Arama yapın

Audi Skysphere İle Geleceğe Bir Bakış Atın!

Audi Skysphere İle Geleceğe Bir Bakış Atın!
Sinan Daşpınar
Audi yeni konseptli araçlarından ilk modelinin tanıtımı yakın bir zamanda gerçekleştirdi. Skysphere iç mekanı ve gerçekleştirdiği sürüş modları ile gelecek tasarımların da işaretlerini barındırmaktadır.
İçerik Başlıkları
    • Audi Skysphere Hakkında
    • Audi Skysphere Sürüş Modları
    • Yolculara tamamen birinci sınıf araç deneyimi sunmak için tasarlanan Audi Skysphere iki farklı sürüş modu ile piyasaya çıkmıştır. Bunlardan ilki tur modu, ikinci sürüş modu ise spor modu olarak tasarlanmıştır. Audi Skysphere modelinde bu sürüşler için değişken bir dingil mesafesi yapılmıştır. Bu mekanizma elektrik motorları ve kayan gövdedeki sofistike bir mekanizmadır. Bu özellik sayesinde aracın dış uzunluğu 250 mm’ye kadar değişebiliyor. Aynı zamanda sürüş esnasında aracın kendi yüksekliği de sarsıntıları önlemek için 10 milimetreye kadar ayarlanabiliyor. Siz de bu sürüş deneyiminden faydalanmak isterseniz araç kiralama ile bu mümkündür.
    • Audi Skysphere Tasarımı
    • Audi Skysphere Video Tanıtımı
Audi yeni konseptli araçlarından ilk modelinin tanıtımı yakın bir zamanda gerçekleştirdi. Skysphere iç mekanı ve gerçekleştirdiği sürüş modları ile gelecek tasarımların da işaretlerini barındırmaktadır.

Audi Skysphere Hakkında

Audi Skysphere sahip olduğu sensörlü bir sistem ile yola otomatik olarak yön verir ve trafiğe de dikkat ederek kişileri gitmek istedikleri yere götürür. En lüks ve modern modellerden biri olan Audi Skysphere aynı zamanda iç tasarımıyla da herkesin dikkatini çekmektedir. Tamamen elektrikli ve otonom bir sürüş konseptine sahiptir. Araç yol hakkında bilgiler alır ve park etme, şarj etme gibi işlemleri de kendi gerçekleştirir. Aynı zamanda sürüş esnasında yol tutuş özellikleri sayesinde tekerlekler hareket eder ve oluşabilecek tüm sarsıntıları engeller.

Audi Skysphere Sürüş Modları

Yolculara tamamen birinci sınıf araç deneyimi sunmak için tasarlanan Audi Skysphere iki farklı sürüş modu ile piyasaya çıkmıştır. Bunlardan ilki tur modu, ikinci sürüş modu ise spor modu olarak tasarlanmıştır. Audi Skysphere modelinde bu sürüşler için değişken bir dingil mesafesi yapılmıştır. Bu mekanizma elektrik motorları ve kayan gövdedeki sofistike bir mekanizmadır. Bu özellik sayesinde aracın dış uzunluğu 250 mm’ye kadar değişebiliyor. Aynı zamanda sürüş esnasında aracın kendi yüksekliği de sarsıntıları önlemek için 10 milimetreye kadar ayarlanabiliyor. Siz de bu sürüş deneyiminden faydalanmak isterseniz araç kiralama ile bu mümkündür.

Audi Skysphere Tasarımı

Audi Skysphere

Audi Skysphere uzun dingil mesafesi, büyük tur modundan küçüğe geçerek sürüş modunu değiştirebiliyor. Aracın tüm pil takımı arka kısmında bulunur ve önden arkaya doğru ağırlık dağılımı sağlar. Tek bir düğme ile sürüş modu değişen araç uzayıp kısalarak en sorunsuz yolculuğu sağlamaya çalışır. Büyük Tur sürüş modu ile 5.19 metrelik olan GT'de kendiniz sürüş yapmayı seçebilirsiniz.
Seçilecek olan mod tamamen sürücüye bağlı olarak değişmektedir. Araç toplam 465 kw. bir güce sahiptir. Arka aksı sayesinde %60'lık bir ağırlık dağılımı ile 4 saniye içinde 0'dan 100 kilometreye kadar hızlanma sağlar. Audi Skysphere’ı deneyimlemek için oto kiralama sitelerine göz atmak gerekir.

Audi Skysphere Video Tanıtımı

Audi Skysphere tanıtım videosunu da araç özellikleri ile birlikte yayınlamıştır. Aracın video tanıtımını izlemek için tıklayın

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.