Arama yapın

Bursa İznik Kolay Araç Kiralama

Bursa İznik Kolay Araç Kiralama
Sinan Daşpınar
Türkiye'nin yeni nesil araç kiralama motoru Miniyol ile Bursa İznik’te araç nasıl kiralanır?
İçerik Başlıkları
  • Araç Kiralamada Neden Miniyol?
  • Bursa İznik Araç Kiralama Seçenekleri
  • Bursa İznik Nüfus
  • Bursa İznik Ulaşım
  • Bursa İznik Mahalleler
  • Bursa İznik Gezi Listesi
  • Kırgızlar Türbesi
  • Koimesis Kilisesi
  • Nakaia Antik Kent
  • İznik Gölü
  • Yeşil Cami
  • Bursa İznik Miniyol Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Bursa’nın denize kıyısı olan İznik ilçesi önceleri tatil beldesi olarak tercih edilirdi. Aynı zamanda Bursa’nın en güzel manzaralı ilçelerinden olan İznik il merkezine 109 km uzaklıktadır. Bursa seyahatlerinizde İznik’in güzel ve farklı mekanlarını keşfetmek için Miniyol araç kiralama uygulamasını tercih edebilirsiniz. Araç kiralamanın yeni yolu olan Miniyol farkı ile uygun fiyatlı, güvenli, hızlı ve kolay şekilde araç kiralayabilirsiniz.

 

Araç Kiralamada Neden Miniyol?

 
Miniyol’da %100 ücret iade güvencesi, 7/24 çağrı merkezi, kullanıcı odaklı tasarım, güvenli ödeme, özel asistan, dijitalleşen geleneksel süreçler, gelişmiş filtreleme özellikleri vardır. Türkiye’nin yeni nesil araç kiralama motoru Miniyol ile farklı firmalar arasından taleplerinize en uygun olan araçları hızlı şekilde bulabilirsiniz. 
 

Bursa İznik Araç Kiralama Seçenekleri

 
Bursa İznik’te araç kiralamak için Miniyol mobil uygulamasını veya web sitesini kullanabilirsiniz. Mini ödeme özelliği ile araç kiralama yaparken ücretin bir kısmını rezervasyon sırasında geriye kalanını teslimat anında ödeyin! Kredi kartınızın bloke olması gibi olumsuz durumlarda sorunsuz şekilde seyahatinize devam edin!
 

Bursa İznik Nüfus

 
İznik ilçesi nüfusu 2020 yılında 44.102 kişidir. İznik nüfusunun 21.796 kişisi erkektir. Ayrıca 22.306 kişisi de kadın nüfustur. Yüzde olarak bakıldığında %49,42 erkek nüfusu ve %50,58 kadın nüfusu bulunmaktadır. 
 

Bursa İznik Ulaşım

 
Bursa İznik ilçesine ulaşım için birçok seçenek bulunmaktadır. 18, 96, 98 numaralı otobüslerle Bursa merkezden İznik’e geçiş yapabilirsiniz. Hem yerli hem yabancı turistlerin uğrak noktası olarak da bilinen Bursa İznik’te araç kiralamak için Miniyol.com oldukça iyi bir seçenek.
 

Bursa İznik Mahalleler

 
Elmalı, Dırazali, Göllüce, Hacıosman mahalleleri olmak üzere İznik’te toplam 46 mahalle bulunmaktadır.
 

Bursa İznik Gezi Listesi

Bursa İznik araç kiralama

Kırgızlar Türbesi

 
Tarihi değeri yüksek olan Kırgızlar Türbesi tarihi hissetmenizi sağlayacak bir yerdir. Küçük ama değeri büyük olan bu yapı 14. Yüzyılda Orhan Gazi tarafından yapıldığı söylenir. Yapımında yontma taş ve tuğla kullanılan Kırgızlar Türbesi’nin halk arasında farklı isimleri de vardır. Diğer adları ise Camasa, Kırkkızlar, Reyhan, Hacı Camadan ve Yedi Kardeşlerdir.
 

Koimesis Kilisesi

Kesin kuruluş yılı tam olarak bilinmese de 170 yılında yapıldığı söylenilen Koimesis Kilisesi, Piskopos Hyakinthos tarafından yapıldığı düşünülmektedir. Yakuğ Çelebi Türbesi’ne oldukça yakın olan Koimesis Kilisesi ziyaretçilerin gelmişken gördüğü yerlerden biridir. İznik’te yaşanılan depremden sonra hasar görmesine rağmen onarılmış ve yeni yapılar eklenmiştir.
 

Nakaia Antik Kent

İ.Ö. 4. Yüzyılda yıkılmış bir kenttir ve İlkçağ döneminde kurulmuştur. Burada bulunan su yolları, kent surları, tiyatro ve kiliseler o dönemin zamanını yansıtır. İsmini Lysimakho’nun eşinden almıştır ve Roma döneminde Hellenleşmiş halk bu ismi tanrılarla bağdaşlaştırmıştır. 
 

İznik Gölü

İznik Gölü Türkiye’nin 5. büyük gölü özelliğini taşımaktadır. Suyunu Gemlik Körfezi’nden ve Karsak Deresi’nden alan bu gölün suyu tatlıdır. Çevresindeki bağlar ve meyve bahçeleriyle doğal güzelliği tatmanız için bir tercih olabilir.
 

Yeşil Cami 

Osmanlı mimarisinin ilk sembollerinden biri olan Yeşil Cami, Çandarlı Hali İbrahim Paşa tarafından 1378 yılında yapılmıştır. İsmini yeşil çinisi ve tuğlalarından almıştır. İznik Gölü’nden sonraki kesin gidin dediğimiz yerlerden.
 

Bursa İznik Miniyol Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Miniyol uygulamasına veya web sitesine hızlı şekilde üye olarak araç kiralama rezervasyonu yapabilirsiniz. Kampanyalar hakkında bildirimler alarak özel puan sistemi ile ödeme fırsatına sahip olun! İşlemleriniz hakkında soru sormak ve bilgi almak için 0850 304 69 63 numaralı telefonumuzu arayın!

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.