Arama yapın

Çanakkale Biga Kolay Araç Kiralama

Çanakkale Biga Kolay Araç Kiralama
Sinan Daşpınar
Türkiye'nin yeni nesil araç kiralama motoru Miniyol ile Çanakkale Biga’da araç nasıl kiralanır?
İçerik Başlıkları
  • Araç Kiralamada Neden Miniyol?
  • Çanakkale Biga Araç Kiralama Seçenekleri
  • Çanakkale Biga Nüfus
  • Çanakkale Biga Ulaşım
  • Çanakkale Biga Mahalleler
  • Çanakkale Biga Gezi Listesi
  • Parion Antik Kenti
  • Nilüfer Gölü
  • Şahmelek Koyu
  • Çarşı Cami
  • Bigadiç Kalesi
  • Bigadiç Kalesinden Bakış Biga Tarihi Şadırvan
  • Biga Çınarlık Parkı
  • Çanakkale Biga Miniyol Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Çanakkale’nin en büyük ilçesi olan Biga gezilecek farklı yerleri ile ön plana çıkmaktadır. Çanakkale seyahatlerinizde Biga’da görülmesi gereken yerler keşfetmek için Miniyol araç kiralama uygulamasını tercih edebilirsiniz. Araç kiralamanın yeni yolu olan Miniyol farkı ile uygun fiyatlı, güvenli, hızlı ve kolay şekilde araç kiralayabilirsiniz.

 

Araç Kiralamada Neden Miniyol?

 
Miniyol’da %100 ücret iade güvencesi, 7/24 çağrı merkezi, kullanıcı odaklı tasarım, güvenli ödeme, özel asistan, dijitalleşen geleneksel süreçler, gelişmiş filtreleme özellikleri vardır. Türkiye’nin yeni nesil araç kiralama motoru Miniyol ile farklı firmalar arasından taleplerinize en uygun olan araçları hızlı şekilde bulabilirsiniz.
 

Çanakkale Biga Araç Kiralama Seçenekleri

 
Çanakkale Biga’da araç kiralamak için Miniyol mobil uygulamasını veya web sitesini kullanabilirsiniz. Mini ödeme özelliği ile araç kiralama yaparken ücretin bir kısmını rezervasyon sırasında geriye kalanını teslimat anında ödeyin! Kredi kartınızın bloke olması gibi olumsuz durumlarda sorunsuz şekilde seyahatinize devam edebilirsiniz.
 

Çanakkale Biga Nüfus

 
Biga nüfusu 2020 yılına göre 90.274 kişidir. Bu nüfus, 45.169 erkek ve 45.105 kadından oluşmaktadır. Yüzde olarak ise: %50,04 erkek, %49,96 kadın olan ilçe Çanakkale’nin en büyük ilçesi olma özelliğini koruyor. Turistlerin uğrak noktası olan Biga’da araç kiralamak için Miniyol.com’u tercih edin ve yolculuğunuzun keyfini çıkarın!
 

Çanakkale Biga Ulaşım

 
Marmara denizine kıyısı olan ilçeler arasında yer alan ilçede ulaşım imkanları gelişmiştir. Toplu taşıma seçeneklerinin yanı sıra yapılan yeni yollarla özel araçla konforlu ulaşım olanağı sağlanmaktadır. Biga ilçesine havayolu ile ulaşım olanağı bulunmaktadır. Bunlara ek olarak Çanakkale Biga’da araç kiralama yaparak ulaşım sağlayabilirsiniz.
 

Çanakkale Biga Mahalleler

 
Çanakkale Biga ilçesinin Cumhuriyet, Çavuşköy, Gazikemal mahallesi başta olmak üzere toplam 14 mahallesi bulunmaktadır.
 

Çanakkale Biga Gezi Listesi

Parion Antik Kenti

 
Zamanında balıkçı köyü olarak kurulan Antik Kentin tarihi MÖ 8.yüzyıla dayanmaktadır.  Arkaik, Helenistik Dönem ve Roma dönemi gibi zaman dilimlerine denk gelen Parion Antik Kenti su kemerleri, nekropol alanları, kale kalıntıları, mabet ve Tümülüsleri olan büyük bir antik yerleşim alanıdır.
 

Nilüfer Gölü

 
Biga İlçesinin Kalfat köyü içerisinde bulunan Nilüfer Gölü merkeze 5 km uzaklıktadır. Bu doğal güzelliği mutlaka görmelisiniz.
 

Şahmelek Koyu

Şahmelek Koyu, denize girmenin dışında kamp etkinliğini yapabileceğiniz, çevredeki tarihi kalıntıları ziyaret edebileceğiniz yeşilin ve mavinin bir arada olduğu görülmesi gereken yerlerden birisidir. 
 

Çarşı Cami

Gazi Umur Bey tarafından 15. yüzyılda inşa edilmiştir. Daha sonra çıkan yangında tahribata uğrayan Biga Çarşı Cami, 1911 yılında Kayserili Mehmet Sadık usta tarafından yeniden inşa edilmiştir. Allah’ın 99 ismine atfen camiye 99 basamak yapılmış ve minaresi Hristiyan olan Hristo Usta tarafından barok tarzında yeniden yapılmıştır.
 

Bigadiç Kalesi

11. yy’de Bizanslılar tarafından yapıldığı düşünülmektedir. Biga’nın en eski yapıları arasındaki Bigadiç Kalesi işgal zamanında Yunanlılar bir süre kullanılmıştır. Günümüzde sadece kalıntıları kalmıştır.
 
 

Bigadiç Kalesinden Bakış Biga Tarihi Şadırvan

Hükümet konağının yanında bulunan şadırvan çarşı camisiyle aynı tarihte yapılmış ancak 1904 yılındaki yangında tahrip olmuş yeniden restore edilmiştir. Osmanlı ve Selçuklu mimari özelliğini taşıyan şadırvan 12’li çokgen tarzdadır.
 

Biga Çınarlık Parkı

Park içerisinde sosyal tesisler, çınarlık alanlar ve çocuklar için oyun parkları bulunan Biga Çınarlık Parkı, Biga Çayı kenarına kurulmuştur.
 
 

Çanakkale Biga Miniyol Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Miniyol uygulamasına veya web sitesine hızlı şekilde üye olarak araç kiralama rezervasyonu yapabilirsiniz. Kampanyalar hakkında bildirimler alarak özel puan sistemi ile ödeme fırsatına sahip olun! İşlemleriniz hakkında soru sormak ve bilgi almak için 0850 304 69 63 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.