Arama yapın

Bahar Ayında Araç Kiralama

Bahar Ayında Araç Kiralama
Sinan Daşpınar
Bahar ayları çoğu insanı heyecanlandırır. Ağaçların çiçek açması doğanın renklerini bulması ile kendimizi doğaya atmak isteriz. Baharın güzelliklerini keşfetmek için ihtiyacımız olan araca, araç kiralama yaparak ulaşabilirsiniz.
İçerik Başlıkları
  • Bahar Aylarında Araç Bakımı
  • Araç kiralama yaptınız, peki bahar mevsiminde nereye gideceğiz?
   • 1- İzmir
   • 2-  Bursa
   • 3- Trabzon
   • 4- Antalya
   • 5- İstanbul
Bahar ayları çoğu insanı heyecanlandırır. Ağaçların çiçek açması doğanın renklerini bulması ile kendimizi doğaya atmak isteriz. Doğanın tüm güzelliklerini keşfetmek için en uygun mevsim bahar mevsimidir. Bahar ayını dolu dolu geçirmek için bir araca ihtiyaç duyarsınız. Peki, nasıl araç bulacağız? Bu sorular ile kafanızı karıştırmayın. İşte burada Miniyol kafanızdaki tüm soru işaretlerini yanıtlıyor. Hadi gelin bahar ayında araç kiralama işlemini nasıl yapacağınıza bir bakalım.
Araç kiralama artık eskisi gibi değil. Çok daha güvenilir ve kolay, çünkü artık Miniyol var. Miniyol.com’a veya Miniyol telefon uygulamasını kullanarak kiralık araba işlemi yapabiliyorsunuz. Bunun için kiralamak istediğiniz aracı almak ve bırakmak istediğiniz tarihi, saati ve lokasyonu seçmelisiniz. Miniyol size en uygun araçları ve rent a car firmalarını bularak sizin için listeleme yapar. Şimdi kirala diyerek anında araba kiralama işleminizi bitirebilirsiniz. İşte bu kadar basit. 
Ailecek Tatil

Bahar Aylarında Araç Bakımı

Kış şartlarından sonra araçların bahar için hazırlanması gerekmektedir. Bahar aylarında yağışlar oldukça fazladır, bundan dolayı araçların silecek bakımının yapılması gerekmektedir. Bir diğer önemli konu ise hava filtresinin temizliğinin yapılmasıdır. Kış şartlarından çıkmış olan hava filtresi mevsim değişiminden dolayı zarar görebilir. Bundan dolayı araçların hava filtresinin bakımı mutlaka yapılmalıdır. Kış lastiklerinin değişimi de çok önemlidir. 10 derece ve üzeri sıcaklarda kış lastiği kullanmak fren mesafesini uzatır ve viraj kapasitesinin düşmesine neden olur. 
 
Bu araç bakımları size masraflı ve zor gelebilir. Araba kiralama işlemi yaparak araç masraflı çok yüksek oranlarda düşürebilirsiniz. Tüm mevsimlerde kiralık araç size avantaj sağlayacaktır. 

İlkbahar Rotası

Araç kiralama yaptınız, peki bahar mevsiminde nereye gideceğiz?

Bahar mevsiminin tüm renklerine ve güzelliklerine ülkemizde tanıklık edebilirsiniz. Ülkemizin her köşesi çok farklı güzelliklere ev sahipliği yapıyor. Türkiye’nin yeni araç kiralama yolu Miniyol olarak ülkemizin bahar güzelliklerinden birkaç öneri de bulunduk. Keyifli geziler. 

1- İzmir

Bahar’ın en güzel renklerini göreceğiniz, ülkemizin en güzel illerinden birisi İzmir. İzmir’de Tarihi Kemeraltı Çarşısı, Kadifekale, Şirince Köyü, Urla, Seferihisar, İzmir Kuş Cenneti gibi yerlere giderek baharın tadını çıkarabilirsiniz. Miniyol ile İzmir araç kiralama, Adnan Menderes Havalimanı araç kiralama işlemi yaparak size en uygun aracı ve rent a car firmasını bulabilirsiniz. 

2-  Bursa

Kültürümüzde çok önemli bir yere sahip olan Bursa. Bursa aynı zamanda ülkemizin en büyük dördüncü büyük şehri. Doğal ve tarihi güzellikleri ile bahar ayında Bursa ilimizi keşfedebilirsiniz. Bursa’yı bir tıkla gezebilirsiniz. Peki nasıl? Miniyol.com veya Miniyol telefon uygulaması üzerinden Bursa araç kiralama veya Bursa Yenişehir Havalimanı araç kiralama yaparak. Dilediğiniz lokasyondan araç kiralama yaparak da Bursa ilimizi gezebilirsiniz. Bahar ayında Bursa’yı gezerken İskender yemeyi ihmal etmeyin. 

3- Trabzon

Bahar’da bir Karadeniz gezisi harika olur. Özellikle Karadeniz’in incisi Trabzon’a gelmek. Nefes kesici doğal güzellikleri ve harika havası ile Trabzon size çok iyi gelecek. Sadece doğal güzellikleri değil aynı zamanda tarihi güzellikleri ile de sizi oldukça büyüleyecek. Fatih Sultan Mehmet’in fethettiği, Kanuni Sultan Süleyman’ın doğduğu Trabzon şehri Roma ve Bizans döneminde de çok önemli bir konuma sahipti. Trabzon’u gezerken aynı zamanda çokça öğreneceksiniz. Karadeniz yemeklerini anlatmak oldukça zor, gidip kendiniz tatmanız gerek. Miniyol’dan araç kiralama yaparak bunların hepsini bir tıkla yapabilirsiniz. Trabzon araç kiralama yaparak, Trabzon’u keşfedebilirsiniz. 

4- Antalya

Akdeniz’in havası baharda daha güzeldir. Bu güzelliğe yerinde şahitlik yapmak isterseniz. Mutlaka Antalya’ya gitmelisiniz. Doğası, tarihi ve denizi ile Antalya anlatılmaz yaşanır. Antalya’nın bu güzelliklerini yaşamak için hemen şimdi Miniyol’dan Antalya araç kiralama yapabilirsiniz. 

5- İstanbul

Dünyanın en büyülü şehri İstanbul. Her mevsim ayrı güzel, bahar da bir başka güzel. Bir bahar akşamı boğazda yemeğini yerken İstanbul’u izleyebilirsiniz. İstanbul hakkında şiirler, hikâyeler, romanlar yazılmış bir şehir anlat anlat, gez gez bitmez. İstanbul’u keşfetmek için kesinlikle bir araca ihtiyacınız var. Miniyol’dan İstanbul’un her lokasyonunda araba kiralama işlemi yapabilirsiniz. İstanbul araç kiralama seçenekleri ile size fırsatlar sunan Miniyol’dan aynı zamanda İstanbul Havalimanı araç kiralama ve Sabiha Gökçen Havalimanı araç kiralama işlemleri de yapabilirsiniz.
Miniyol ile bahar mevsiminin tadını çıkarmanın tam zamanı! Miniyol’un size özel kampanyalarından ve fırsatlarından yararlanmak için miniyol.com’a ve Miniyol telefon uygulamasına girerek üye olabilirsiniz. Miniyol telefon uygulamasını App Store veya Google Store’den indirebilirsiniz. 
 

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.