Arama yapın

Kocaeli Gebze Kolay Araç Kiralama

Kocaeli Gebze Kolay Araç Kiralama
Sinan Daşpınar
Türkiye'nin yeni nesil araç kiralama motoru Miniyol ile Kocaeli Gebze’de araç nasıl kiralanır?
İçerik Başlıkları
  • Araç Kiralamada Neden Miniyol?
  • Kocaeli Gebze Araç Kiralama Seçenekleri
  • Kocaeli Gebze Nüfus
  • Kocaeli Gebze Ulaşım
  • Kocaeli Gebze Mahalleler
  • Kocaeli Gebze Gezi Listesi
  • Ballıkayalar Tabiat Parkı
  • Eskihisar Kalesi
  • Osman Hamdi Bey Müzesi
  • Kocaeli Gebze Miniyol Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Kocaeli’nin en kalabalık yerleşim yerlerinden biri olan Gebze, il merkezine 51 km uzaklıktadır. Kocaeli seyahatlerinizde Gebze’nin güzel ve farklı mekanlarını keşfetmek için Miniyol araç kiralama uygulamasını tercih edebilirsiniz. Araç kiralamanın yeni yolu olan Miniyol farkı ile uygun fiyatlı, güvenli, hızlı ve kolay şekilde araç kiralayabilirsiniz.

 

Araç Kiralamada Neden Miniyol?

Miniyol’da %100 ücret iade güvencesi, 7/24 çağrı merkezi, kullanıcı odaklı tasarım, güvenli ödeme, özel asistan, dijitalleşen geleneksel süreçler, gelişmiş filtreleme özellikleri vardır. Türkiye’nin yeni nesil araç kiralama motoru Miniyol ile farklı firmalar arasından taleplerinize en uygun olan araçları hızlı şekilde bulabilirsiniz. 
 

Kocaeli Gebze Araç Kiralama Seçenekleri

Kocaeli Gebze’de araç kiralamak için Miniyol mobil uygulamasını veya web sitesini kullanabilirsiniz. Mini ödeme özelliği ile araç kiralama yaparken ücretin bir kısmını rezervasyon sırasında geriye kalanını teslimat anında ödeyin! Kredi kartınızın bloke olması gibi olumsuz durumlarda sorunsuz şekilde seyahatinize devam edin!
 

Kocaeli Gebze Nüfus

Gebze ilçesi nüfusu 2020 yılında 392.945 kişidir. Gebze nüfusunun 199.330 kişisi erkektir. Ayrıca 193.615 kişisi de kadın nüfustur. Yüzde olarak bakıldığında %50,73 erkek nüfusu ve %49,27 kadın nüfusu bulunmaktadır. 
 

Kocaeli Gebze Ulaşım

Kocaeli Gebze ilçesine ulaşım için birçok seçenek bulunmaktadır. Ulaşım için otobüs, taksi veya kendi kişisel aracınızı tercih edebilirsiniz. Hem yerli hem yabancı turistlerin uğrak noktası olarak da bilinen Kocaeli Gebze’de araç kiralamak için Miniyol.com oldukça iyi bir seçenek.
 

Kocaeli Gebze Mahalleler

Başta Ahatlı, Balçık, Barış mahalleleri olmak üzere Gebze’de toplam 40 mahalle bulunmaktadır.

Kocaeli Gebze Gezi Listesi

Ballıkayalar Tabiat Parkı

1995 yılında tabiat parkı olarak kabul edilen Ballıkayalar Vadisi, adını arıların vadide bolca bal yapmasından almıştır. Gebze’ye bağlı Tavşanlı Köyü’nde olan Ballıkayar 40 – 80 metre genişliğinde, 2 km uzunluğundadır. Ballıkaya Deresi’nin kireçtaşlarını aşındırması ile oluşan Ballıkayalar Tabiat Parkı küçük şelaleler ve gölcüklere sahip bir alandır. Gittiğinizde huzuru bulabileceğiniz, kendinizi dinleyebileceğiniz harika bir yerdir.

Eskihisar Kalesi

Gebze’ye bağlı Eskihisar Köyü’nde bulunan Eskihisar Kalesi limanı koruyabilmek için dik yamaçlı bir tepeye yapılmıştır. Mimarisi ve yapısı incelendiğinde kalenin Bizans Dönemi’nden kalma olduğu düşünülmektedir. Kalede yapılan kazı çalışmaları sayesinde fazla sayıda arkeolojik eser bulunmuştur.

Osman Hamdi Bey Müzesi

Osman Hamdi Bey’in babasının konağı Eskihisar Köyü’ndedir. Bu konağa ziyaretleri sırasında Osman Hamdi Bey, deniz kenarından bir arsa alarak planını kendinin çizdiği bir köşk yaptırmıştır. Buraya 26 yıl boyunca her yaz uğrayan Osman Hamdi Bey’in ardından köşk I. Dünya Savaşı’nda Karargâh Komutanı’na, ardından Mustafa Kemal Atatürk ve İsmet İnönü’ye verilmiştir. 1966 yılından itibaren köşk, Osman Hamdi Bey Müzesi olarak ziyaretçiye açık hale getirilmiştir.

Kocaeli Gebze Miniyol Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Miniyol uygulamasına veya web sitesine hızlı şekilde üye olarak araç kiralama rezervasyonu yapabilirsiniz. Kampanyalar hakkında bildirimler alarak özel puan sistemi ile ödeme fırsatına sahip olun! İşlemleriniz hakkında soru sormak ve bilgi almak için 0850 304 69 63 numaralı telefonumuzu arayın!

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.