Arama yapın

İstanbul Arnavutköy Kolay Araç Kiralama

İstanbul Arnavutköy Kolay Araç Kiralama
Sinan Daşpınar
Türkiye’nin yeni nesil araç kiralama motoru Miniyol ile İstanbul Arnavutköy’de araç nasıl kiralanır?
İçerik Başlıkları
  • Araç Kiralamada Neden Miniyol?
  • İstanbul Arnavutköy Araç Kiralama Seçenekleri
  • İstanbul Arnavutköy Nüfus
  • İstanbul Arnavutköy Ulaşım
  • İstanbul Arnavutköy Mahalleler
  • İstanbul Arnavutköy Gezi Listesi
  • Tevfikiye Camisi
  • Bebek Parkı
  • Agios Haralambos Rum Ortodoks Kilisesi
  • İzzetabad Kasrı
  • Arnavutköy Rum Ortodoks Aya Strati Taksiarhi Kilisesi
  • Miniyol Araç Kiralama Nasıl Yapılır?
İstanbul’un Avrupa Yakası’nda bulunan en ünlü ilçelerinden biri olan Arnavutköy tarihi yapıları ve parkları ile ön plana çıkmaktadır. İstanbul seyahatlerinizde Arnavutköy’de görülmesi gereken yerler keşfetmek için Miniyol araç kiralama uygulamasını tercih edebilirsiniz. Araç kiralamanın yeni yolu olan Miniyol farkı ile uygun fiyatlı, güvenli, hızlı ve kolay şekilde araç kiralayabilirsiniz.

Araç Kiralamada Neden Miniyol?


Miniyol’da %100 ücret iade güvencesi, 7/24 çağrı merkezi, kullanıcı odaklı tasarım, güvenli ödeme, özel asistan, dijitalleşen geleneksel süreçler, gelişmiş filtreleme özellikleri vardır. Türkiye’nin yeni nesil araç kiralama motoru Miniyol ile farklı firmalar arasından taleplerinize en uygun olan araçları hızlı şekilde bulabilirsiniz.

İstanbul Arnavutköy Araç Kiralama Seçenekleri


İstanbul Arnavutköy’de araç kiralamak için Miniyol mobil uygulamasını veya web sitesini kullanabilirsiniz. Mini ödeme özelliği ile araç kiralama yaparken ücretin bir kısmını rezervasyon sırasında geriye kalanını teslimat anında ödeyin! Kredi kartınızın bloke olması gibi olumsuz durumlarda sorunsuz şekilde seyahatinize devam edebilirsiniz.

İstanbul Arnavutköy Nüfus


296.709 kişilik nüfusu ile İstanbul’un en küçük ilçeleri arasında önde gelen Arnavutköy, şehrin Avrupa Yakası’nda bulunan en bilindik ilçelerinden biridir. Arnavutköy, balık lokantaları ve tavernaları ile ünlü bir İstanbul ilçesidir. Tarihi ve doğal güzellikleriyle turistlerin uğrak noktası olan İstanbul’da araç kiralamak için Miniyol.com’u tercih edin ve yolculuğunuzun keyfini çıkarın!

İstanbul Arnavutköy Ulaşım


Avrupa Yakası’nın en büyük ilçelerinden biri olan Arnavutköy’de otobüs, minibüs ve taksi ile ulaşım imkanları bulunmaktadır. Bunlara ek olarak İstanbul Arnavutköy’de araç kiralama yaparak ulaşım sağlayabilirsiniz.

İstanbul Arnavutköy Mahalleler


En büyük metropol şehrimiz olan İstanbul’un Arnavutköy ilçesi birçok gezilecek yeri ile ön plana çıkmaktadır. Arnavutköy’de Çilingir, Tayakadın, Yassıören, Hadımköy mahalleleri olmak üzere toplam 38 tane mahalle vardır.

İstanbul Arnavutköy Gezi Listesi

Tevfikiye Camisi


Osmanlı Dönemi’nden kalan camilerden biri olan Tevfikiye Cami, Arnavutköy’ün sahil yolu üstünde bulunur. Arnavutköy Cami ya da Akıntı Burnu Cami olarak da bilinen Tevfikiye Cami, 1832 yılında Şehzade Tevfik adına yaptırılmıştır. Arnavutköy Cami’nin tek şerefeli bir minaresi bulunmakta ve boğaz manzarasına sahiptir.
 

Bebek Parkı


Yaklaşık 100 yıldır halka açık olarak kullanılan Bebek Parkı yürüyüş yolları, köpek gezdirme alanları, çocuk parkı ve dinlenme alanlarına sahiptir. Arnavutköy’ün en güzel yerleri arasında olan Bebek Parkı Boğaz yürüyüşlerinin en iyi noktalarından olmakla kalmayıp, hem boğaz manzarası hem de yeşil alan arayanlar için en iyi yer. 
 

Agios Haralambos Rum Ortodoks Kilisesi


Bebek Yokuşu’nda konumlanan Agios Haralmbos Rum Ortodoks Kilisesi Bizans döneminden kalmıştır.  19. Yüzyılın ilk yarısında Aziz Haralambos’a ithaf edilen Agios Haralambos Rum Ortodoks Kilisesi içinde bitkisel ve geometrik motifler, çiçek dalları, melek figürleri bulunmaktadır. Cemaat dışındaki kimse bu güzel kiliseye giremiyor.
 

İzzetabad Kasrı


İzzetabad Kasrı, ilk olarak 1791’de Sadrazam Safranbolu Hacı Mehmed İzzet Paşa için yapılmıştır. Boyalı Köşk olarak da bilinen İzzetebad Kasrı, sonrasında yeniden yapılmıştır. Yeniden yapılan kasır III. Selim ve II. Mahmud tarafından da kullanılmış, Sultan Abdülmecid döneminde yıktırılmıştır. Arnavutköy’de görülmesi gereken yerler arasında bulunan Boyalı Köşk tekrar inşa edilmiş ve 1922 yılında Bayraktar Holding’in merkezi olmuştur. Şu an ziyarete kapalı olan kasrı sahil yolundan görebilirsiniz.
 

Arnavutköy Rum Ortodoks Aya Strati Taksiarhi Kilisesi


1800’lü yılların sonunda inşa edilmiş Aya Strati Taksiarhi Rum Ortodoks Kilisesi, iyileştirici gücü olduğu inanılan baş melek Mikail’e ithaf edilmiştir. Bahçesinde İstanbul Patrikleri’nin mezarı olan Aya Strati Taksiarhi Kilisesi, Arnavutköy’ün ilk kilisesidir.

Miniyol Araç Kiralama Nasıl Yapılır?


Miniyol uygulamasına veya web sitesine hızlı şekilde üye olarak araç kiralama rezervasyonu yapabilirsiniz. Kampanyalar hakkında bildirimler alarak özel puan sistemi ile ödeme fırsatına sahip olun! İşlemleriniz hakkında soru sormak ve bilgi almak için 0850 304 69 63 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.