Arama yapın

İstanbul Fatih Kolay Araç Kiralama

İstanbul Fatih Kolay Araç Kiralama
Sinan Daşpınar
Türkiye’nin yeni nesil araç kiralama motoru Miniyol ile İstanbul Fatih’te araç nasıl kiralanır?
İçerik Başlıkları
  • Araç Kiralamada Neden Miniyol?
  • İstanbul Fatih Araç Kiralama Seçenekleri
  • İstanbul Fatih Nüfus
  • İstanbul Fatih Ulaşım
  • İstanbul Fatih Mahalleler
  • İstanbul Fatih Gezi Listesi
  • Atıf Efendi Kütüphanesi
  • Aya Nikola Kilisesi
  • Fethiye Cami
  • Bozdoğan Kemeri
  • Miniyol Araç Kiralama Nasıl Yapılır?
İstanbul’un Avrupa Yakası’ndaki ilçelerden biri olan Fatih tarihi yerleri ile ön plana çıkmaktadır. İstanbul seyahatlerinizde Fatih’te görülmesi gereken yerler keşfetmek için Miniyol araç kiralama uygulamasını tercih edebilirsiniz. Araç kiralamanın yeni yolu olan Miniyol farkı ile uygun fiyatlı, güvenli, hızlı ve kolay şekilde araç kiralayabilirsiniz.

Araç Kiralamada Neden Miniyol?


Miniyol’da %100 ücret iade güvencesi, 7/24 çağrı merkezi, kullanıcı odaklı tasarım, güvenli ödeme, özel asistan, dijitalleşen geleneksel süreçler, gelişmiş filtreleme özellikleri vardır. Türkiye’nin yeni nesil araç kiralama motoru Miniyol ile farklı firmalar arasından taleplerinize en uygun olan araçları hızlı şekilde bulabilirsiniz.

İstanbul Fatih Araç Kiralama Seçenekleri


İstanbul Fatih’te araç kiralamak için Miniyol mobil uygulamasını veya web sitesini kullanabilirsiniz. Mini ödeme özelliği ile araç kiralama yaparken ücretin bir kısmını rezervasyon sırasında geriye kalanını teslimat anında ödeyin! Kredi kartınızın bloke olması gibi olumsuz durumlarda sorunsuz şekilde seyahatinize devam edebilirsiniz.

İstanbul Fatih Nüfus


396.594 kişilik nüfusu ile İstanbul’un tarihi semti Fatih, şehrin Avrupa Yakası’nda bulunur ve yakınında İstanbul Boğazı vardır. Turistlerin uğrak noktası olan İstanbul’da araç kiralamak için Miniyol.com’u tercih edin ve yolculuğunuzun keyfini çıkarın!

İstanbul Fatih Ulaşım


Avrupa Yakası’ndaki en büyük semtlerinden biri olan Fatih’e otobüsle gitmek için çok fazla aktarma yapılacağından tercih edilen bir ulaşım türü değildir. En kolay ulaşım türleri metro, vapur, Marmaray, minibüs ve taksidir. Bunlara ek olarak İstanbul Fatih’te araç kiralama yaparak ulaşım sağlayabilirsiniz.

İstanbul Fatih Mahalleler


En fazla nüfusa sahip şehrimiz İstanbul’un Fatih ilçesi birçok gezilecek yeri ile ön plana çıkmaktadır. Fatih’te Aksaray, Kemalpaşa ve Balat olmak üzere toplam 57 tane mahalle bulunmaktadır.

İstanbul Fatih Gezi Listesi

Atıf Efendi Kütüphanesi


Fatih’te gezilecek yerler arasında olan Atıf Efendi Kütüphanesi, İstanbul’un en önemli kütüphanelerinden birisidir. Atıf Efendi Kütüphanesi’ndeki kitapların sayısı yeni ve eski kitaplarla beraber toplam 30.000 civarıdır. Zamanında Osmanlı’nın bağımsız 2. kütüphanesidir. 1714 yılında Başdefterdar ve şair Atıf Efendi tarafından inşa ettirilmiştir.
 

Aya Nikola Kilisesi


Kolay bir şekilde gidebileceğiniz tarihi yerlerden biri olan Aya Nikola Kilisesi, Sultanahmet Camii, Ayasofya Camii, Topkapı Sarayı ve Kapalı Çarşı’ya yakındır. Aya Nikola Kilisesi’nin eserleri: camiler, manastırlar, kiliseler ve çeşmeler ile tarihini bugüne kadar taşımıştır. Yapı olarak yol seviyesinin altında kalır.
 

Fethiye Cami


Şimdilerde Fatih Cami olarak bilinse de önceden Pammakaristos Manastırı olarak biliniyordu. Azerbaycan ve Gürcistan’ın fethedilmesiyle birlikte Fatih Cami’sine dönüştürülmüştür. Cumhuriyet Dönemi’nde müze olarak da işlev görmüştür. Camiye ilk adımımızı attığımızda camiinin mozaikleri, iç ve dış mimarisi dikkat çekiyor.
 

Bozdoğan Kemeri


Türkiye’de Bozdoğan Kemeri olarak bilinse de yurt dışında Valens Su Kemeri olarak bilinir. Zamanında su kanalı tesisi olarak kullanıldığı düşünülmektedir. İstanbul’un fethiyle beraber Valens Su Kemeri’nin sistemi birçok yerde kullanıldı ve Eski Saray (Gözyaşı Sarayı) için yeniden kullanıma açıldı. Hamamların kullanımının 1768 yılında kullanıma kapatılmasıyla son hamam Cağaloğlu Hamamı oldu.Bu yasaklanmayla beraber Bozdoğan Kemeri’nin restore edildiğini veya büyütüldüğü düşünülüyor.

Miniyol Araç Kiralama Nasıl Yapılır?


Miniyol uygulamasına veya web sitesine hızlı şekilde üye olarak araç kiralama rezervasyonu yapabilirsiniz. Kampanyalar hakkında bildirimler alarak özel puan sistemi ile ödeme fırsatına sahip olun! İşlemleriniz hakkında soru sormak ve bilgi almak için 0850 304 69 63 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.