

Kilitbahir Kalesi

 
1452 senesinde Fatih Sultan Mehmet tarafından, yaptırılan Kilitbahir Kalesi; İstanbul kuşatmasında, Bizans'ın Avrupa'dan gemiler aracılığı ile yardım almasını önlemek amacıyla inşa ettirilmiştir. III. Selim döneminde iyi bir şekilde yenilenen kale Çimenlik Kalesi'nin tam karşısında yer almakta ve Çanakkale Boğazı kıyısının en dar kısmında bulunmaktadır.
 

Bayraklı Baba Türbesi

 
Osmanlı döneminde ordu içerisinde bayraktarlık görevini üstlenen bir Türk askeri olan Karacabey, bir gün savaş esnasında esir düşmemek ve Türk bayrağının düşmanın eline düşmemesi adına elindeki bayrağı küçük parçalara ayırıp yutmuştur. Bir rivayete göre midesi açıldığında midesinde bayrak bulunmuş ve "Benim yerim burasıdır. Beni buraya gömün ve üzerimi bayraksız bırakmayın" şeklinde vasiyeti üzerine buraya gömülmüştür. Günümüzde gelen ziyaretçiler bayrak asalar ve dua ederler.
 

Çanakkale Gelibolu Miniyol Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Miniyol uygulamasına veya web sitesine hızlı şekilde üye olarak araç kiralama rezervasyonu yapabilirsiniz. Kampanyalar hakkında bildirimler alarak özel puan sistemi ile ödeme fırsatına sahip olun! İşlemleriniz hakkında soru sormak ve bilgi almak için 0850 304 69 63 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.