Arama yapın

Aydın Söke Kolay Araç Kiralama

Aydın Söke Kolay Araç Kiralama
Sinan Daşpınar
Türkiye'nin yeni nesil araç kiralama motoru Miniyol ile Aydın Söke'de araç nasıl kiralanır?
İçerik Başlıkları
  • Araç Kiralamada Neden Miniyol?
  • Aydın Söke Araç Kiralama Seçenekleri
  • Aydın Söke Nüfus
  • Aydın Söke Ulaşım
  • Aydın Söke Mahalleler
  • Aydın Söke Gezi Listesi
  • Bafa Gölü
  • Priene Antik Kenti
  • Eski Doğanbey Köyü
  • Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı
  • Aziz Nikolas Kilisesi
  • Tarihi Kemalpaşa Evleri
  • Aydın Söke Miniyol Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Aydın’ın Söke ilçesi diğer ilçelerine göre daha fazla gezilecek görülecek yerleri olması sebebiyle en çok rağbet gören ilçeler arasındadır. Söke’deki görülmesi gereken yerleri keşfetmek için Miniyol araç kiralama uygulamasını tercih edebilirsiniz. Araç kiralamanın yeni yolu olan Miniyol farkı ile uygun fiyatlı, güvenli, hızlı ve kolay şekilde araç kiralayabilirsiniz.

Araç Kiralamada Neden Miniyol?

Miniyol’da %100 ücret iade güvencesi, 7/24 çağrı merkezi, kullanıcı odaklı tasarım, güvenli ödeme, özel asistan, dijitalleşen geleneksel süreçler, gelişmiş filtreleme özellikleri vardır. Türkiye’nin yeni nesil araç kiralama motoru Miniyol ile farklı firmalar arasından taleplerinize en uygun olan araçları hızlı şekilde bulabilirsiniz.
 

Aydın Söke Araç Kiralama Seçenekleri

Aydın Söke’de araç kiralamak için Miniyol mobil uygulamasını veya web sitesini kullanabilirsiniz. Mini ödeme özelliği ile araç kiralama yaparken ücretin bir kısmını rezervasyon sırasında geriye kalanını teslimat anında ödeyin! Kredi kartınızın bloke olması gibi olumsuz durumlarda sorunsuz şekilde seyahatinize devam edebilirsiniz.
 

Aydın Söke Nüfus 

Söke, Aydın'ın en uzun yüz ölçümlü ilçesidir. Toprakları iklimle birlikte çok verimli tarım alanlarına dönüşmüş olan Söke ilçesinin nüfusu 2020’ye göre 121.940 kişidir. Bu nüfus, 61.093 erkek ve 60.847 kadından oluşmaktadır. Söke’de araç kiralamak için Miniyol.com’u tercih edin ve yolculuğunuzun keyfini çıkarın!
 

Aydın Söke Ulaşım

İlçeye her gün İzmir (Basmane) - Söke istasyonları, ayrıca Denizli-Nazilli-Aydın-Söke istasyonları arasında düzenlenen tren seferleri ile ulaşılabilir. Kuşadası, Aydın, Muğla, Bodrum, İzmir otogarlarından minibüs ve otobüs seferleri de mevcuttur. Bunlara ek olarak Aydın Söke’de araç kiralama yaparak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Aydın Söke Mahalleler

Aydın Söke ilçesinde 50 tane mahalle bulunmaktadır. Ağaçlı, Akçakaya, Akçakonak ve Argavlı mahallesi en tanınan ilçelerindendir. 

Aydın Söke Gezi Listesi

Bafa Gölü

Ünlü filozof Herakles’in memleketi olarak bilinen Bafa’nın, Bafa Gölü Söke ilçesinden 43 kilometre uzaklıktadır. 2000 yılına kadar dayanan tarihi ile ve gezilecek yerleri ile tanınmıştır. Latmoz Körfezi ile bağlantılı olan gölün zamanla denizle olan bağlantısının kesildiği ön görülmüştür. Aydın ilinin diğer ilçelerinde görülen antik kentlerin izleri burada karşınıza çıkacaktır. Göl ve çevresi 1989 yılında Bafa Gölü Tabiat Parkı ilan edilmiş ve Menderes Nehri'nin alüvyonlarından dolayı kara parçası içerisinde kalan Bafa Gölü de şehrin diğer antik kentleri gibi denizden ayrışmıştır. 800 bin yıllık tarihe sahip Beşparmak Dağları, Bafa Gölü’ne eşlik etmektir.
 

Priene Antik Kenti

Söke’de görüşlebilecek diğer antik kentler gibi Priene Antik Kenti de başta denizle iç içeyken Menderes nehrinin getirdiği alüvyonlar sebebiyle denizle ilişiği kesilmiş kara parçası içinde kalmıştır. Efes Antik Keneti’ne 100 km ,Söke merkeze 15 km uzaklıktadır. Eşsiz tarihi yapılar arasında en etkileyici olanı ise kentin en yüksek tepesinde yer alan görkemli yapı Athena Polias Tapınağı'dır.
 

Eski Doğanbey Köyü

Mimari yapısına “Domatia” Türkçe karşılığı ile “odalar” anlamı verilen Eski Doğanbey Köyü bir Rum köyüdür. Gezilip görülmesi gereken başka bir Rum köyü olarak ön plana çıkmaktadır.1924 mübadelesiyle Yunanistan’a giden köy halkının adını verdiği “Domatia” zamanla Doğanbey olarak çevrilmiştir. Evlerin nostaljik havası güzel manzarası ziyaretinizi unutulmaz yapacaktır.
 

Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı

1996 yılında Milli Park ilan edilen Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı; ilçeye 27 km uzaklıktadır. Park içindeki bitki türleri oldukça zengindir; milli park içerisinde 804 farklı bitki türü vardır. Bunların 18 tanesi sadece Türkiye'de, 6 tanesi ise dünya üzerinde yer almaktadır. Milli parkta yaşayan hayvan türleri sayılacak olursa 28 çeşit memeli, 42 çeşit sürüngene yaşam ortamı sunmaktadır. Ayrıca milli parkı ziyaret eden 256 farklı kuş türünün olduğu bilinmektedir. Bu kuşların yanı sıra nesli tükenmekte olan tepeli pelikan, küçük akbalıkçıl ve akkuyruklu kartal gibi hayvanlar burada bulunmaktadır. 
 

Aziz Nikolas Kilisesi

Aziz Nikolas Kilisesi, Söke'de Güllübahçe Mahallesi-Gelebeç Mevkii'nde Hristiyan aleminin tanınmış azizi Nikolas(Noel Baba) için yapılmış olup, 1821 yılında başka bir kilisenin üzerine inşa edilmiştir. Kilisenin dikdörtgen planı, karteks üzerinde çan kulesi, iki tane nefin yanlarında bulunan karteksi ve iki tane apsisi bulunmaktadır.
 

Tarihi Kemalpaşa Evleri

1700 yıllardan günümüze ulaşan Rum evlerinin bulunduğu Tarihi Kemalpaşa Evleri tarihi yapısını ve hafızasını hala korumaktadır.
 

Aydın Söke Miniyol Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Miniyol uygulamasına veya web sitesine hızlı şekilde üye olarak araç kiralama rezervasyonu yapabilirsiniz. Kampanyalar hakkında bildirimler alarak özel puan sistemi ile ödeme fırsatına sahip olun! İşlemleriniz hakkında soru sormak ve bilgi almak için 0850 304 69 63 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.