Arama yapın

Çanakkale Gökçeada Kolay Araç Kiralama

Çanakkale Gökçeada Kolay Araç Kiralama
Sinan Daşpınar
Türkiye'nin yeni nesil araç kiralama motoru Miniyol ile Çanakkale Gökçeada’da araç kiralama nasıl yapılır?
İçerik Başlıkları
  • Araç Kiralamada Neden Miniyol?
  • Çanakkale Gökçeada Araç Kiralama Seçenekleri
  • Çanakkale Gökçeada Nüfus
  • Çanakkale Gökçeada Ulaşım
  • Çanakkale Gökçeada Mahalleler
  • Çanakkale Gökçeada Gezi Listesi
  • Rum Köyleri
  • Aydıncık (Kefaloz) Plajı
  • Yıldız Koyu
  • Gökçeada Sualtı Millî Parkı
  • Çanakkale Gökçeada Miniyol Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Çanakkale’nin en turistik ilçelerinden biri olan Gökçeada görülebilecek farklı yerleri ile ön plana çıkmaktadır. İstanbul seyahatlerinizde Gökçeada’da görülmesi gereken yerler keşfetmek için Miniyol araç kiralama uygulamasını tercih edebilirsiniz. Araç kiralamanın yeni yolu olan Miniyol farkı ile uygun fiyatlı, güvenli, hızlı ve kolay şekilde araç kiralayabilirsiniz.

 

Araç Kiralamada Neden Miniyol?

Miniyol’da %100 ücret iade güvencesi, 7/24 çağrı merkezi, kullanıcı odaklı tasarım, güvenli ödeme, özel asistan, dijitalleşen geleneksel süreçler, gelişmiş filtreleme özellikleri vardır. Türkiye’nin yeni nesil araç kiralama motoru Miniyol ile farklı firmalar arasından taleplerinize en uygun olan araçları hızlı şekilde bulabilirsiniz.
 

Çanakkale Gökçeada Araç Kiralama Seçenekleri

Çanakkale Gökçeada’da araç kiralamak için Miniyol mobil uygulamasını veya web sitesini kullanabilirsiniz. Mini ödeme özelliği ile araç kiralama yaparken ücretin bir kısmını rezervasyon sırasında geriye kalanını teslimat anında ödeyin! Kredi kartınızın bloke olması gibi olumsuz durumlarda sorunsuz şekilde seyahatinize devam edebilirsiniz.
 

Çanakkale Gökçeada Nüfus

Gökçeada veya eski adıyla İmroz’un, Türkiye'nin en büyük adası olarak nüfusu 2020 yılına göre 10.106 kişidir. Turistlerin uğrak noktası olan Çanakkale’de araç kiralamak için Miniyol.com’u tercih edin ve yolculuğunuzun keyfini çıkarın!
 

Çanakkale Gökçeada Ulaşım

Araçla gelenler adaya sadece arabalı feribotlarla ulaşabilirler. Yolculuğun süresi hangi feribota denk geldiğinize göre değişiyor. Yaya gelenler Çanakkale'den deniz otobüsüne binerek de adaya ulaşabilirler. Bunlara ek olarak İstanbul Küçükçekmece’de araç kiralama yaparak ulaşım sağlayabilirsiniz.
 

Çanakkale Gökçeada Mahalleler

Gökçeada’nın mahalleleri Cumhuriyet, Çınarlı, Fatih, Kuzulimanı, Yeni Mahalle olmak üzere toplam beş tanedir.
 

Çanakkale Gökçeada Gezi Listesi

Rum Köyleri

Gökçeada’da 1960 yılından başlayarak gittikçe azalan Rum halkının nüfusu neredeyse 300 kişiye kadar düşmüştür.  Zamanla kentsel sit alanı ilan edilen Bademli, Zeytinli, Tepeköy ve Dereköy dışında bir tek köy koruma kapsamı dışında bırakılmıştır. Yüksek tepelerde kurulduğunu gördüğümüz köylerin bu yüksek yerleri tercih sebebi yapılacak saldırılara  karşı koruma niyetidir. Köylerde kilise, restoran, kafe ve konaklama tesisi ziyaretçilerine güzel izlenimler vaat ediyor.
 

Aydıncık (Kefaloz) Plajı 

 
Aydıncık (Kefaloz) Plajı 1200 metre uzunluğu ile Gökçeada'nın en ünlü plajıdır. Plajda sunulan hizmetler oldukça geniş sayılabilir. Sabahtan akşama dek kahvaltı ve yemek servisinin yanında kamp - pansiyon hizmeti bunlardan bir kaçı olarak sayılabilir. Sörf, plajda ayrıca yapılan bir etkinliktir. Bu yüzden Bulgar ve Romen sörfçülerinin de ilgi noktası olmaya başlamıştır. Sörf okullarının bulunduğu plajda, rüzgar sörfü için kullanışlı gün sayısı 300 gün olarak söylenebilir.
 

Yıldız Koyu

Adada neredeyse sürekli esen kuzey rüzgarına denk gelindiğindeyse denizin tadına doyulmuyor. Deniz florası ve faunası koruma altında olan koyda Gökçeada Sualtı Milli Parkı kurulmuş ve parkla birlikte birçok etkinliği bir arada yapmak mümkün olmuştur. Koyun içinde şapel tekrar restore edilmiştir. Camping tesisinde konaklamada yapılabilmektedir. Koyda yine iki adet tesis bulunmaktadır.

Gökçeada Sualtı Millî Parkı

Deniz Araştırmaları Vakfı (TÜDAV) tarafından 1999 yılında park ilan edilen alan Gökçeada Sualtı Millî Parkı, Türkiye'nin ilk ve tek sualtı parkı olma unvanına sahiptir. Su altı mağara girişleri vardır ve Akdeniz foku deniz çayırları, triton, böcek, pina, yunuslar, İspermeçet balinası, deniz kaplumbağası vb. gibi hayvanlar burada görülebilmektedir. Bölge park ilan edildikten sonra balık türlerinde çoğalma ve daha önce görülmeyen türlerin görülmeye başlandığı gözlemlenmiştir.
 

Çanakkale Gökçeada Miniyol Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Çanakkale Gökçeada’da araç kiralama rezervasyonu yapmak için miniyol.com web sitemizden veya uygulamamızdan onlarca firmayı karşılaştırabilir, fiyat teklifi alabilir ve online olarak araç kiralama rezervasyonu yapabilirsiniz. Ayrıca 7/24 ulaşabileceğiniz misafir hizmetlerimizden de rezervasyon yapabilirsiniz.

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.