Arama yapın

Akçakoca Gezi Rehberi

Akçakoca Gezi Rehberi
Sinan Daşpınar
Araç kiralama yapmanın yeni yolu Miniyol, bu blogunda sizler için Akçakoca gezi rehberi yayınladı!
İçerik Başlıkları
  • Akçakoca Nerede?
  • Akçakoca’ya Nasıl Gidilir?
  • Akçakoca - İstanbul arası kaç km'dir?
  • Akçakoca - Ankara arası kaç km'dir?
  • Akçakoca Yemek Nerede Yenir?
  • Kestane Balı
  • Mancarlı Pide
  • İsli Balık
  • Fiskobirlik Fındıklı Tahin Helvası
  • Melengüç Tatlısı
  • Akçakoca'da Nereye Gidilir?
  • Ceneviz Kalesi
  • Kadınlar Plajı
  • Aktaş ve Sarıyayla Şelaleleri
  • Fakıllı Mağarası
  • Wolf Garden Akçakoca
  • Miniyol Araç Kiralama Nasıl Yapılır?
  • Araç Kiralamada Neden Miniyol?

Miniyol bu yazısında Akçakoca’nın konumu, ulaşımı, lezzetleri ve gezilecek yerleri hakkında bilgi verdi. Akçakoca’nın tarihi milattan önceye dek dayanmaktadır. Birçok millet tarafından fethedilmiş Akçakoca birçok isim de değiştirmiştir. Osmanlılar zamanında ismi Akçaşehir olan Akçakoca’nın ismini burayı fetheden Osmanlılardan aldığı rivayet edilmektedir. Diğer bir rivayete göre ise Akçakoca halkı kendi istekleriyle Osmanlı topraklarına dahil olmuş, fethedilmemiştir. 

 

Akçakoca Nerede?

Akçakoca batı Karadeniz bölgemizde, Düzce ilimizin bir ilçesidir. 
 

Akçakoca’ya Nasıl Gidilir?

Eskiden Bolu’ya bağlı olan ilçe artık Düzce’ye bağlıdır. Düzce’ye gitmek için otobüs, uçak veya özel aracı tercih edebilirsiniz. Özel aracınız yoksa kiralık araba seçeneğini deneyerek yolculuğunuzu daha konforlu hale getirebilirsiniz.

Akçakoca - İstanbul arası kaç km'dir?

 
Akçakoca - İstanbul arası yaklaşık 253 km’dir. İstanbul araç kiralama yaparak ulaşımınızı rahatlıkla yapabilirsiniz.

Akçakoca - Ankara arası kaç km'dir?

 
Ankara - Akçakoca arası ise 275 kilometre uzaklıktadır. Ankara araba kiralama yaparak konforlu bir yolculuk sağlayabilirsiniz. 
 

Akçakoca Yemek Nerede Yenir?

 
Öncelikle Akçakoca’nın özel lezzetlerinden bahsetmek gerek.
Akçakoca konumu sebebiyle lezzetli ve taze balıkların tüketiciye ulaştığı bir yerdir. 
 

Kestane Balı

Akçakoca’nın özel lezzetlerindendir. Bölgede bulunan kestane ağacı yoğunluğundan da kestane balı üretiminin önemini anlayabilirsiniz. 
 

Mancarlı Pide

 
Mancarlı Pide Akçakoca’ya özgü bir pidedir. Osmanlı döneminde yenilebilir otlara mancar denmekteymiş. Bu pide de otlu ve etli bir pidedir. Yiyen kişiler tadını gözlemeye benzetmektedir. 
 

İsli Balık

Uzun süre tuzda bekletilip sonradan tuzun akıtılıp dumanda balığın tütsülenmesi ise yapılmaktadır. 
 

Fiskobirlik Fındıklı Tahin Helvası

Karadeniz bölgesi fındık üretimi konusunda önemli bir yere sahiptir. Buranın fındığı da Ordu fındığı kadar olmasa da meşhurdur.
 

Melengüç Tatlısı

Manda kaymağının kızartılması ile yapılan tatlı oldukça farklı ve lezzetli bir tattır. 
 

Akçakoca'da Nereye Gidilir?

Ceneviz Kalesi

Cenevizlilerden kalma olan kale biraz bakımsız olsa da tarihi açıdan öneme ve güzel bir manzaraya sahiptir.
 

Kadınlar Plajı

Plaj yalnızca kadınlara özel olarak sunulmuştur ve plajdan kale oldukça esrarlı görünmektedir. Kalenin fotoğrafını uzaktan resmetmek isterseniz sizin için güzel bir durak. Yaklaşık 150 yıllık tarihi olan 160 adet tarihi evin bir araya gelmesiyle oluşmuş bir köydür. Evler tarihin izlerini üzerinde taşımaktadırlar bu nedenle köyü gezmek bir müze gezme hissiyatı vermektedir. 
 

Aktaş ve Sarıyayla Şelaleleri

Soluklanıp doğa ile bütünleşebileceğiniz bu minik şelaleler köyün en meşhur şelalelerinden ve şelalelere ulaşım oldukça kolay.
 

Fakıllı Mağarası

İlçeye sekiz kilometre uzaklıkta bulunan bu mağaranın yalnızca küçük bir bölümü ziyarete açılmıştır. Mağarada oluşmuş dikit ve sarkıtları inceleyebilir gezi sonrası bahçede salıncaklarda dinlenebilirsiniz. 
 

Wolf Garden Akçakoca

Ağaç ev, karavan ve hobbit evlerden oluşan bu ahşap yapılar konaklama için birebir. Tesis aynı zamanda sağlık ocağı, eczane, market ve gaz istasyonuna yakın bulunmaktadır. Tesiste sahalar ve yürüyüş parkı da mevcuttur. Doğa ile iç içe stresten uzakta bir soluklanma için mükemmel bir duraktır. 
 

Miniyol Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Miniyol uygulamasına veya web sitesine hızlı bir şekilde üye olun ve bu sayede araba kiralama rezervasyonunuzu kolayca gerçekleştirerek kampanyalar hakkında bildirimler alın! Özel puan sistemi ile ödeme fırsatına sahip olun! İşlemleriniz hakkında daha fazla bilgi almak için 0850 304 69 63 numaralı telefonumuzu arayın!
 

Araç Kiralamada Neden Miniyol?

Miniyol’un %100 ücret iade güvencesi, 7/24 çağrı merkezi, kullanıcı odaklı tasarım, güvenli ödeme, özel asistan, dijitalleşen geleneksel süreçler, gelişmiş filtreleme özellikleri ile kullanıcı dostu bir işleyişi var. Kullanıcılarını önemseyen ve onların her işlemde yanında olmasını önemseyen yeni nesil oto kiralama motoru Miniyol ile farklı firmalar arasından taleplerinize en uygun olan araçları hızlı şekilde bulabilirsiniz.

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.