Arama yapın

Türkiye’nin En Etkileyici 7 Adası

Türkiye’nin En Etkileyici 7 Adası
Sinan Daşpınar
Bizce Türkiye’deki en güzel adalar hakkında bilgi sahibi olmak ve hangi adaların listede olduğunu öğrenmek için yazımıza göz atabilirsiniz.
İçerik Başlıkları
  • 1.Cunda
  • 2.Bozcaada
  • 3.Büyükada
  • 4.Gökçeada
  • 5.Heybeliada
  • 6.Avşa Adası
  • 7.Sedir Adası
  • Miniyol Araç Kiralama Nasıl Yapılır?
  • Araç Kiralamada Neden Miniyol?

Türkiye’de birçok ada olsa da ve birçoğu turistik olarak çok cazip olsa da bunlar arasında bazıları ilk olarak akla gelmektedir. Türkiye’deki en güzel adalar arasındaki 7 ada hakkında bilgiye yazımızdan ulaşabilirsiniz.

1.Cunda


Tek bir yolla Ayvalık’a bağlı olan Cunda Adası’nın diğer bir adı Alibey Adası’dır. Her geçen gün daha da turist çeken bu güzel adada bulunan eski taş evler otel olarak kullanılmaktadır.  Ege’de bulunan Cunda Adası’nda birçok restoran, tarihi yapı ve gezilecek yer bulunmaktadır.

2.Bozcaada


En turistik adalardan biri ve Türkiye’deki en güzel adalar arasında bizce ikinci sırada olan Bozcaada’nın popülerliği gün geçtikçe artmaktadır. Adada küçük butik oteller, restoren ve kafeler, hediyelik eşya dükkanları bulunmaktadır.  Çanakkale’nin incisi olan adaya ulaşmak için Geyikli’den kalkan feribotlarla ulaşabilirsiniz. Bozcaada’da denize girebilir, koyların tadını çıkarabilirsiniz. Bahar aylarında ve Eylül ayında da çok güzel olan adayı bu mevsimlerde de görmelisiniz.

3.Büyükada


İstanbul’daki en büyük ada Büyükada’nın kalıcı sakinleri de bulunmaktadır. Prens Adaları olarak da bilinen adalar arasında bulunan Bozcaada’da motorlu araç yasaktır ve ada içi ulaşım bisikletle yapılmaktadır. Ağaçlı yollar, eski evler ve köşkler, tarihi yapılar ile Troçki ve Reşat Nuri Güntekin’in evi de bu adada bulunmaktadır. 

4.Gökçeada


Türkiye’deki en büyük ada ve Türkiye’ye en uzak ada olan Gökçeada’ya ulaşım feribotlarla ya da vapurlarla sağlanıyor. Yemyeşil bir ada olan ve içinde çok tatlı bir göl bulunan Gökçeada’da Rumların yaşadığı birçok köy bulunmakta. Çok turistik bir ada olmasına rağmen adanın çok turistik mekanı bulunmamakta.
 
turkiyenin-7-adasi

5.Heybeliada


İstanbul adalarının en büyüklerinden biri ve Türkiye’deki en güzel adalar arasında olan Heybeliada, muhteşem doğası, çam ormanları, dillere destan erguvanları ile tarihi köşkleri ile tam bir masal dünyası. Sakin ve mütevazi yaşamın simgesi olan Heybeliada, Prens Adaları arasında en yeşili olması ile tanınmaktadır. Adada birçok gezilecek yer, mekan, plaj, restoran bulunmaktadır.

6.Avşa Adası


Küçük ve şirin bir ada olan Avşa Adası yaz aylarında oldukça kalabalık oluyor. İstanbul’dan ve Erdek’ten ulaşımı olan Avşa Adası’nda birçok koy bulunmakta. Butik otellerin ve pansiyonların odluğu adada var olan koyları gezmek için araca ihtiyacınız olacak. Eğer aracınız yoksa araç kiralamayı düşünebilirsiniz . 

7.Sedir Adası


Marcus Antonius’un meşhur sevgilisi Kleopatra için Mısır’dan getirttiği beyaz kumları ile ünlü olan Sedir Adası’nda Antonius bir zamanlar Kleopatra’nın siluetini de buradaki bir dağa kazıtmış. Sedir Adası’nı gezebilmek için ücret ödemeniz gerektiğini hatırlatmak isteriz.
 
 

Miniyol Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Miniyol uygulamasına veya web sitesine hızlı şekilde üye olarak araç kiralama rezervasyonu yapabilirsiniz. Kampanyalar hakkında bildirimler alarak özel puan sistemi ile ödeme fırsatına sahip olun! İşlemleriniz hakkında soru sormak ve bilgi almak için 0850 304 69 63 numaralı telefonumuzu arayın!
 

Araç Kiralamada Neden Miniyol?


Miniyol’da %100 ücret iade güvencesi, 7/24 çağrı merkezi, kullanıcı odaklı tasarım, güvenli ödeme, özel asistan, dijitalleşen geleneksel süreçler, gelişmiş filtreleme özellikleri vardır. Türkiye’nin yeni nesil araç kiralama motoru Miniyol ile farklı firmalar arasından taleplerinize en uygun olan araçları hızlı şekilde bulabilirsiniz.

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.