Arama yapın

Antalya Alanya Kolay Araç Kiralama

Antalya Alanya Kolay Araç Kiralama
Sinan Daşpınar
Türkiye'nin yeni nesil araç kiralama motoru Miniyol ile Antalya Alanya’da araç kiralama nasıl yapılır?
İçerik Başlıkları
  • Araç Kiralamada Neden Miniyol?
  • Antalya Alanya Araç Kiralama Seçenekler
  • Antalya Alanya Nüfus
  • Antalya Alanya Ulaşım
  • Antalya Alanya Mahalleler
  • Antalya Alanya Gezi Listesi
  • Kızılkule
  • Sapadere Kanyonu
  • Kleopatra Plajı
  • Alara Çayı
  • Miniyol Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Antalya’nın en çok turist çeken yerlerinden biri olan Alanya koyları ve plajları ile ön plana çıkmaktadır. Antalya seyahatlerinizde Alanya’da görülmesi gereken yerler keşfetmek için Miniyol araç kiralama uygulamasını tercih edebilirsiniz. Araç kiralamanın yeni yolu olan Miniyol farkı ile uygun fiyatlı, güvenli, hızlı ve kolay şekilde araç kiralayabilirsiniz.

Araç Kiralamada Neden Miniyol?

Miniyol’da %100 ücret iade güvencesi, 7/24 çağrı merkezi, kullanıcı odaklı tasarım, güvenli ödeme, özel asistan, dijitalleşen geleneksel süreçler, gelişmiş filtreleme özellikleri vardır. Türkiye’nin yeni nesil araç kiralama motoru Miniyol ile farklı firmalar arasından taleplerinize en uygun olan araçları hızlı şekilde bulabilirsiniz.
 

Antalya Alanya Araç Kiralama Seçenekler

Antalya Alanya’da araç kiralamak için Miniyol mobil uygulamasını veya web sitesini kullanabilirsiniz. Mini ödeme özelliği ile araç kiralama yaparken ücretin bir kısmını rezervasyon sırasında geriye kalanını teslimat anında ödeyin! Kredi kartınızın bloke olması gibi olumsuz durumlarda sorunsuz şekilde seyahatinize devam edebilirsiniz.
 

Antalya Alanya Nüfus

333.104 kişilik nüfusu ile Antalya’nın bir ilçesi olan Alanya, şehrin kuzeydoğu kısmında bulunur. Turistlerin uğrak noktası olan Antalya’da araç kiralamak için Miniyol.com’u tercih edin ve yolculuğunuzun keyfini çıkarın!
 

Antalya Alanya Ulaşım

Güzel bir şehir olan Alanya’ya Antalya’nın merkezinden, 1 saat 57 dakikada gitmek mümkündür. Taksi, özel aracınız, uçak ve otobüsler kullanılarak gidilebilecek bir ilçedir.
 

Antalya Alanya Mahalleler

En güzel gezilecek yerlere sahip şehrimiz Antalya’nın Alanya ilçesi diğer ilçelere kıyasla daha çok adaları ile bilinir. Alanya’da Kargıcak, Mahmutlar ve Orhan olmak üzere toplam 102 tane mahalle bulunmaktadır.

Antalya Alanya Gezi Listesi

Kızılkule 

 13. Yüzyılda yapılan Kızılkule zamanında 1. Alaaddin Keykubat tarafından yaptırılmıştır. Tarihin buram buram koktuğu bu kuleye adını tepesindeki kızıl tuğlaların kullanılması sayesinde Kızılkule denmiştir. Kızılkule’nin giriş ve 1. katında sergi bulunmaktadır. Kulenin en tepesine çıktığınızda ise sizi çok güzel bir manzara karşılamaktadır. Kulenin tepesinden liman, tophane, surlar, mendirek ve tersane plajı görülmektedir. Kızılkule’ye giriş ücretlidir ancak Müzekart geçerlidir.
 

Sapadere Kanyonu

Şehir merkezine 45,1 kilometre uzaklıkta olan Sapadere Kanyonu’nu görenler yola değdiğini söylemektedir. 59 dakika yürümeniz gereken Sapadere Kanyonu’nun sonunda şelale ve doğal havuz bulunmaktadır. Arabanızı da park edebileceğiniz yeri olan kanyonun yapay göletleri, bir lokantası, hediyelik eşya yeri ve piknik alanı bulunmaktadır. Giriş ücretlidir.

Kleopatra Plajı

Alanya Kalesi’nin hemen batı kısmında yer alan Kleopatra Plajı’nın Kleopatra olarak anılan bir yarımadası vardır. Tarihi yarımadanın batı kısmına dayanmıştır. Adını Mısır kraliçesi Kleopatra’nın burada yüzmüş olmasından almıştır. Plaj herkese açıktır ve ücretsizdir. Ayrıca Kleopatra Plajı’nı Damlataş’tan Alanya Kalesi’ne uzanan Alanya Teleferik ile yukarıdan seyredebilirsiniz. 
 

Alara Çayı

Bizanslı, Selçuklu ve Osmanlı zamanında İpekyol’u ikameti üzerinden giderken kervanların dinlenme yeri olarak kullanılan ve tarihe dayanan bir çaydır. Rafting ve kano parkuru yapabileceğiniz Alara Çayı’nın çevresinde birçok balık lokantası, piknik, yürüyüş alanları ve balık avlama yerleri bulunmaktadır. Suyu soğuk olduğundan bu sıcak havalarda yüzmek için güzel bir tercihtir. Alanya’ya 38 kilometre olan Alara Çayı giriş ücreti 10 TL’dir.
 

Miniyol Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Miniyol uygulamasına veya web sitesine hızlı şekilde üye olarak araç kiralama rezervasyonu yapabilirsiniz. Kampanyalar hakkında bildirimler alarak özel puan sistemi ile ödeme fırsatına sahip olun! İşlemleriniz hakkında soru sormak ve bilgi almak için 0850 304 69 63 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.